Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Забава за деца пристрастени към Интернет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Забава за деца пристрастени към Интернет

    Здравейте,

    Който има малчугани и Интернет у дома веднага ще се досети за това масово страдание по съвременните дечурлига.

    Щерка ми успешно върви по стъпките ми и за сега рекорда и е 7-8 часа ютюб за един ден, сигурен съм, че може да го подобри ако не я спрем...

    Та за това започнах плани опити за политическо излизане от ситуацията и дори постигане на траен успех в отдалечаване от фотойла и айпада.

    Уж случайно започнахме да гледаме вечер преди лягане за търсене на съкровища, металдетектинг и такива забави сред природата.

    Както се подразбира, малката веднага захапа и прояви сериозен и интерес към такива видеота.

    След време започнах да търся клипове с така наречения магнет фишинг или "риболов" с магнит.

    Това е доста забавно занятие като единственото изисване е да има наблизо вода, гьол, езеро, река, канали, кладенци, блато, локва, дере и т.н.

    Е трябва и магнит, и то не какъв а мощен, истински, неодимов магнит, най-добре сила над Н42, по-добре Н45 има и по-силни ама са мега скъпи.

    Магнита трябва да има сила да вдигне поне 80-100кг, хубаво е магнита да има дупка за болт с ухо, където да се върже с правилен възел за здраво въже.

    Купих аз магнити по интернет, с болтовете беше филм докато намеря, въже от амазон яхтено някакво 7мм и днес тествахме набързо нещата в една гора.

    В гората има едно дере и там преди месец видяхме в блатото една голяма кутия и много и се наканихме.

    Изчакахме да се стъмни за да няма много зрители, кучеразхождачи, и се спуснахме в дерето да тестваме магнитовъдицата.

    Тъмно, коприва, комари, блато където почти затънах с единия крак и за малко да направя беля, та добре започна забавата.

    Метнах магнита и той дрънна, значи беше метал все пак тази кутия, защото можеше и да е куфар примерно.

    Мислех, си че ще залепне и ще я извадя лесно ама тя не помръдва, магнита зе отлепя кутията не помръдва.

    Хмм, викаме си с щерката, е те тука ударихме съкровището, щом толкова тежи )

    И мятам магнита, той лепи, дърпам, дърпам ама едвам едвам помръдва тва нещо и хич и не показва, че иска да излиза.

    Обаче, единия път явно закачих магнита за ръба защото захапа кутията здраво и ми позволи полека лека да я отлепя от тинята.

    И се оказа сейф, полека лека го размърдах защото вече беше се отлепил от тинята и вратичката му се отвори, и вътре имаше нещо.

    Щерката, взе да се ентусиазира и вълнува супер много

    Полека, лека, дърпайки за вратичката докарах сефа почти до брега.

    Ама брега се оказа тиня дълбока, пропаднах и едвам не затънах, възрах въжето за две дървета за всеки случай и почнах да подлагам клони на които да стъпя.

    Натрупах малко дървета, стъпах върху тях и изкарах сейфа, тежеше здраво пущината защото беше пълен освен с вода и с тиня а и с още нещо.

    Е още нещото се оказа, чували за боклук, силиконов флакон празен, половин керамична плочка и с други думи, нищо ценно.

    Малката, се разочарова и взе да повтаря какъв неуспех е било това.

    Обясних няколко пъти разликата между неуспех и разочарование.

    Както и да е, стигнахме до колата и започнах да се мия, че нали цопнах с единия крак в тинята, трябваше и магнита да измия, че беше в тиня здраво.

    И светнаха в далечината фарове, и като дойде страха, тъмно, гора, фарове, ние правим странни неща, спече се детето но го успокоих, че все пак това е част от забавлението.

    Та тръгнахме ние, обаче мен ми се търси още забава, понеже живеем на брега на голяма река, викам на детето, хайде да идем за пет минути, хем ще измием тинята хем ще тестваме от брега в Темза.

    Паркирах малко нередно, ама нали е късно, викам за малко нема ядове.

    Намерихме една пролука между акостиралите лодки и под зоркото наблюдение на банда лебеди започнахме да мятаме магнита в реката, щерката вече яко се беше зарибила защото очите и бяха на понички при всяко мятане

    Освен пирони, кукички, прижинките от едновремешните щипки и разни телове друго не излизаше.

    Малко се преместихме и залепихме нещо тежко, ама много тежко, толкова тежко, че в началото не мърдаше а магнита се отлепяше.

    Полека, лека почах да го разклащам и в един момент помръдна, това след двайсетина опита, после взех да го влача и после успях и да го вдигна от дъното.

    Изкарахме ме го, нещо приличащо на селски туч, дето бабите готвят на него, тва с като плоча с дупка като за тоалет където се слага чувена с боба

    И верно като туч тежеше, над 10-15 кила, ама го измъкнах, сигурно е част от кораб и е старо, доволни се прибрахме, и щастливи се похвалихме у дома.

    Жената естествено ни наруга пак за нещо си, както по добава на една българска майка )) и те така.

    Утре на светло, ще видим какво сме уловили, за сега го оставихме да отлежава в багажника на джипа.

    Снимки нямам, че бях мръсен а и в тъмното, ама ако напишете magnet fishing в ютюб ще видите за какво иде реч.

    Забавата е голяма, поне в началото
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: Забава за деца пристрастени към Интернет

    Звучи супер, но не е подходящо за България. Ако момиче го видят приятелчета да върши такива неща - ще я спукат от подигравки, най-малкото от завист. Потенциални проблеми с т.н. "правоохранителни" органи въобще не са изключени.

    Коментар


    • #3
      От: Забава за деца пристрастени към Интернет

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:download.jpg
Прегледи:1
Размер:15.2 КБ
ID:5726572

      Малко е подло, но:
      Купи две шепи подобни мъниста, затвори ги в някоя празна метална кутия и после ги "намерете" заедно. Направо ще я убиеш!
      Моята щерка вече започва гимназия, но още си вярва, как преди години намерихме съкровище в една стара, захвърлена чанта край брега на реката...
      Последно редактирано от komisar; 03-09-16, 12:36.

      Коментар


      • #4
        От: Забава за деца пристрастени към Интернет

        Сигурно, аз за това и казвах на доктора в другата тема да внимава с музеите и с униформените, защото първо не знаят законите и второ опитват да ги тълкуват грешно и като нищо може да скъсат нервите на някой или да му навредят дори и по-сериозно, щото за иманярство май се лежи в БГ.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          От: Забава за деца пристрастени към Интернет

          Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
          [ATTACH=CONFIG]880669[/ATTACH]

          Малко е подло, но:
          Купи две шепи подобни мъниста, затвори ги в някоя празна метална кутия и после ги "намерете" заедно. Направо ще я убиеш!
          Моята щерка вече започва гимназия, но още си вярва, как преди години намерихме съкровище в една стара захвърлена чанта край брега на реката...
          Звучи готино, като идея, но в тази държава учат децата да са искрени и да не лъжат, за това всяка лъжа дори благородна има кофти последици, но в този ред на мисли е т.н. ГеоКешинг където вече може да се импровизира и забавата е голяма
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            От: Забава за деца пристрастени към Интернет

            Снощи за около час пак бяхме с щерката на реката и избихме рибата, меко казано.

            Улова в килограми беше поне 30-40 може и повече.

            Извадихме, не по хронологичен ред:

            няколко метални шиша за ограда, ковано желязо, 5-6 кила всеки, поне
            голям скейтборд
            чадър
            прерязан катинар
            железопътен болт с гайка
            електроди
            верига за колело с шифър
            връзка ключове за кола
            табелка с нивопоказател ползвана при асвалтиране
            несесер с женски неща, пила, пинсети, ножица, нокторезачка и т.н.
            камара телове и други полуразградени железарии
            дървен кол за бутане на лодка, без канджа, само с метален край
            и камара неща които си взех и много ме радват
            шепа монети от които едната е или антична или е копче за дреха, сега седят в диетична кола малко да свали ръждата и да видим повече
            метална табелка с изтрит или невидим за сега надпис явно от лодка или сандък, и тя седи в кола
            няколко големи инструмента, два три от които са доста стари, почиващи сега в диетична кола
            голям френски ключ
            голям чук със запазена дървена дръжка
            големи клещи или не знам как се казва това което с един винт на дръжката променя размера на захапката, не е мокс, не е френски ключ ами като клещи които щракват когато пасне размера
            нещо като голям калипер
            бургия ръчна за дърво сигурно инч Фи размер
            един голям като гаечен ключ но по-скоро прилича на тия полумесеци с които се завиват-развиват втулки
            един малък и един голям метален диск, подложки за скеле
            сигурно забравих нещо, но се вижда идеята, а тя е яко забава, чист въздух и далеч от кресла и екрани с интернет

            П.П.
            снимки не правих, че бях с омазани и мокри ръце ама имам снимки от преди няколко дни когато за половин час извадих сигурно 60-70 кг желязо, предимно чаркове за скеле потопени от малоумни строители плюс няколко стари неща като гивгир, телове и т.н.
            ако не забравя ще ги сваля от телефона
            Последно редактирано от BatGeorgeone; 09-09-16, 06:17.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              От: Забава за деца пристрастени към Интернет

              Събирай и търси пункт за предаване на вторични суровини .................. Много може да спечелиш или поне да избиеш парите за магнита ............... Това беше майтапа ,иначе проблема с интернета и забавления на моите дъщери и аз го имам .
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • #8
                От: Забава за деца пристрастени към Интернет

                Много хубава тема!Абонирам се!Даже ще си купя фотойл....а може би фотьойл!Ама нямам толкова свободно време,пък и гледам да нямам.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  От: Забава за деца пристрастени към Интернет

                  Днес преди закуска, малко в дъжда половихме с дъщеря ми, има и 1-2 снимки от миналите излети.

                  От днес:

                  две блесни, едната перфектна с две тройки, оставих я на едно дърво някой да си я вземе
                  една заключваща верига за велосипед
                  един два метални шиша от временна ограда
                  разни винкели
                  съвременна самозакопаваща се котва с отчупен край за ухото за закачване
                  шепа монети
                  няколко шепи пирони, съвременни и стари ковани
                  няколко кела железарии които слагаме до кош за боклук за да си ги извозят чистотата
                  много камъни които се лепят на магнита, което ми е странно

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160910_092529.jpg
Прегледи:1
Размер:57.8 КБ
ID:5727641
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160904_114124.jpg
Прегледи:1
Размер:164.1 КБ
ID:5727642
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160910_091925.jpg
Прегледи:1
Размер:169.2 КБ
ID:5727643
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160904_114137.jpg
Прегледи:1
Размер:75.7 КБ
ID:5727644
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160904_114147.jpg
Прегледи:1
Размер:113.2 КБ
ID:5727645
                  Последно редактирано от BatGeorgeone; 10-09-16, 11:41.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Забава за деца пристрастени към Интернет

                    Вчера набързо само от едно място извадихме две монетки, купчина железа и задължителните пирони плюс два велосипеда в напреднал стадий на разложение, един малък БМХ и един голям дамски велосипед от тия холандските(като тип) доста зяпачи се насъбраха и жената ни натири да си ходим но си беше забава

                    Хубавото нещо е, че всичко което извадим и го слагаме до кофите за боклук, прилежно си го прибират всеки ден чистачите, което ме радва.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160911_182313.jpg
Прегледи:1
Размер:169.2 КБ
ID:5728218
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Забава за деца пристрастени към Интернет

                      Монетите не са ли медни, каксе лепят ?
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • #12
                        От: Забава за деца пристрастени към Интернет

                        Много яко занимание!
                        Да се абонирам за темата.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Забава за деца пристрастени към Интернет

                          Само дребните монетки се лепят, нямам идея от какво са но жълтеят, явно някаква медна сплав.

                          А ние имаме още находки, намерихме първия си пистолет, оказа се детска играчка но масивен метал в реален размер и разни други джунджурии.

                          Сега навивам жената да идем на Норич, защото там има много канали и много останки от войната, не, че е при мен е нямало но са ги гребали много десетки години наред да почистват Темза а в провинцията е по-автентично.
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #14
                            windwarrior

                            Да ти пратя ли един силен магнит и да се мятате по моя път
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #15
                              Не ми е проблема магнита, опитах се да го обясня и в другата тема
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • BatGeorgeone
                                BatGeorgeone коментира
                                Редактиране на коментар
                                разбирам те, просто разведрявам обстановката

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X