Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да "оправя" возията на Патрола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как да "оправя" возията на Патрола?

    Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
    Тя при Патрол е като простир за гащи и чорапи , личното ми мнение е че е сложена там за да я има , а не да върши работата си
    Върши работа и има съществена разлика със и без, ако че е тънка задната.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #47
      От: Как да "оправя" возията на Патрола?

      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
      Извинявам се за глупавия въпрос предварително.

      Има ли друг джип с рама и бавни който да вози по-добре от повечето леки коли освен Киа Спортидж?
      ТЛК 80 ми идва на ум, но не съм се возил в такова животно.
      Терано в оригиналния си вид вози като лодка, и се клати също толкова по завоите. Моето го докарва на нещо като гоУф, ама на мен така си ми харесва. Не се и клати. Жената и синковеца редовно си дремват по магистралата докато ги возя, та явно е достатъчно приемливо.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: Как да "оправя" возията на Патрола?

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        .Жената и синковеца редовно си дремват по магистралата докато ги возя, та явно е достатъчно приемливо.
        Извинявай ама то именно дремването е по лесно и бързо при големи вибрации и бял шум а не само люлеене.
        При мен бебетата заспиват рекордно бързо във вибриращо диско и много трудно в плавен мековозещ и обезшумен гоуф
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #49
          От: Как да "оправя" возията на Патрола?

          Щум има. И от гумите, и от въздуха. Но от друсане не са се оплаквали, освен когато ме хванат дяволите и спре да ми пука по каква настилка карам. За вибрациите обаче никак не споделям мнението ти - най-малкото не са ритмични, че да са приспивни.

          Въпросния патрол един +2 инча TrailMaster ще го оправи като возия, ама при наличните бюджетни условия решението е продажба. Не е като да не сме пробвали всякакви "боджетни" решения, дето после ни излизат през носа. Аз на втория опит се отказах - козата си сака пръч.

          За въпросните Monroe Adventure впрочем мнението ми е същото като на другите по-горе - уникално дървени, без никаква полза от това - хем никакъв комфорт, хем клатенето си остана, хем никакво пътно поведение. Смяната им със сигурност ще окаже добро влияние по отношение на комфорт, при това независимо с какво ги смениш. Няма такова дРъво!
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: Как да "оправя" возията на Патрола?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Терано в оригиналния си вид вози като лодка, и се клати също толкова по завоите. Моето го докарва на нещо като гоУф, ама на мен така си ми харесва. Не се и клати. Жената и синковеца редовно си дремват по магистралата докато ги возя, та явно е достатъчно приемливо.
            Направо ме разби. Нещото което най-много не ми харесва в Тераното е возията. В 3 съм се возил, 2 дълги и едно късо, като късото не ми е направило впечатление. Двете дълги возеха много твърдо и при по-лош терен направо подскачаха вместо да се клатят, особено задницата като са празни. Тераното при разбит път с повече, но плитки дупки с повече от 40 почти не стъпва с 4 гуми на асфалта, а при слизане или качване на лек бордюр или на легнал полицай с над 30 си удряш главата в тавана. За сметка на това не се клати толкова много и като за джип не се накланя чак толкова в завой. Това са моите впечатления - вози като гоуф, не като кола. За сравнение Киата вози супер леко и меко, клати се вместо подскача, но при поредица от неравности все на някоя влиза в нещо като резонанс и става опасна тъй като или подскача рязко или забива яко предницата(задницата) до удар в тампони(2 пъти ми се е случвало), което при по-висока скорост е доста опасно. Като съм с Киата и видя чакълиран или разбит път, но с плитки дупки по който всички карат бавно, малко ми пада пердето и започвам да раздавам повечко газ.
            Вибрациите и шума са съвсем друг въпрос и нямат много общо с возията.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #51
              От: Как да "оправя" возията на Патрола?

              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
              ...Тераното при разбит път с повече, но плитки дупки с повече от 40 почти не стъпва с 4 гуми на асфалта, а при слизане или качване на лек бордюр или на легнал полицай с над 30 си удряш главата в тавана....
              Говорех за изправно терано, а не такова с изпуснали (или "някакви") амортисьори и предница клекнала на тампони, каквито са да речем 80% от всички, дето гледаш по улиците. Моето ми попадна в ръчичките на 90000, в пълна изправност, малко след това са сменени торсиони и пружини с амове TrailMaster, после Monroe Adventure, после някакви други временно, после Fox отпред, в момента с амове на Филчев отпред и отзад, та съм видял кажи-речи всичко.

              Ела да те повозя по който път искаш. Няма да си нито първия, нито последния дето ще установи какво е терано в ред.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Говорех за изправно терано, а не такова с изпуснали (или "някакви") амортисьори и предница клекнала на тампони, каквито са да речем 80% от всички, дето гледаш по улиците. Моето ми попадна в ръчичките на 90000, в пълна изправност, малко след това са сменени торсиони и пружини с амове TrailMaster, после Monroe Adventure, после някакви други временно, после Fox отпред, в момента с амове на Филчев отпред и отзад, та съм видял кажи-речи всичко.

                Ела да те повозя по който път искаш. Няма да си нито първия, нито последния дето ще установи какво е терано в ред.
                Не споря. Просто съм останал с впечатление, че вози твърдо и от това малко или много подскача.При изпуснали амортисьори се клати, не подскача. Имал съм кола без грам амортисьори отпред и знам много добре какво и беше поведението, на леко неравен път с повече от 60 не можеше да се кара тъй като предницата с клати и люлее яко, та чак подскача.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • #53
                  От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                  Апропо това с нестъпването с 4те гуми на асфалта ме интересува за (все още ) моята 4Runner-ка. С нея сме като неблагодарен мъж и всепрощаваща любовница - стотинка не съм вкарал в нея и само я използвам безсрамно когато се сетя за нея. Поведението и е в общи линии вози съвсем прилично на относително читав асфалт, но навре ли се в кръпки направо хвърля къчове като кон, най-често със задницата. Включително и на обикновени фуги, перпендикулярни на посоката на движение.

                  На завой е стегната, при спиране не потъва особено. Няма вълнения и клатене. Проблемът ми е че никога не съм се возил на нова, и не знам дали просто толкова може или е за нови амортисьори (примерно). Не бих и ги отказал. Може би. Де да знам. Може би ще ми е достатъчно просто да знам защо така рита, без да я оправям
                  Последно редактирано от Goblin; 12-09-16, 17:12.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                    Те и тaмпоните купе -шaси с времето прaвят мaгaрии с возиятa.Тaмпонa си е тaм външно здрaв ,но отлепен от метaлнaтa чaст и през кaнaли нa пътя друскa добре обикновенно отпред.Aз открих двa мои предни при вдигaне нa крик,което не ми пречеше дa спуснa от Aлеко до Дрaгaлевци с мaкс скорост по пaвaжa след некво лъскaво Aуди,доколкото позволявa пътя,без дa мръдне в зaвоите,a и моятa женa не обичa дa и друсa возенето.При мене обaче ,гумите коренно ми променихa возиятa ,все едно кaрaм друг джип ,в срaвнение с предишните.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                      На моето терано къса база смених к-т амове, каяба газови подрусва и с новите,преди при пробуксуване на песъклива почва задния мост яко подскачаше, гумите ласса компетус са напомпени на 2,5атм.дали да не ги смъкна малко. Като цяло се държи по добре.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                        Първоначално публикуван от dmitev Преглед на мнение
                        На моето терано къса база смених к-т амове, каяба газови подрусва и с новите,преди при пробуксуване на песъклива почва задния мост яко подскачаше, гумите ласса компетус са напомпени на 2,5атм.дали да не ги смъкна малко. Като цяло се държи по добре.
                        Кой модел са ти каябите и какъв размер са ти гумите ?
                        ... но 2.5 е много.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #57
                          От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          ... но 2.5 е много.
                          ...еле пък на терано къса база. Никога не съм карал на повече от 2.1, освен за проба. На сегашхото ми окачване с дуратраци 31х10.5 установих че и вози и се държи по-добре с гуми на 2.1 отколкото с на 1.8. При 1.8 на моменти изпада в някакви резонанси и подрусва повечко.

                          Та цялата система гуми-пружини-амове си има някакъв оптимум и като смениш нещо по нея трябва да нагодиш останалото по него. С предишните ми гуми (същия размер, приблизително същото тегло, Interco Trxus M/T) и амове (FOX отпред, ТраилМастер отзад), определено при гуми на 1.8 отпред беше по-добре отколкото с по-твърди. Оригиналните с оригиналното окачване пък започваха да друсат зверски на над 1.9.

                          Такива ми ти работи.

                          @Goblin - ако не е натоварена, целия заден мост се държи по подобен начин, малко или много, и то особено при споменатите от теб напречни прагове, когато целия мост подскача. Но различно с ресори и пружини, различно при различните видове окачвания (2-линк, 4-линк и т.н.). Геометрия... На тераното също задното окачване речгира доста по-различно от предното при такива неравности, но категорично не хвърля къчове, въпреки че е късо и би следвало да е доста по-игриво от 4-рънъра при еднакви други условия. Като за начало опитай да си поиграеш с налягането на гумите. А амовете можеш да провериш някъде на стенд и без да се свалят. За ориентация - карайки примерно с 5км/ч спри по-рязко, но без да блокират гуми. Ако при спирането се залюлее значимо повече от веднъж, значи можеш да помислиш за амове. Ако можеш да разклатиш задницата (или предницата) значимо на ръка - пак. Ако след пиране на клатенето отново не се укроти за 1 период на колебанието, пак може да мислиш за амове.

                          Сори за изчекнатото обяснение, ама толкова си мога. Най-добре иди на стенд - там мерят точно тия неща. При положение че тук има, при теб би трябвало да не е никакъв проблем.
                          Последно редактирано от sparkybg; 14-09-16, 20:53.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                            [QUOTE=Джоу (x3mrjoe);3020457]Кой модел са ти каябите и какъв размер са ти гумите ?
                            kaябите са модел Execel-G произведени в Чехия.Гумите са 235-70-16.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                              Първоначално публикуван от dmitev Преглед на мнение
                              kaябите са модел Execel-G произведени в Чехия.Гумите са 235-70-16.
                              Пробвай на 2.0 и на може и на 1.8, че Лассите май са твърдички, но по-надолу с тези ниски гуми няма да е добре.
                              Задължително с нов манометър,
                              като въобще не разчитай на тези от бензиностанции и гумаджийници.

                              После сподели резултата, че предполагам, и други ги интересува.

                              ... и ако сменяш гумите, смени и размера.
                              Спарки има опит и ще ти каже кой размер е подходящ.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #60
                                От: Как да "оправя" возията на Патрола?

                                E, най-големото, което се побира без интервенции по ламарините, е 31x10.5x15/265/75R15.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X