Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за руски гуми.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпрос за руски гуми.

    Не изкачва, Ясене.
    Окопава се и спира. Но на терасите 45 градуса си ги изкачва без проблем. Там обаче, наклоните са кратки. От порядъка на 5-6 м.
    Говоря за напуснати терасирани лозя. При интерес, мога да снимам.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #32
      От: Въпрос за руски гуми.

      Няма кола която да изкачва 45 градуса наклон, ако ще на асфалт. Да не бъркаш с 45 процента?

      Впрочем няма и такова лозе.

      Коментар


      • #33
        От: Въпрос за руски гуми.

        Явно ще трябва да снимам...
        Знам какво е прав ъгъл (90 градуса), знам и какво е половината на прав ъгъл.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #34
          От: Въпрос за руски гуми.

          То окото лъже за градусите.
          В една стара тема Младен от Разград беше описал как може по елементарен начин да определиш дали наклона е 45 градуса, повече или по-малко.
          Вземаш една пръчка, тръба, желязо, абе нещо що-годе право, и го режеш на височината на рамото ти.
          Заставаш на наклона така, че да си с рамото към ската, и се опитваш да поставиш хоризонтално пръчката, така, че единия край да се опира в рамото ти. Човек винаги заема вертикална позиция, и ако преценката за хоризонталност на пръчката е вярна-ако другия край на пръчката опира в ската-значи наклона е 45 градуса.
          Ако не опира-по-малко е, и ако се налага да се изкривиш навън, или се наложи да махнеш пръчката от рамото-значи е повече.
          Разбира се-груб метод, но показва колко е грешна преценката ни за 45 градуса наклон.

          А за това, че се качват-качват се. Ясен иска да каже, че не може да има сцепление за да се изкачи "на грайфер", или инак казано-с малко газ, и колата да си пъпли нагоре.
          То и през доста по-сериозни препятствия не може да се мине на парад, ама с малко чалъми се минават.
          Та на големия баир майката му е засилката.
          Ма баш тук ли да обяснявам как се кара офроуд, баси...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #35
            От: Въпрос за руски гуми.

            Това ме учуди, Коле. Вярно че наклоните са кратки, но не се налага да раздавам адската газ и да буксувам.
            Днес пробвах и само на задно. Качва си се.
            Нямам кой да ми снима по принцип. Стария не знам дали ще се справи, а и не съм сигурен, дали ще иска той да кара, за да снимам. Повечето оставя на мен такива неща.
            Но ще направим клип някакси.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #36
              От: Въпрос за руски гуми.

              Те тва е 33 градуса



              Ако не спреш по средата се минава спокойно

              Тубата и маркучите са щото дайхацуту спря да смуче от резервоара при тоя наклон.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Въпрос за руски гуми.

                33 са си 33

                Коментар


                • #38
                  От: Въпрос за руски гуми.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  33 са си 33
                  Да. Спор няма. Особено в Люлин

                  За 45-те съм сериозен, само не знам с какво да мерим
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпрос за руски гуми.

                    Кратък наклон-метър два, си се качват и от москвич със съответната засилка.
                    Но именно за това си говорим де-със засилка се качват, но на грайфер не е възможно.
                    Говорим за земен насип, и спиране в началото му. Леко подаване на газ, колкото да не угасне мотора, и пъплене нагоре.
                    Ясен казва, че това е невъзможно при 45 градуса, с което съм склонен да се съглася, така ми изглежда без да съм го тествал наживо.

                    Аз такива места си ги минавам със засилка...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпрос за руски гуми.

                      Да кажа и аз моят опит с руски гуми . Сафарито 530 е добра гума за 1 или 2 години след това зверски се напуква ,независимо дали е изложена на слънце.Има и разлика между партидите. Работата с тия гуми е на късмет. Вече не съм сигурен дали са руски или украински.Но за тази цена нямат конкуренция.
                      Последно редактирано от Geni E; 29-09-16, 23:19.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпрос за руски гуми.

                        Аз си купих наклономер... китайски дигитален. Всъщност си купих два: първия мери странични наклони, втория - фронтални. Мога да ви измеря всякакви наклони с трактора.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос за руски гуми.

                          Абе чух, че някакъв руски завод за гуми е спечелил търг за доставка на гуми за Формула 1. Доставкатв е за10 000 броя гуми . С тях ще се ограждат трасетата за Формула 1.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X