Обява

Свий
Няма добавени обяви.

зелен храст при джипките.......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • зелен храст при джипките.......

    Така колеги. От поло ще скачам на опел фронтера б бензин. Двигател 2,216в с газ...
    Почти всяка година качванията до вилата зимата изпитание и оставяне на полото в центъра на селото....
    И сега съм решил да се разделям с него.
    Така новата кола е избрана вече и приятел я търси някади из няква държава с лилави крави и много мляко.
    След седмица четене. Стигнах до няколко извода и въпроса.
    1, никога не съм карал джип дори лек с 4на4.
    Не знам как се включва тва нещо знам че има два лоста, един за скорстии и идругия за 4а4.Ама не знам как се работи с него.
    От гледна точка на първо началната подръжка се сменят няколко масла.
    До тук разбрах:
    1 за двигателя ще сложа аджип италианско 10в40 с такова карам и съм доволен на няколко коли в семейстовото. На дятката вартбурга 1,3 е супер с него.
    И за другите масла .
    2 в скоростоната кутия какво да сложа? тук прочетох ,че колегите са доволни кастрол пълна синтетика 10в40 около 20лв литъра.Това масло същото като в двигателя ли е или за скоростни кутии. ЗАщото на полото съм сипвал 75в90 и нещо от сорта. При джипките по различно ли е?
    3 За заден диф колегите са препоръчали 75в140 40лв литъра за лсд диф кат на баварските кошници.
    за преден диф ще слож 80в90 22лв литъра .
    Колеги кажете ми как да постъпя чудя се за това масло за скоростите. Да не сбъркам нещо

  • #2
    От: зелен храст при джипките.......

    фронтерата се кара с двигателно масло в скоростите,сипвай и не се плаши
    ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
    ТЕЛ;0876228770

    Коментар


    • #3
      От: зелен храст при джипките.......

      Първоначално публикуван от 4runer Преглед на мнение
      Така колеги. От поло ще скачам на опел фронтера б бензин. Двигател 2,216в с газ...
      Почти всяка година качванията до вилата зимата изпитание и оставяне на полото в центъра на селото....
      И сега съм решил да се разделям с него.
      Така новата кола е избрана вече и приятел я търси някади из няква държава с лилави крави и много мляко.
      След седмица четене. Стигнах до няколко извода и въпроса.
      1, никога не съм карал джип дори лек с 4на4.
      Не знам как се включва тва нещо знам че има два лоста, един за скорстии и идругия за 4а4.Ама не знам как се работи с него.
      От гледна точка на първо началната подръжка се сменят няколко масла.
      До тук разбрах:
      1 за двигателя ще сложа аджип италианско 10в40 с такова карам и съм доволен на няколко коли в семейстовото. На дятката вартбурга 1,3 е супер с него.
      И за другите масла .
      2 в скоростоната кутия какво да сложа? тук прочетох ,че колегите са доволни кастрол пълна синтетика 10в40 около 20лв литъра.Това масло същото като в двигателя ли е или за скоростни кутии. ЗАщото на полото съм сипвал 75в90 и нещо от сорта. При джипките по различно ли е?
      3 За заден диф колегите са препоръчали 75в140 40лв литъра за лсд диф кат на баварските кошници.
      за преден диф ще слож 80в90 22лв литъра .
      Колеги кажете ми как да постъпя чудя се за това масло за скоростите. Да не сбъркам нещо
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=34227

      Чети .Тук пише всичко.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #4
        От: зелен храст при джипките.......

        Темата която е дал колегата съм прочел няколко пъти.И питането ми е по-точно масло в скоростите и раздатката ,какво да е 10в40 пълна синтетика като за двигателя.Или има такова за скорости 10в40.....До сега на консервната фабрика фв поло съм му слагал 75в90 ени аджип ....Това ме озадачи.....

        Благодаря колеги ..... колегата по-горе е написал... Все още не съм свикнал с ст архитектурната структора на кода на форума

        Коментар


        • #5
          От: зелен храст при джипките.......

          Други джипове качват ли се зимата там, където ти смяташ да се качваш? Питам, за да не останеш неприятно изненадан.
          Не всички фронтери са с LSD диференциал отзад.
          За масло 10w40 най-добре използвай това на GM - хем е евтино, хем е баш опелско. Бая фронтери караме с такова и няма ядове.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #6
            От: зелен храст при джипките.......

            То реално са две местата ....Едното се качват сан тафе 2,0 дизел 2000година, лада нива 2000 година ,субари джусти 4*4..... На другото място се качват оутлендер от първите 200 коня с турбо на газ на комшията..... фреелендер английската марка ланд роувър.... стара фронтера а от 1992година.... сузуки витара новите ситроен кактус...

            Коментар


            • #7
              От: зелен храст при джипките.......

              Първоначално публикуван от 4runer Преглед на мнение
              То реално са две местата ....Едното се качват сан тафе 2,0 дизел 2000година, лада нива 2000 година ,субари джусти 4*4..... На другото място се качват оутлендер от първите 200 коня с турбо на газ на комшията..... фреелендер английската марка ланд роувър.... стара фронтера а от 1992година.... сузуки витара новите ситроен кактус...

              купи си едни вериги за полото и не се занимавай с глупости значи
              пък и седмица четене какво си чел щом питаш такива елементарни неща не знам аз за 1 седмица ще изчета целия форум.
              no signature no problems

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X