Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За маслата и миялните им качества.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: За маслата и миялните им качества.

    Първоначално публикуван от u_bo Преглед на мнение
    При условие, че официален вносител дава межу 40% до 30% отстъпка на марково масло, ЦЕНАТА не е показател дали дадено масло е менте.
    Толкова е официален дилър! Няма как в Германия,Чехия , едно масло да струва една цена,а тук да е двойно по евтино. Или е правено в Македония или Украйна/имаше един клип/ или е друго съдържанието на тубата.
    Защо якото и мотула на едно място си държат цената,а на друго са в пъти по евтини?

    Коментар


    • #92
      От: За маслата и миялните им качества.

      Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
      Толкова е официален дилър! Няма как в Германия,Чехия , едно масло да струва една цена,а тук да е двойно по евтино. Или е правено в Македония или Украйна/имаше един клип/ или е друго съдържанието на тубата.
      Защо якото и мотула на едно място си държат цената,а на друго са в пъти по евтини?
      Оставам Без коментар...........

      Коментар


      • #93
        От: За маслата и миялните им качества.

        Пропускате простичкия факт че един продукт на даден пазар се продава за толкова, за колкото достатъчно, според целите на продавача, купувачи са готови да дадат за него, предвид и останалите участници на пазара. Откъдето идват и възможностите един продикт в Германия и Чехия да е по-скъп, понякога значително отколкото тук.

        Не коментирам конкретни масла, марки и дистригутори.

        Горе се спомена и думичката "себестойност" - приемете че това нещо няма нищо общо с крайната цена на продукта. Нещо със себестойност 5 стотинки може да се продава и за 5лв ако има кой да го купи за толкова и няма кой да го предложи за по-ниска от 5лв. цена. Себестойността на нещо е само част от цената му, понякога доста малка част.

        Аз то над 10 години карам само с MOTUL и Castrol, купувани от 2-3 места на сходни цени и до сега проблем не съм имал с масло никога.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #94
          От: За маслата и миялните им качества.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Пропускате простичкия факт че един продукт на даден пазар се продава за толкова, за колкото достатъчно, според целите на продавача, купувачи са готови да дадат за него, предвид и останалите участници на пазара. Откъдето идват и възможностите един продикт в Германия и Чехия да е по-скъп, понякога значително отколкото тук.

          Не коментирам конкретни масла, марки и дистригутори.

          Горе се спомена и думичката "себестойност" - приемете че това нещо няма нищо общо с крайната цена на продукта. Нещо със себестойност 5 стотинки може да се продава и за 5лв ако има кой да го купи за толкова и няма кой да го предложи за по-ниска от 5лв. цена. Себестойността на нещо е само част от цената му, понякога доста малка част.
          .
          Замисъла беше друг и най малко се опитваме да проверим"производствената себестойност" на дадена стока,но не е вярно ,че "думичката себестойност" няма нищо общо с крайната цена.
          Проблема за който говорим,че нещото над "пълната себестойност" в България не е подвластно на икономическите правила,пазарната икономика и няма нищо общо с търсенето и предлагането.......................Друга тема е ("бутилирането")опаковането на маркови стоки.

          Коментар


          • #95
            От: За маслата и миялните им качества.

            Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
            Колега как ще караш с масла дето не са одобрени от Мерцедес, не са от известна верига производител(рафинерия), а от БЛЕНДЕР.....кажи сега, че не му е и платена и такса преработка и .............край. Думи нямам
            Ми как,сипвам и мръсна газ,аз го гледам както масло какво е,а не кой какво си мисли за него и кой скапан закон не го е покрил като идея.

            Мобил 1 5W50 си е по масло от 99% от нормалните масла на пазара,не е одобрено защото не покрива маскималните норми на дадени съставки в маслото и точно това го прави масло,няма как да го одобрят със % количество на дадени мазила в него ма аз карам с масло,не с етикети Одобрено.

            Кой какво му е платил ми е все тая,маслата с които е излязла колата от завода вече не се произвеждат та и не търся одобрени,нормите са им били съвсем други преди години,нещо което сега няма как да се сертифицира или одобри
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #96
              От: За маслата и миялните им качества.

              Продавам няколко марки масла 5W40, 10W40 и т.н. на всички са изписани по няколко сертификата на автомобилни производители. Колко са качествени и откъде идват......Made in къде ли не, но най-вече EU, купувам ги откъдето ги купуват всички търговци като мен. Единствено за едно масло гарантирам(неизвестна марка)за произхода му-идва от Италия и там се произвежда. Вземам го лично от официалния вносител за България. Та както казва колегата BENZBOSS "аз карам с масло,не с етикети Одобрено"
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • #97
                От: За маслата и миялните им качества.

                Всеки има глава на раменете си и джоб със стотинки и бонбонки. Аз доста години се блъсках с най-различни масла ,маркови и немаркови на доста коли и съм си патил от всякакви ментаци затова съм си решил проблема по най-простия начин -купувам масло директно от рафинерията за да знам какво има вътре в тубите. И не ме е срам да го дам на приятели или да го продавам на клиентите си. Отделно ,че си това ,което го пише на етикета си е и в сайта на фирмата производител на двигателя. на москвича и на голфа си слагах какво ли не ,включително МС-20 с молибденови добавки,когато доста от хората не бяха чували за това ,Трибологията ми беше част темата на дипломната работа. Говорим за нормална експлоатация на колата ,не за прежалени коли.

                Коментар


                • #98
                  От: За маслата и миялните им качества.

                  Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                  Толкова е официален дилър! Няма как в Германия,Чехия , едно масло да струва една цена,а тук да е двойно по евтино. Или е правено в Македония или Украйна/имаше един клип/ или е друго съдържанието на тубата.
                  Защо якото и мотула на едно място си държат цената,а на друго са в пъти по евтини?
                  На сайта на производителя го има като контакт за България, та колко да е официален
                  Да, явно въобще не си наясно колко процента от крайната цена ( RRP) е цената на официалните вносители.

                  Коментар


                  • #99
                    От: За маслата и миялните им качества.

                    и колко е?

                    Коментар


                    • От: За маслата и миялните им качества.

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Пропускате простичкия факт че един продукт на даден пазар се продава за толкова, за колкото достатъчно, според целите на продавача, купувачи са готови да дадат за него, предвид и останалите участници на пазара. Откъдето идват и възможностите един продикт в Германия и Чехия да е по-скъп, понякога значително отколкото тук.

                      Не коментирам конкретни масла, марки и дистригутори.

                      Горе се спомена и думичката "себестойност" - приемете че това нещо няма нищо общо с крайната цена на продукта. Нещо със себестойност 5 стотинки може да се продава и за 5лв ако има кой да го купи за толкова и няма кой да го предложи за по-ниска от 5лв. цена. Себестойността на нещо е само част от цената му, понякога доста малка част.

                      Аз то над 10 години карам само с MOTUL и Castrol, купувани от 2-3 места на сходни цени и до сега проблем не съм имал с масло никога.
                      Как си обяснявате,че една стока тук в бг, ще струва 2-3 пъти надолу спрямо другите дръжави? И веднага няма да се изнесе навън с 200-300% печалба? Има няма 1000км, за под 24ч си изкарал двойно/тройно над вложеното?
                      Обикновенно посоката обаче, е обратна. Отвън за тук, щото там цените са по-евтини.

                      Коментар


                      • От: За маслата и миялните им качества.

                        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                        Как си обяснявате,че една стока тук в бг, ще струва 2-3 пъти надолу спрямо другите дръжави? И веднага няма да се изнесе навън с 200-300% печалба? Има няма 1000км, за под 24ч си изкарал двойно/тройно над вложеното?
                        Ще го изнесеш ако има кой да го вземе. Освен чисто търгашеските и мошеннически истории, които никога не съм отричал че съществуват, има и едно нещо, наречено "фирмена политика".

                        Като сложим в кюпа и факта че една фирма тук плаща заплати между 3 и 5 пъти по-ниски от тамошните може да се случи и така че всичко да се "подреди" по съвсем официален и легален начин. Пак - цената на която търговеца (и тук и в Германия) взима маслото от завода на едро няма нищо общо с крайната и разлики в пъти в много случаи е нормално явление. Самия факт че доста крайни продавачи тук дават отстъпки по 30 и повече проценти дори на всеки "нормален софийски дришльо" дето ровичка коли в гаража си на черно или има дребно магазинче за авточасти, би трябвало да ти говори достатъчно за това на какви цени влизат тия масла към големите дистрибутори тук.

                        Пак - не отричам че има ментета, не отричам че някои компании засилват насам н-тото си качество. Казвам само че нещата не са само черни и бели и има всичко. Купувал съм Castrol със сигурен произход от Германия (познавам човека отдавна, познавам му и буса, с който докарва от там 1-2 пъти месечно), който е 100% аналогичен на тукашен, купен от тукашния дистрибутор до последния дефект в бутилката или етикета.

                        ...пък и от собствените ми наблюдения твърде често нещата са точно наопаки - сега като се замисля от доста време насам твърде често по-значимите като цена стоки, които купувам, ги купувам от чужбина именно защото докарани до вратата ми излизат по-евтини от тук.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: За маслата и миялните им качества.

                          Ще го вземат, и ще питат за още. Все едно на запад няма далаведжадии,араби, българи? Стига това 200% печалба ... за има няма 2 дена работа.
                          Иначе и аз като теб, основно пазарувам навън. Все още не съм намерил решение и за седмичната манджа

                          по темата. купувал съм масла от колегата Крумов, и съм доволен. Тази година пак ще повторя след месец/два.

                          Знам за случай, относно Мотул. Фирма Х, внася директно от Германия.Взима го от голям местен дистрибутор. Подбива пазара на местните "феодали" в бг, ревове,писъци,писма до централата. От там веднага реагираха, като цените за бг, се определят от официалният вносител. Ако се засече масло(тяхно) с по-нсика цена, веднага се спира източника откъдето е дошъл. Свободен пазар ли?
                          Последно редактирано от FiveFinger; 13-02-18, 12:16.

                          Коментар


                          • От: За маслата и миялните им качества.

                            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                            Ще го вземат, и ще питат за още.
                            Ще ги вземат ако им е по-евтино и ако някой им позволи. Масло, дошло от там до тук и върнало се, няма как да е по-евтино.

                            Пак - говоря за истинско масло. Ментетата няма какво да ги коментираме. Единственото което казвам в последните си няколко поста е че крайната цена често не се поддава на логически анализ само от гледна точка на нас като протребители и е възможно както тук да е по-скъпо, така и там да е по-скъпо.

                            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                            Знам за случай, относно Мотул. Фирма Х, внася директно от Германия.Взима го от голям местен дистрибутор. Подбива пазара на местните "феодали" в бг, ревове,писъци,писма до централата. От там веднага реагираха, като цените за бг, се определят от официалният вносител. Ако се засече масло(тяхно) с по-нсика цена, веднага се спира източника откъдето е дошъл. Свободен пазар ли?
                            Фирмена политика. А пазара си е все толкова свободен, докато не заговорим за сговор между фирми, дето иначе уж се правят на конкуренти.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: За маслата и миялните им качества.

                              Първоначално публикуван от u_bo Преглед на мнение
                              На сайта на производителя го има като контакт за България, та колко да е официален
                              Да, явно въобще не си наясно колко процента от крайната цена ( RRP) е цената на официалните вносители.
                              Огромна е ндаценката на маслата,щом аз преди в ауто плюс съм взимал масла с 35 процента отстъпка смятайте,а отделно да се изкажа и за широкорекламираният сайт за масла повече от 3 години пазарувам само оттам и досега несъм забелязал никаква разлика в работата на моторите.На камион съм взимал от този сайт а там като маслото не става веднага си проличава и досега са били бетон.Даже на старият ми мерцедес на автомата слагах от там масло с цена в пъти по евтино от официалният вносител.
                              0 8 76 36 8 542

                              Коментар


                              • От: За маслата и миялните им качества.

                                С маслата е като с всички останали части - има части които се купуват по 15лв. и се продават за над 100лв., обикновено евтините китайски ментета. Има и маркови неща които се купуват по 100лв. и с продават примерно за 110лв. с 30% отстъпка с редовна цена е примерно14Х лв.. Всеки работещ в магазин за части ги знае тези неща.
                                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                                Телефон - в профила!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X