Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да "оправя" возията на Патрола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да "оправя" возията на Патрола?

    За добро/според мен/ или за лошо/според жената/, за момента Патрола остана единствената кола на семейството, тоест семеен гъзовоз. Със спартанския интериор и липсата на климатик как да е свикнаха, е мрънкат де... Но с друсането, не щат. Особено със 100-110 по магистралата в участъка Пловдив-Стара загора, верно не е баш много приятно... И както се очакваше, ми поставиха условието " ИЛИ НАПРАВИ ДА НЕ ДРУСА ИЛИ ГО ПРОДАВАМЕ". Аз естествено изтръпнах и ето ме на пиша тук в очакване на съвети и мнения по въпроса.
    Сега по същество. Патрола е дълъг GR с rd28t двигател и е произведен 92г. Окачването е както следва: отпред посмачкани +2" пружини ЕМУ, които купих от колега от форума преди няколко години. Амортисьорите са газови МОНРО АДВЕНЧЪР. Отзад съм с оригиналните амортисьори и пружини на джипа, макар че имам съмнениер че може би пружините са сменявани от предишният собственик, защото задницата когато го купих беше с около 5-6см по висока от предницата. След като сложих емуто отпред сега джипа седи равен, но като се натовари малко, задницата чувствително увисва и стои грозно. Поначало мислех да сложа 2-3 см подложки на задните пружини и щеше да заспи, но се опасявам че колкото повече вдигам, толкова повече ще друса, а и ще люлее настрани. То и сега леко люлее, коеето го усещат предимно отзад. Мисля си ако махна лифтовите предни пружини и сложа едни оригинални, но нови предни пружини, без да пипам газовите амортисьори, това дали ще подобри возията. Забравих да кажа, че се търси бюджетно решение с минимум средства.
    Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

  • #2
    От: Как да "оправя" возията на Патрола?

    Спускай гумите. Докато половинката беше бременна и в колата карах на 0.7-0.9 гумите. Почти не друсаше (Витара, къса база). Е, не беше като тон и половина лека кола, ама за без пари толкова. Пък и връщаш до предишното състояние за 1-2 минути. Ако натовариш в купето и 200-300кг багаж (примерно няколко торби цимент) ефекта е в пъти по-силен.

    Коментар


    • #3
      От: Как да "оправя" возията на Патрола?

      За да се види как седи прилагам две снимки отпреди да сменя предните пружини и след това.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030714.jpg
Прегледи:1
Размер:172.4 КБ
ID:5726816Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03092014565.jpg
Прегледи:1
Размер:192.8 КБ
ID:5726817
      Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

      Коментар


      • #4
        От: Как да "оправя" возията на Патрола?

        Тампони на носачи, панхард, биелетки стабилизираща щанга как са?

        Сега, нали знаеш че от кола с цял мост пътно поведение трудно се достига.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Как да "оправя" возията на Патрола?

          Тампони не съм сменявал никъде. За сега сериозни луфтове и тропане не съм забелязал, ама сигурно са за сменяване като се има предвид че е кола на 25г. Иначе вози много стегнато и при влизане в завой и при преминаване през дупки. Случвало ми се е/естествено когато жената кара..хи,хи/ с 80км/ч през доста сериозни дупки дето леки коли пукат гуми и кривят джанти, не се случва нищо особено. Гадното друсане се получава при движение с висока скорост по не съвсем равен асфалт. Имам усещането че се усеща всяка пукнатина в асфалта.
          Всъщност, аз да не държа гумите много напомпани. 2,2 атм много ли е?
          Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

          Коментар


          • #6
            От: Как да "оправя" возията на Патрола?

            Пробвай на 1.8,
            виж също и тампоните на панхарда, амотрисьорите също може да са позаминали от това дето описваш
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Как да "оправя" возията на Патрола?

              Много е, максимум 1,8.


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              Nissan Terrano 2.7 TDi
              ----------------------------
              Нещо което работи - не се пипа!

              Коментар


              • #8
                От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                Шест торби с мозайка по 40 кг.две в краката отзад и четири в багажника!Ще вози като стар Мерцедес! Хммм то пък няма да върви тогава.....успех!Трудно от тази "кола"да се направи лимузина и то без сериозни инвестиции по окачването. ....
                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                Коментар


                • #9
                  От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                  Дългия патрол за да вози меко, според мен ще е възможно само с монтиране на въздушно окачване, т.е. по-добре си купи лека кола за жена ти, а патрола си остава за теб , и чисто нов патрол като твоя модел да имаш, пак ще си вози като камионче....
                  Последно редактирано от Еделвайс; 06-09-16, 20:24. Причина: Пояснение

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                    Бюджетно решение за теб няма , или си купуваш ново меко окачване (заводското или да речем трайлмастер-кит) или започваш да експериментираш със амортесьори пружини и подложки докато ти се извие свят , при това с неясен резултат .
                    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                      Дай на жената да кара.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                        Само при споменаването на амортесьорите Монро и нещата са ясни. Изхвърли тези амортесьори и си намери оригинални от Y61. Преди време мой познат си сложи такива амортесьори на Патрола и все едно го беше подпрял на трупчета, кара го така една седмица и ги изхфърлихме.
                        0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                          За Патрол.......слушай Влади Раденков - няма да сбъркаш, колкото до Трейл Мастер - сакън, не е бюджетно, а е и класи под Добинсонс.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                            Джип 2 тона и кусур, на рама, и с цели мостове, и да не друса...
                            Може, но с цената на многохилядна инвестиция с неясен резултат.
                            Каквото и да сториш-патрола ще си друса(поне за жената де), и няма оправия.Те джиповете не са мислени за комфортно возене на дълъг път. Другаде им е силната страна.

                            Има два варианта-или се сдобиваш с лека кола за да е комфортно на половинката, или и казваш, че е голямо гевезе, и ако те иска-да свиква с возията на патрула, и да те приеме такъв какъвто си.
                            Аз що се оставих с моята-щото тя иска ремонт на банята, а аз ремонт на Франко...
                            Така, че или играеш по свирката на жената, или я отсвирваш.
                            Решението е твое.

                            А патрола няма да го накараш да вози като хидравличен ситроен, ако ще и гъза си да скъсаш.

                            Та решението е твое.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                              Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                              Бюджетно решение за теб няма , или си купуваш ново меко окачване (заводското или да речем трайлмастер-кит) или започваш да експериментираш със амортесьори пружини и подложки докато ти се извие свят , при това с неясен резултат .
                              Е тоя филм съм го играл, щото в моя случай нямаше от кой да гледам,
                              но преди това изчетох всичко в английския и руския форуми които ме интересуваха, повечето от което беше глупости правени без мисъл и сметки.


                              Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
                              Само при споменаването на амортесьорите Монро и нещата са ясни. Изхвърли тези амортесьори и си намери оригинални от Y61. Преди време мой познат си сложи такива амортесьори на Патрола и все едно го беше подпрял на трупчета, кара го така една седмица и ги изхфърлихме.
                              +1

                              И малко личен опит с чисто нови амортесьори.

                              Да караш с газови амортесьори на такъв тип джип си е форма на мазохизъм.
                              С чисто нови газови KONI на всеки малък легнал полицай или мааалко по-голяма неравност по пътя джипа си наместваше багажника и бъбреците ми.

                              Слагай двутръбна (Excel-G) Kayaba или двутръбно KONI, и жена ти няма да иска да слезе от Патрола !
                              По-добро решение като цена/качество няма,
                              другото е Kocha, но аз след 3-4 чисто нови комплекта през 3-4 седмици се спрях на Каябата, и не ми се сменяха с кочовите.

                              С какъв размер гуми си ?
                              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 06-09-16, 21:51.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X