Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нивата балбука

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нивата балбука

    Здравейте, от 2 месеца имам Нива 1.7 инжекционна и вече почнах да страдам. Проблема е следния: Карам си насам натам и постоянно държи висока температура, не и обръщах много внимание докато един ден започна да вдига температурата към червеното. Тъкмо спусках и реших да я изключа от скорост, оказа се че увеличава температурата, като включа на скорост и почва да пада но не много, пуснах парното свалих още малко температурата. След няколко километра се укроти, но пак беше температурата между червено и 90 градуса. Направи ми впечетление, че балбука в разширителни съд, което направо ме разплака, защото преди години брах такива ядове с една Хонда и накрая я бракувах. Погледнах маслото но не е пресечено. Та според вас какво е това. На газ съм от 10 дена но мисля че не е там проблема, защото температурата преди и след газта е все висока. Чакам отзиви по скоро, че съм ловец и незнам какво да я правя.

  • #2
    От: Нивата балбука

    Първоначално публикуван от pacosirakov Преглед на мнение
    Здравейте, от 2 месеца имам Нива 1.7 инжекционна и вече почнах да страдам. Проблема е следния: Карам си насам натам и постоянно държи висока температура, не и обръщах много внимание докато един ден започна да вдига температурата към червеното. Тъкмо спусках и реших да я изключа от скорост, оказа се че увеличава температурата, като включа на скорост и почва да пада но не много, пуснах парното свалих още малко температурата. След няколко километра се укроти, но пак беше температурата между червено и 90 градуса. Направи ми впечетление, че балбука в разширителни съд, което направо ме разплака, защото преди години брах такива ядове с една Хонда и накрая я бракувах. Погледнах маслото но не е пресечено. Та според вас какво е това. На газ съм от 10 дена но мисля че не е там проблема, защото температурата преди и след газта е все висока. Чакам отзиви по скоро, че съм ловец и незнам какво да я правя.

    Термостат,мембрани на изпарителя,гарнитура на глава!Провери и перката дали включва,термошалтер дали е редовен/вари в канче/!
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Нивата балбука

      Гарнитура на главата.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Нивата балбука

        Направи хубаво обезвъздушаване на системата. При смяна на антифриз на Голф 3, след доливане на течност и без обезвъздушаване, започна много да вдига температурата, над 100 градуса. Дори и перката не помагаше. След това изкарахме маркуча на парното (в случая най-високата точка) и доляхме антифриз, докато не започне да излиза. Сложихме отново маркуча, запалихме и стрелката не мръдна от нормата си. За балбукането, тъй като не съм запознат с Нивите, ако имаш капачка на радиатора с пружина за налягането, виж, дали тази капачка си върши работата. Според мен започни първо с хубаво обезвъздушаване и смяна на тази капачка, ако мислиш, че в нея би могъл да е проблемът. Късмет!

        Коментар


        • #5
          От: Нивата балбука

          Капачката на радиатора си смени, в нея има клапан, който отваря и след това затваря, брал съм ядове с тази капачка 3 смених, докато се оправи, после обезвъздушаване, да не би помпата да е останала с въздух, може и ревизия на лопатките и преди това
          П.П Я виж реално дали е такава температурата, че аз и с датчик, преди години брах ядове, показваше, едно, а пък друго
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #6
            От: Нивата балбука

            Нивите които се карат в треволяци запушват питата на радиатора с тях и космаляци (дето не знам от къде идват ?!) отпред с кръгла форма с размерите на дифузьора, и стават на чайник.
            Първо провери там, че е най-лесно.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Нивата балбука

              Почистиха воднта система както отвътре така и от вън. Радиатора свети все едно е нов
              След смяната на термостата минах около 300км предполагам че трябваше да се е обезвъдушила. Колегата дето е написал ГАРНИТУРА май ще се окаже прав.

              Коментар


              • #8
                От: Нивата балбука

                Днес я закарах на "МАЙСТОР" и беше сигурен че е гарнитура. След една седмица ще пиша какво е било. Тогава бил свободен,нали са все много заети.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X