Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Педалът на спирачките потъва с 1/3- модела е дайхацу фероза-двигателя е без проблеми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Педалът на спирачките потъва с 1/3- модела е дайхацу фероза-двигателя е без проблеми

    Здравейте колеги
    от една седмица педала на спирачките потъна с 1/3
    Като си натиснеш при тази ситуация спирачките си държат но се намалява времето за реакция .
    Обезвъздуших но въздух нямаше .
    моля за съвет какво може да е .
    От карлово съм -ако може някой да ме насочи към кадърен майстор
    Безавариен път на всички

  • #2
    От: Пеидала на спирачките потъва с 1/3- модела е дайхацу фероза-двигателя е без проб

    Първоначално публикуван от itana Преглед на мнение
    Здравейте колеги
    от една седмица педала на спирачките потъна с 1/3
    Като си натиснеш при тази ситуация спирачките си държат но се намалява времето за реакция .
    Обезвъздуших но въздух нямаше .
    моля за съвет какво може да е .
    От карлово съм -ако може някой да ме насочи към кадърен майстор
    Безавариен път на всички
    Щом си обезвъздушавал/правилно надявам се/си видял че няма омасляване никъде!Ако не ти е намаляла течността в казанчето може да е помпа!
    На мен ми се случи блокаж на втулките на предния супорт и триеше само в едната накладка,задни цилиндърчета претривах с водна шкурка,задни челюсти бяха износени и реглажа не беше добре!
    Май няма да се разминеш без разглобяване на задни ,че са барабани и голям зор ще видиш да ги извадиш-по-тъпо са направени от Лада Нива!
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Пеидала на спирачките потъва с 1/3- модела е дайхацу фероза-двигателя е без проб

      Аз бих заложил на голямо разстояние между накладки и спирачен барабан.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #4
        От: Пеидала на спирачките потъва с 1/3- модела е дайхацу фероза-двигателя е без проб

        И аз също, но в съчетание с неработещ механизъм за саморегулиране.
        Така като се пусне педала-пружините връщат буталцата на цилиндърчето навътре, и при следващото натискане-първо се обира тази хлабина, и после започва спирането.
        А при изправно работещ механизъм-луфта се обира от него, и няма връщане на буталцата. Е, има де, ама съвсем малко-колкото да отпусне барабана.

        Без разглобяване няма да стане, ами влизай в едни работни гащи, и действай.
        Или в сервиз.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Пеидала на спирачките потъва с 1/3- модела е дайхацу фероза-двигателя е без проб

          Благодаря на всички- работата е ясна за сервиз-нямам представа за принципа на работа на задните спирачки.
          По добре да не се правя на майстор- да се надявам че ще попадна на кадърен специалист.
          Благодаря -спорна седмица на всички.

          Коментар


          • #6
            От: Пеидала на спирачките потъва с 1/3- модела е дайхацу фероза-двигателя е без проб

            Здравейте колеги,
            благодаря за бързите отговори- работата е за сервиз,
            но имам една молба- моля за схема на предпазителите -днес забелязах че няма светлините за задна скорост
            поздрави на всички

            Коментар


            • #7
              От: Педалът на спирачките потъва с 1/3- модела е дайхацу фероза-двигателя е без проб

              Като идеш да ти видят задните спирачки , накарай ги да проверят контакторът за задна на кутията , дали затваря веригата и после се рови на воля.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Педалът на спирачките потъва с 1/3- модела е дайхацу фероза-двигателя е без проб

                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                Като идеш да ти видят задните спирачки , накарай ги да проверят контакторът за задна на кутията , дали затваря веригата и после се рови на воля.
                Благодаря
                прав си -ще проверят и този проблем-и да си го кажа не обичам да ровя в неща които не разбирам
                лека вечер ти желая

                Коментар


                • #9
                  От: Пеидала на спирачките потъва с 1/3- модела е дайхацу фероза-двигателя е без проб

                  Отчет по горепосочените проблеми,
                  всички масла са сменени
                  Проблема за спирачките се оказаха задните накладки-сменени и регулирани
                  Светлините за задна скорост-лош контакт на куплунг.
                  А да- след сервиза започна да пали трудно - то и преди това на моменти ми правеше въртели на бензин- предстои смяна на горивен филтър и ако не той -смяна на горивна помпа. А на газ си е перфектна. За сега е това .Коментирам тези проблеми за да има информация за сходни проблеми при колеги.
                  Много безаварийни на всички

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X