Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-после и аз с витара :)))

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Най-после и аз с витара ))

    Честито, сега следва повдигане с 10 см, поне 31 ци кални, премахване на тия пластмаси иначе гората ще ги прибере, и две метални брони.

    Коментар


    • #17
      От: Най-после и аз с витара ))

      И аз съм имал витара и гуми 195 и 205 ми малеят и я карах с гуми 215/75R15.Без лифтове на оригиналните джанти мисля че беше.А пък и на височина 195/80R15 и 215/75R15 са 10 мм. разлика.Първите са 693мм. а вторите 703мм.(не регенерати).
      Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

      Коментар


      • #18
        От: Най-после и аз с витара ))

        Те сегашните гуми са и 205 70 15, но по нататък ще взема ат гуми 205 или 215. Страх ме е 215 75 15 да не опират при навъртян волан докрай...

        Коментар


        • #19
          От: Най-после и аз с витара ))

          Ето още малко снимки и глупости с които си пропилях ден и половина.



          От вътре е пуканка, дfста запазена, километража показва 104 000 и като и гледам не изтрития волан и скоростен лост се замислям



          Последва защита от корозия(тя се имаше по пода и шасито) или поне опит да я позащитя и спра тръгналите ръжди ...

          Където имаше ръжда, позачистих, намазах с ръждопреобразовател вюрт и след 3 часа както е по книжка запечатах с протекта на места и със шегрен. Носачите и скарата под резервоара с протекта праговете от вътре с шегрен на на нигрин за четка, взех и такъв на спрей за трудно достъпните места... Боядисах и генерацията с високо температурна боя...

          Преди:


          Понеже лапите на подемника от пред бяха къси и не стигаха до шакито, забележете какво гениално решение
          След:


          Полиране на цялата джипка...ефекта е поразителен, но ми се откачи ръката от търкане хахаха

          Преди


          След



          Стикера на оффроуд българия е много важен


          Като цяло май тези неща, които направих с изключение на ръждичките са безмислени защото след първия по-тесен път с храсти и клони ще на решето

          Коментар


          • #20
            От: Най-после и аз с витара ))

            Офтопик !
            В момента и аз съм пред дилема относно размера на новите гуми и се чудя между размери 215/75/15 и 205/80/16. Въпроса е да избера малко по-широката гума, но по-ниска или по-тясната и по-висока. Ще купувам и джанти, та те не са фактор. Другото ми чудене е джантите дали да са ЕТ-10 или ЕТ-20, не видях никъде сравнение или някакъв ориентир колко са изнесени.

            По темата: Честито за придобивката и за положеният труд , ама явно няма да я караш много в гората, след като чак и с пастиране се занимаваш. Не, че и аз като купих моята не бях тръгнал да пастирам, но доста бързо се разубедих, след първото ходене до плажа !

            Поздрави !

            Коментар


            • #21
              От: Най-после и аз с витара ))

              С какво полира колега, че и моята жипка все още е "калдаръм кокона" въпреки че след летните забежки тук-там по-плажове и горички е белязана цялата от калник до калник
              SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

              Коментар


              • #22
                От: Най-после и аз с витара ))

                Само да вметна, понеже и аз трябва да сменям гуми ...

                Във фирма Хелиос-Севлиево, очакват гуми с размер 215/75R15 (в митнически склад са). Руски са, шарката е точно копие на старите BFG AT. Цената е към 100 лв/бр. Водят се NorTec AT-560. Произвеждат ги в АШК от Юни месец насам. Доставката за стоки над 300 лв била безплатна. Потърсих отзиви в руските сайтове, но са от твърде скоро и почти няма такива. Идея си нямам с какво качество са, не знам как се балансират. Но за Витари, Кии и Ферози са направо без пари.

                В drive2.ru, един пич твърди, че били високи 71 см и широки 20... Аз по телефона ги помолих да ги премерят с рулетка и ми казаха че били високи 68 см ... Ама как успяха за 15 мин да ги премерят, хем не били в техния склад, а в митнически ...? Дали са мерили друга гума с този размер ..? Или като се сложат на джанта и се напомпят, ще станат по-високи ..?

                Та се чудя още дали да взема такива или не.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #23
                  От: Най-после и аз с витара ))

                  forski: Големите деруги с паста на 3М.. номер 2 се води, а иначе цялата с търтълвакс Разбира се, че смятам да я карам в гората просто ми е мерак сега докато ми е нова

                  Коментар


                  • #24
                    От: Най-после и аз с витара ))

                    Първоначално публикуван от Spouk Преглед на мнение
                    Офтопик !
                    В момента и аз съм пред дилема относно размера на новите гуми и се чудя между размери 215/75/15 и 205/80/16. Въпроса е да избера малко по-широката гума, но по-ниска или по-тясната и по-висока. Ще купувам и джанти, та те не са фактор. Другото ми чудене е джантите дали да са ЕТ-10 или ЕТ-20, не видях никъде сравнение или някакъв ориентир колко са изнесени.

                    По темата: Честито за придобивката и за положеният труд , ама явно няма да я караш много в гората, след като чак и с пастиране се занимаваш. Не, че и аз като купих моята не бях тръгнал да пастирам, но доста бързо се разубедих, след първото ходене до плажа !

                    Поздрави !
                    Повече от-10 на твоята не слагай, иначе ще хвърляш по капака и навсякъде от калта.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Най-после и аз с витара ))

                      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                      Само да вметна, понеже и аз трябва да сменям гуми ...

                      Във фирма Хелиос-Севлиево, очакват гуми с размер 215/75R15 (в митнически склад са). Руски са, шарката е точно копие на старите BFG AT. Цената е към 100 лв/бр. Водят се NorTec AT-560. Произвеждат ги в АШК от Юни месец насам. Доставката за стоки над 300 лв била безплатна. Потърсих отзиви в руските сайтове, но са от твърде скоро и почти няма такива. Идея си нямам с какво качество са, не знам как се балансират. Но за Витари, Кии и Ферози са направо без пари.

                      В drive2.ru, един пич твърди, че били високи 71 см и широки 20... Аз по телефона ги помолих да ги премерят с рулетка и ми казаха че били високи 68 см ... Ама как успяха за 15 мин да ги премерят, хем не били в техния склад, а в митнически ...? Дали са мерили друга гума с този размер ..? Или като се сложат на джанта и се напомпят, ще станат по-високи ..?

                      Та се чудя още дали да взема такива или не.
                      Питай на 17 цола дали имат размери и някоя снимка, след монтаж диаметъра се увеличава с около 3 см. Иначе съм готов, да дам едни 400 лв за теста.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Най-после и аз с витара ))

                        Само този размер е за съжаление. Ако е истина това с 3-те см., значи наистина става 71 см височина. Наскоро мерих един Дуратрак 235/75R15, монтиран на джанта и той беше 71 см ... Теглото било 13,8 кг, горе-долу колкото и оригинала ...

                        Ето снимка от руския форум:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:c55af8es-960.jpg
Прегледи:1
Размер:235.3 КБ
ID:5727383
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #27
                          От: Най-после и аз с витара ))

                          Забелязах странен теч...не е от дифа...чудя се бензин дали не може да е...мирише на боя...завирах се от долу на канал и не мога да разбера от къде е.Идеи някакви

                          Коментар


                          • #28
                            От: Най-после и аз с витара ))

                            Павлине,235/75/15са с височина734мм. а 215/75/15 са 704мм.така че тези Руските няма как да са 680мм.По скоро вярвам на този пич отколкото на тези от фирмата,нещо са се убъркали!Няма да ми останат свободни пари след регистрации,газови инжекциони и обслужване,а иначе и мене ме блазнят с този протектор и на тази цена!Но сигурно ще трябва да се слагат и вътрешни гуми?!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Най-после и аз с витара ))

                              Защо рискувате с тия руски гуми като за 150 лв.си взимате general graber at 2 които са изпитани....

                              Коментар


                              • #30
                                От: Най-после и аз с витара ))

                                Аз се интересувам само от 17 цола гуми. За съжаление няма голям избор от АТ гуми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X