Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за руски гуми.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за руски гуми.

    Привет, колеги!
    Споделете, моля впечатления за Я- (не знам кой номер беше) Медвед и за Forward Safari 530.
    Двете гуми са идентични като протектор, но не знам кои на кой производител са, освен че са руски. Регенерат ли са?
    Тежки ли са и колко ориентировъчно за размер 235/75/15?
    Лесно ли се балансират?
    Чел съм из други теми и съм прочел добри отзиви за сняг, независимо утъпкан, или не. А на кал как се държат?
    На сух камънак? Как са с износването?
    Аз правя малко километри годишно. Джипа го ползвам 99% до вилата, около вилата и из полето, както и да прекарва вода и да тегли ремарке.
    Обмислям ги като бюджетен вариант за Ферозата, че кобрите започнаха да се предават. Повече от годините, отколкото от карането.
    Доволен съм от тях, но не ми се купува пак регенерат, а и цената им е по-висока от на руските.
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    От: Въпрос за руски гуми.

    Както с всички руски неща - зависи на какви попаднеш. Я-569 имаш предвид сигурно, защото те са в този размер.

    В Русия работата с производителите и моделите е по-различна от това с което сме свикнали.
    Едно и също Я-нещо си (примерно Я-569) като означение носи в себе си и размера (в случая 235/75/15), и шарката, и вида гума (зимна лятна и тн), нещо като стандарт. В този си вид се произвежда от няколко завода, като качеството силно варира между заводите и между партидите.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за руски гуми.

      Да Я-569 май бяха.
      Еми, каквито случа ще са.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за руски гуми.

        Саше вземай медведките без да се замисляш.
        Приятел(Коко от Нови Пазар, доста хора тук го познават) кара много състезания с такива на витарата, и даже имаше добри класирания. То си е и до човека де, ама ако няма добри гуми-не става.
        Медведката е нещо като компромис между сняг и кал, и естествено на никое от двете не се представя блестящо, но пък като универсална гума за зимата си е просто супер. Е, има и много по добри гуми, но не и на тази цена. Та вземай без да се замисляш, за твоя вид експлоатация това е гумата.

        Не са регенерати, нови гуми са, но тежат колкото каймани.
        Това за много хора е минус, но за мен е плюс. Тежестта идва от количеството гума, а за джип си трябват дебели стени... Не е като да обуеш магистрална бегачка на която не и трябват много платове, и и стигат 3 мм гума по борда.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за руски гуми.

          И ти си прав, Коле.
          То да тежат и тия дет карам са по 18 кила, та не е умряла ръждилка от това.
          Просто в момента като най-ниска цена за кални гуми, нямат алтернатива.
          Джипката не ми е приоритет, просто си е нужна. И си иска своето
          Кобрите са ми на седем години. Имат още грайфер, но бордовете се напукаха ужасно. Не мога да ги карам под 2 атм и се наслаждавам на каруцарско возене.
          Оня ден, докато си пиех бирата на сянка, както си беше паркирана ръждата, задна лява гръмна сякаш пистолет и слезе на земята.
          Та, такива ми ти работи.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за руски гуми.

            Изобщо не се коси, вземай медведките, ще ти дойдат дюшеш.
            Тежат колкото регенерати, ама нали ти казах за килограмите.

            Да не се изненадаш-дълбочината на грайфера е доста малка в сравнение с други гуми, но те са си такива.
            С един комплект гуми, при твоят начин на експлоатация-ще нарежеш ръждилката, и после ще имаш гуми за продаване.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за руски гуми.

              Аз карам с Форвард Сафари 530. Здрави, тежки, шумни, трудно се балансират. Гумаджията ми е съсед и даде всичко от себе си при баланса, и пак около 100 км./ч. тресе доста...но аз рядко карам със сто. За камънак, кал, са перфектни. Предната джипка я карах целогодишно със зимни гуми и няколко пъти съм пукал/рязал гуми. На мокър асфалт внимавам много, за зимата си имам зимни, Сафарито не става за сняг.
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за руски гуми.

                Док, звучи ми много странно да го чуя. Преобладаващото мнение е ,че медведите са едни от най-добрите гуми за сняг с голям грайфер, наред с Дуратраците на Гудиър.
                Другите Форуърд Сафари, дето са с грайфера на BF Goodrich, наистина не бих избрал за сняг.
                За да сме наясно, аз говоря за тези:

                http://www.olx.bg/ad/235-75-15-forwa...tml#aba7188184

                Ти вероятно за тези:

                http://www.olx.bg/ad/235-75-15-forward-safari-540-ID4tm2k.html#aba7188184







                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за руски гуми.

                  ...Иначе, и кобрите ми отказаха доста гумаджии да ги балансират. Предните ми са с прахов баланс като на тировете
                  иначе, трябва по над 180 гр олово.

                  И аз не карам със 100 и нагоре, макар че с новия двигател от Аплаус (105 к.с.), Ферозата иска да се върти на пумпал и с тия кютуци. Като дива коза е .
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за руски гуми.

                    Саше, що се занимаваш с глупости като балансиране на кални гуми, при това регенерати, още повече че ще се ползват по предназначение...
                    Аз никога не съм балансирал калните си гуми(кобри, каймани и сега силвърстони), знаейки, че след първото влизане в кал-по колелата(гуми +джанти) ще се натрупа толкова кал, че няма да има никакъв смисъл от оловото...

                    Да не ти разказвам как спирах на път за Трявна(първото ми състезание) за да стържа кал от джанитие, останала от една разходка. Над 50-60 всичко в купето се тресеше, ама много здраво, чак навигацията се отлепи от стъклото. И таблото подскачаше от вибрациите.
                    Чак сина започна да го държи, щото щяло да се разглобуи
                    И кво-няма проблеми, освен дискомфорта по асфалт, но вече нямам тези проблеми.
                    Както и ти ги нямаш, та не се безпокой.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за руски гуми.

                      От опита ми с Я-409 (спряха ги, мамка им и комунисти) тежат, ама не чак като регенерат в същия размер.

                      Я-409 беше същата шарка и материал като Я-569 ама в размер 215/85/15 т.е. за УАЗ. Ама вече ги няма. Беше супер универсална гума.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за руски гуми.

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Док, звучи ми много странно да го чуя. Преобладаващото мнение е ,че медведите са едни от най-добрите гуми за сняг с голям грайфер, наред с Дуратраците на Гудиър.
                        Другите Форуърд Сафари, дето са с грайфера на BF Goodrich, наистина не бих избрал за сняг.
                        За да сме наясно, аз говоря за тези:

                        http://www.olx.bg/ad/235-75-15-forwa...tml#aba7188184

                        Ти вероятно за тези:

                        http://www.olx.bg/ad/235-75-15-forwa...tml#aba7188184
                        Да, точно. За зимата не стават.
                        Животът е харизан кон според мен...

                        Теди

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за руски гуми.

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          Док, звучи ми много странно да го чуя. Преобладаващото мнение е ,че медведите са едни от най-добрите гуми за сняг с голям грайфер, наред с Дуратраците на Гудиър.
                          Другите Форуърд Сафари, дето са с грайфера на BF Goodrich, наистина не бих избрал за сняг.
                          За да сме наясно, аз говоря за тези:

                          http://www.olx.bg/ad/235-75-15-forwa...tml#aba7188184

                          Ти вероятно за тези:

                          http://www.olx.bg/ad/235-75-15-forward-safari-540-ID4tm2k.html#aba7188184







                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=66872
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за руски гуми.

                            Аз миналата есен взех Кама Пилигрим за Ферозата зимата имаше сняг при нас и съм доволен от представянето им.
                            Около 18 кг. тежат и взеха 100-150 гр. баланс.Шумни са ,но в рамките на нормалното.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1452585910266_bulletin.jpg
Прегледи:1
Размер:40.3 КБ
ID:5727663
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 163HP

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за руски гуми.

                              Първи, съвсем бегли впечатления за Forward Safari 530.
                              Когато ги монтирах валеше. Много добре на изкачване на мокра трева и на леко разкаляно, до 1500 оборота, без да ги развъртам.
                              На песъкливо, лесно се окопават. На черен неравен път, при еднакво налягане, возят по-меко от кобрите.
                              На асфалт още не съм ги карал. Меки са като смес.
                              За размер 235/75/15 диаметъра е 74 см, колкото и на нова кобра същия размер.
                              Не успях да премеря колко са тежки, че забравих кантарчето, но като сменя и предните, ще ги меря.
                              Така на ръка, горе-долу колкото кобрите, но те са поизносени.
                              Едната се балансира с доста тежести, около 200 гр, другата се отказа да я балансира, че искала почти 350.
                              Накарах гумаджията да пробва ей така от любопитство.
                              Та, в това отношение са като кобрите.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X