Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да "оправя" возията на Патрола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Как да "оправя" возията на Патрола?

    Да не пускам нова тема, затова пиша в тая. Открих /ама че, съм откривател/ че са ми заминали тампоните на носачите/или както се казва/,дето държат предния мост. Пък и всички останали тампони, сигурно. Рових насам-натам из форума и гледам, че всички слагат едни такива жълтички, полиуретанови. Би ли споделил някой откъде се намират и на каква цена в момента, понеже има доста стари теми, които надали са актуални. Също така и има ли бюджетен вариант на задачата, понеже така или иначе джипа се ползва не по предназначение, тоест за гъзовоз, детевоз и всичко друго но не и за офроуд. Не говоря за най-долнопробни ментета, а за някакви гумени с прилично качество, дето да ме изкарат 20-30 хил. пък после я камилата, я...
    Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

    Коментар


    • #62
      От: Как да "оправя" возията на Патрола?

      Днес забелязвам доста неприятно тресене на волана ляво-дясно при около 70-80км/ч., над 100км/ч почти изчезва. Мисля че ШИМИ му се казваше. Ще проверявам кормилния демпфер и въобще за луфтове по предния мост. Въпроса ми е следният. Може ли и друсането при возене/заради което отворих темата/ и тресенето на волана да се дължат на едно и също нещо- разбити втулки на носачите на предния мост. А те са разбити, забелязах го след като един гумаджия вдигна джипа с крика на носача. Не знам дали той ми отвори белята, или просто тогава я видях.
      Пък аз бях спазарил да вземам стандартни пружини и амортисьори и да развалям лифта. А де? Някакви идеи?
      Последно редактирано от kalio_kkk; 25-02-17, 19:16.
      Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

      Коментар


      • #63
        От: Как да "оправя" возията на Патрола?

        Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
        Днес забелязвам доста неприятно тресене на волана ляво-дясно при около 70-80км/ч., над 100км/ч почти изчезва. Мисля че ШИМИ му се казваше. Ще проверявам кормилния демпфер и въобще за луфтове по предния мост. Въпроса ми е следният. Може ли и друсането при возене/заради което отворих темата/ и тресенето на волана да се дължат на едно и също нещо- разбити втулки на носачите на предния мост. А те са разбити, забелязах го след като един гумаджия вдигна джипа с крика на носача. Не знам дали той ми отвори белята, или просто тогава я видях.
        Пък аз бях спазарил да вземам стандартни пружини и амортисьори и да развалям лифта. А де? Някакви идеи?
        От тампоните на пушките и тези на панхарда се получава най-често шимито, както и от други луфтове -по кормилни щанги и луфтове в главините. А блъскането наистина може да е от разбитите тампони на пушките. Не ти препоръчвам да слагаш евтини боклуци, защото ще ги сменяш по 3 пъти в годината- казвам ти го от опит. Вземи си оригинални части и ще забравиш за проблемите.
        Последно редактирано от Владимир Раденков(vladyas); 27-02-17, 07:04.
        0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

        Коментар


        • #64
          От: Как да "оправя" возията на Патрола?

          Още един глас за оригинални части.
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #65
            От: Как да "оправя" возията на Патрола?

            Оригинални гумени или полиуретанови? За гумените вече имам оферта по около 30лв. парчето, а полиуретановите как се харчат? Защо си мисля, че цял комплект би трябвало да излезне по-евтино от това да ги купувам един по един на парче? Моля ако някой има отзиви да даде акъл откъде да пазарувам, защото явно ми е опряло на главата.
            Пък, ако вземе и возията да се оправи, като сменя тампоните....може и да успея да убедя жената, че 25 годишния Патрол е най-комфортната, приятна, икономична и лесна за паркиране семейна, градска и за дълъг път кола... Бе зор ше е ама...
            Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

            Коментар


            • #66
              От: Как да "оправя" возията на Патрола?

              Смени нисана с гранд...

              Коментар


              • #67
                От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                Първоначално публикуван от Насока Преглед на мнение
                Смени нисана с гранд...
                Иии...???
                "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                Кольо.

                Коментар


                • #68
                  От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                  Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
                  Оригинални гумени или полиуретанови? ...
                  Оригинални гумени
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                    Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
                    Иии...???
                    ....и ще има: - що така люлее задницата в завои и как да го оправя....?
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #70
                      От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                      Драсни ЛС на Патрол-фен.
                      На твое място бих сложил полиуретанови от най-меките(доколкото може да са меки).
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                        Слушай Влади Раденков - там е истината. "Вервай ми".

                        Коментар


                        • #72
                          От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                          Ще се опитам да си сваля сам носачите/пушките/, за да видя как е дереджето с тампоните. Мъчно ли тръгват болтовете? Ще напръскам два-три пъти с WD40. Не ми се пада в ръцете на тукашните майстори дето още от вратата на работилницата палят горелката и нагряват до червено. Когато направих забележка на един, ми каза, ами отвии си го сам... Така и мисля да направя, или поне да опитам.
                          Още един въпрос. Кои тампони се очаква да са най-зле, на предния, задния мост или на напречните щанги. Тоест, откъде да почна? Все пак моят таралясник не е първият болен от тази болест.
                          Виж, за Гранд се замислям много отдавна и дори бих кандисал на бартер... някой ден. То, човек никога не знае кога съдбата му е отредила да смени колата, жената, резбата...опс...последното...е, НЕ!
                          Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

                          Коментар


                          • #73
                            От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                            Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
                            Ще се опитам да си сваля сам носачите/пушките/, за да видя как е дереджето с тампоните. Мъчно ли тръгват болтовете? Ще напръскам два-три пъти с WD40. Не ми се пада в ръцете на тукашните майстори дето още от вратата на работилницата палят горелката и нагряват до червено. Когато направих забележка на един, ми каза, ами отвии си го сам... Така и мисля да направя, или поне да опитам.
                            Още един въпрос. Кои тампони се очаква да са най-зле, на предния, задния мост или на напречните щанги. Тоест, откъде да почна? Все пак моят таралясник не е първият болен от тази болест.
                            Виж, за Гранд се замислям много отдавна и дори бих кандисал на бартер... някой ден. То, човек никога не знае кога съдбата му е отредила да смени колата, жената, резбата...опс...последното...е, НЕ!

                            Гайките на пушките/при моста/ ще се отвият. но болтовете. почти сигурно няма да излязат.
                            Ще са се "заварили" за вътрешните втулки на тампоните. т.е. рязане и нови за сглобяването.
                            Ваденето на старите тампони и набиването на новите - на преса.
                            Отзад не е по-различно.
                            Тампоните на панхардите са си тръгнали. по всяка вероятност.
                            Life is too short to drive dull cars!

                            Fight global warming !
                            ... turn on your A/С !

                            Коментар


                            • #74
                              От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                              ... болтовете. почти сигурно няма да излязат.
                              Ще са се "заварили" за вътрешните втулки на тампоните. т.е. рязане и нови за сглобяването.
                              Новите болтове, какви да бъдат? Предполагам с якост 8,8 и ситна резба е добре, или трябва да са оригинални?
                              Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

                              Коментар


                              • #75
                                От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                                Якост 10.9 е по добре

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X