Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задача за соларен панел.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Задача за соларен панел.

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    И точка 3. е ясна. Поръчах с течния електролит. Даже имаше хубава промоция, 60Аh полутягов за 100лв.
    къде това? Или не е за всеки?

    Коментар


    • #17
      От: Задача за соларен панел.

      Днес го взех и монтирах. Влезе на мястото на стария идеално.



      Ходих и да гледам соларите, но не ми харесаха. Явно са ги правили в час по трудово с скрапа от завода. Нямаше една хубава спойка. Ще търсим качествени.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #18
        От: Задача за соларен панел.

        Тоя Монолит колко голям двигател пали?

        Коментар


        • #19
          Задача за соларен панел.

          2.0 боксер. Оригинално е 48Ач, а до сега беше с 45Ач две зими.
          Последно редактирано от Jimi; 10-09-16, 17:26.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #20
            От: Задача за соларен панел.

            Щом имаш хладилник захранвай го през втора батерия. Рисковано е да използваш една батерия за стартиране на автомобила и за хладилника. В даден момент може и да нямаш достатъчно силен стартов ток за стартера и в изолиран район от енергийната система ще си безпомощен. Консумацията на енергия Ah на тази хладилна кутия с компресор зависи от околната температура и колко често я отваряш и това е посочено в режимите и MAX и ЕCO. Компресора има Cut-aut и Cut-in в режими Low, Med и High да пази батерията, но аз бих го свързал в мястото на захранване на консуматора от соларния контролер който предпазва батерията от критичен разряд. Залагай само на качествен немски фотоволтаичен панел и то поне 50 Wp или 2X20 Wp свързани успоредно и на немски контролер с дисплей за да си наясно с енергийните потоци и състоянието на батерията. При Pb-кисели батерии правилото е винаги заредени независимо дали са мокри или сухи. Останат ли незаредени сулфатират безвъзвратно. Гела загуби ли вода няма как да му подадеш за разлика от мократа батерия. Зареждането на батериите става с микропроцесорни зарядни устройства в които има заложен интелигентен алгоритъм. Съвременно решение е използването на портативна зарядна система за зареждане на батерията чрез соларен контролер свързан с фотоволтаичния панел, външно микропроцесорно инверторно зарядно устройство за 220 V/50Hz ac и сплит система (силово, микропроцесорно реле) т.е. 3 в 1. Тази интелигентна преносима зарядна система можеш да я включиш към различни източници на енергия да зарежда интелигентно и поддържа батерията свързана с хладилника. Ако имаш интерес обади се за да ти покажа такива системи за 65 - 100 Аh Pb-кисели батерии които разработваме със студентите в университета в София.
            Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

            Коментар


            • #21
              Задача за соларен панел.

              Втора батерия няма да има. Целта е минимално оборудване. Сега се занимавам до опъна кабел с постоянно захранване за да мога да оставя хладилника за два дена в различни Cut out режими, за да разбера на кой ще запали след това. Ако някой каже от къде да намеря 20 w качествен панел ще съм благодарен. 50 w ми е голям.
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • #22
                От: Задача за соларен панел.

                Има си начини когато си в пустош, и с изтощен акумултор да го заредиш, и без фотосолар.
                Трябва малко изобретателност, малко монтьорски умения(не много), и няколко метра кабел от автомобилна инсталация.
                Ем
                Е ,и доста труд, ама в сравнение с алтернативата да вървиш амнайсе километра за да намериш помощ, този труд е едно нищо.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Задача за соларен панел.

                  Коле, сподели моля. На мен подобно знание никак няма да ми е излишно
                  Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                  Lexus LS430

                  Коментар


                  • #24
                    От: Задача за соларен панел.

                    Сваляш генератора, удължаваш кабелите така, че да достигнат до някоя гума, най-добре е такава която не се върти от полуоска, при джиповете е предна, с изключен хъб. Това е за да няма съпротивление при въртенето на гумата.
                    Вдигаш гумата да е във въздуха, и един човек допира шайбата на генератора към гумата, а друг я върти. Получават се достатъчно обороти за да започне генератора да зарежда акумулатора.

                    Има и друг начин. стига в акумулатора да има ток за да работят системите за запалване, подаване на гориво, и каквото там требва-повдигната гума, обаче зацепена към трансмисията, навива се колан за теглене, или от тресчотка за товар, или въже, каквото имаш в багажника по протектора на гумата, трябва да станат поне 1,5-2 навивки, включваш на някаква скорост(опитно ще намериш на коя може да въртиш), даваш на контакт, и дърпаш въжето/колана.

                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Задача за соларен панел.

                      Най-добре да не изпадаш в такава ситоация(демек да мислиш предварително).Иначе и двата метода звучат логично и в идеални условия сигурно ще проработят...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Задача за соларен панел.

                        То кольовите методи не са лоши ама аз ако имам сгоден достъп бих навил вЪже на шайбата както си е на място, само ремъка ще сваля. Ще го дърпам като стартерното въже на резачката. С малко повече хитрост ще работи и в двете посоки.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Задача за соларен панел.

                          Да не пускам нова тема че имам подобно чудене:
                          Зимата жипа основно събира прах и искам да му закача слънчев панел към акумулатора да го държи зареден. Обикновен акумулатор, 90 или 100Ач е, не помня точно.

                          Това:
                          http://elektronikabg.com/product/528...aneli-10a.html
                          и това:
                          http://elektronikabg.com/product/118...kristalen.html

                          ще свършат ли работа?

                          Разбира се, нещата от линковете са съвсем примерни - това ми попадна в нета. Понеже съм бая бос по темата приемам всякакви предложения от типа - купи 1, купи 2 и ги свържи.

                          Условието е цената на чаркалаците да не е по-висока от цената на 75-100Ач аку /2 (т.е. 50-75лв) че иначе не се връзва
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Задача за соларен панел.

                            ще свършат.

                            Намери си steca 2А контролер.

                            Коментар


                            • #29
                              Задача за соларен панел.

                              Търтьо, точно тези ги гледах и са много зле.

                              Ясене, Стеката най-малката е 6А, или бъркам?
                              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                              Drag Grand Canyon Daily
                              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                              LZ1JYM

                              Коментар


                              • #30
                                От: Задача за соларен панел.

                                В какво им се изрязява злето?
                                Смисъл пак казвам - нищо не разбирам, не държа да се образовам особено, та ако може смляно като за индианци
                                Щека и аз н виждам под 6А
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X