Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задача за соларен панел.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Задача за соларен панел.

    Ами основно спойките, а и общата изработка - апликация, рязане и т.н. Абе от Luxor-a до това - Балкан разлика.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #32
      От: Задача за соларен панел.

      Значи аз бъркам. Все едно, най-малката.

      Коментар


      • #33
        От: Задача за соларен панел.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        То кольовите методи не са лоши ама аз ако имам сгоден достъп бих навил вЪже на шайбата както си е на място, само ремъка ще сваля. Ще го дърпам като стартерното въже на резачката. С малко повече хитрост ще работи и в двете посоки.
        Аз ако до там го докарам, по-добре да звъня на 112. Колето може да дойде да пробва метода с гумата на субаруто, да разбере що няма да стане.
        Майтапа на странa, но не бивакувам на толкова зачукани места. А имам ли соларен панел, рано или късно ще запали, най-много да удължим ваканцията.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #34
          От: Задача за соларен панел.

          Както ти каза колегата по-горе-вържи хладилника на изхода за консуматори на контролера! Така ще вържеш гащите с паленето на колата.Ще ти трябва малко по-силен контролер,но вече не са кой знае какви пари!
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #35
            От: Задача за соларен панел.

            Товя е ясно. Друго е странно. Ако погледнем долната диаграма, при товар от 3.0А (C/20 при 60Ач ) при 11.6V, което е Cut Out на Стеката 6.6 (на хладилника в Cut Out е е по-нисък и съответно 9.6V,10.1V,11.1V Low/Med/High ) сме на повече от 90% разряд. Схемата ли е грешна или аз нещо криво разбирам?

            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #36
              От: Задача за соларен панел.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              бих навил вЪже на шайбата както си е на място, само ремъка ще сваля. Ще го дърпам като стартерното въже на резачката. С малко повече хитрост ще работи и в двете посоки.
              Това никога няма да се получи. Усилието е голямо и имаш шанс да завъртиш мотор само ако е без свещи.
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #37
                От: Задача за соларен панел.

                Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                Това никога няма да се получи. Усилието е голямо и имаш шанс да завъртиш мотор само ако е без свещи.
                Ще сваля ремъка на алтернатора и ще въртя само алтернатора.

                Коментар


                • #38
                  Задача за соларен панел.

                  Тея с хладилника явно са хитри, защото при 12.38В на клемите хладилника изключи в High режим 11.1В - грешка Е1 Bat Protection. Без товар е 12.57В. Явно са взели в сметката и нормалния пад в системата, и най-вече че се включва в запалката в багажника обикновенно, а до там са си едно 5-6 метра кабел.






                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #39
                    От: Задача за соларен панел.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Ще сваля ремъка на алтернатора и ще въртя само алтернатора.
                    Казвай ги тия работи ,че помислих че ще палиш така
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • #40
                      От: Задача за соларен панел.

                      И с какви обороти ще въртиш стартера така?
                      И колко пъти ще се наложи да навиваш наново въженцето? И отново, и отново...
                      И след 20-30 дръпвания и с пришки на дланите си викаш-я да видим дали вече не се е събрал ток за да запали. Пробваш, и всичкото упражнение е в канала за две-три измяуквания на стартера. И пак си в изходна позиция.

                      А за субаруто ще му намеря цаката, ако положението е наистина сериозно. Дали с откачане на кардани и полуоски, дали с блокирането им, но няма "няма".
                      Е, много е по-лесно да се иде за трактор, или акумулатор, а още по-правилното е със солара, за което и темата.

                      Просто исках да кажа, че има ли желание...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Задача за соларен панел.

                        За варианта с вдигане на крик и палене на скорост с въртене на гумата съм чувал/гледал клипове, но не съм се наканил още да го пробвам. Проблема при мен е, че джипката е със стар предкамерен дизел 3,4 литра, та усилието ще е по-голямо. Отделно подгрева....
                        Последно редактирано от vento5; 17-09-16, 01:39.
                        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                        Lexus LS430

                        Коментар


                        • #42
                          От: Задача за соларен панел.

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Да не пускам нова тема че имам подобно чудене:
                          Зимата жипа основно събира прах и искам да му закача слънчев панел към акумулатора да го държи зареден. Обикновен акумулатор, 90 или 100Ач е, не помня точно.

                          Това:
                          http://elektronikabg.com/product/528...aneli-10a.html
                          и това:
                          http://elektronikabg.com/product/118...kristalen.html

                          ще свършат ли работа?

                          Разбира се, нещата от линковете са съвсем примерни - това ми попадна в нета. Понеже съм бая бос по темата приемам всякакви предложения от типа - купи 1, купи 2 и ги свържи.

                          Условието е цената на чаркалаците да не е по-висока от цената на 75-100Ач аку /2 (т.е. 50-75лв) че иначе не се връзва
                          Аз точно този твой въпрос го реших преди има-няма 3 години с 5W панел вързан направо към акумулатора - без контролер. Единствено се губи смисълът, ако държиш колата в гараж (на тъмно).
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Задача за соларен панел.

                            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                            Аз точно този твой въпрос го реших преди има-няма 3 години с 5W панел вързан направо към акумулатора - без контролер. Единствено се губи смисълът, ако държиш колата в гараж (на тъмно).
                            Лидълските зарядни имат "зимен режим" и струват 30лв. Включваш го и забравяш. Само се вкл/изкл. Какви солари какви панели. Освен, ако жипа не е на средата на полето.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Задача за соларен панел.

                              Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                              Лидълските зарядни имат "зимен режим" и струват 30лв. Включваш го и забравяш. Само се вкл/изкл. Какви солари какви панели. Освен, ако жипа не е на средата на полето.
                              ,
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...p?t=138666ци
                              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=143715
                              Нямаше да е толкова страници ако не беше лидълското и не спираше/ намигваше ток.
                              Последно редактирано от veskov; 18-09-16, 07:18.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #45
                                От: Задача за соларен панел.

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Да не пускам нова тема че имам подобно чудене:
                                Зимата жипа основно събира прах и искам да му закача слънчев панел към акумулатора да го държи зареден. Обикновен акумулатор, 90 или 100Ач е, не помня точно.

                                Това:
                                http://elektronikabg.com/product/528...aneli-10a.html
                                и това:
                                http://elektronikabg.com/product/118...kristalen.html

                                ще свършат ли работа?

                                Разбира се, нещата от линковете са съвсем примерни - това ми попадна в нета. Понеже съм бая бос по темата приемам всякакви предложения от типа - купи 1, купи 2 и ги свържи.

                                Условието е цената на чаркалаците да не е по-висока от цената на 75-100Ач аку /2 (т.е. 50-75лв) че иначе не се връзва
                                Изборът е твой, аз бих сложил 10W монохр.панел свързан през 10A контролер към акумулатора. Паралелно на изхода на панела бих оставил изводи към които да може в даден момент да се включи едно по- мощно 19,5 v постояннотоково захранване за лаптоп. Това е все едно, че включваш паралелно втори и трети панел , доколкото ти позволява контролера.панелите и всичко останало по входа на контролера се включват всяко през отделен диод. Така ако снегът скрие панела, зарежда се от тока, а контролерът се грижи за всичко. Реализирано и необслужвано от много време се грижи за ак. на авариен генератор. Всичко е от вън и не най- боклучивото китайско, но ресурсът ще стигне и за тук с по- малко разправии. 5W панел(малък е) към такъв голям акум. може директно.
                                пп и не ти пука за колко е спирал тока
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X