Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв испарител за уаз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв испарител за уаз

    Здравейте колеги искам да ви попитам коя марка испарител е най добър за уаз и най икономичен.Благодаря предварително

  • #2
    От: Какъв испарител за уаз

    Пише се иЗпарител.

    УАЗ и икономичен в едно изречение не вървят.

    Най-лесно ще ти е да настроиш вакуумен Ловато. Ако нямаш пари за него - има турски копия, също стават.

    Коментар


    • #3
      От: Какъв испарител за уаз

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Пише се иЗпарител.

      УАЗ и икономичен в едно изречение не вървят.

      Най-лесно ще ти е да настроиш вакуумен Ловато. Ако нямаш пари за него - има турски копия, също стават.
      Ба ,щото не си карал карбураторна Цироза-33 литра газ-200 км,с изключени хъбове и .....1 кило масло!
      И получаваш ерекция/от друсането/и ранни симптоми на Паркинсонова болест!Добре че се оттървах!
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Какъв испарител за уаз

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Пише се иЗпарител.

        УАЗ и икономичен в едно изречение не вървят.

        Най-лесно ще ти е да настроиш вакуумен Ловато. Ако нямаш пари за него - има турски копия, също стават.
        Защо вакумен, аз предпочитам електрически?
        Икономичен си в сравнение с други жипки.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #5
          От: Какъв испарител за уаз

          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
          Защо вакумен, аз предпочитам електрически?
          Икономичен си в сравнение с други жипки.
          Може би щот на вакуумния има една щракалка дет прави уаза да забръмчава и студен ? Ама тя може да се премести на електрическия,барабар с капака...
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • #6
            От: Какъв испарител за уаз

            На сънито преправих капака на изпарителя, та му сложих един електромагнит който да задейства пускането на газ преди да е завъртял стартера.
            Разликата между електрически и вакуумен изпарител е в начина по който се командва клапана за пускането на газта в самия изпарител.
            Като вакуумните са ползвани за по-стари двигатели, които са с карбуратор, и имат нужда от "почерпване" преди палене. За по-новеите се води, че компютъра оптимизира запалването, та не е нужно да се обогатява сместа за да пали лесно.
            Обаче аз като Тома неверни си разпробих капака, и нарязах М18х1,5(по спомени), и сложих клапан за обогатяване.
            Като е студено-натискам за съвсем кратко бутона-не повече от секунда, и нисана пали най-много от третия опит. Ма това когато е минус 15. На по-топло си пали и без почерпване.
            А буталата хлопат в цилиндрите...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Какъв испарител за уаз

              За паленето, никога не съм имал проблеми, пали и при -25 и то от първото въртене, проблема е след известно време като замръзне изпарителя и гасне.
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • #8
                От: Какъв испарител за уаз

                Просто като запали не му давай жега.
                Остави го да поработи 2-3 минути на тихи обороти, като при нужда леко подаваш газ(ама леко), колкото да не угасне.
                Това е докато антифриза се стопли и започне да топли изпарителя. Можеш да пробваш през парното-щом почувстваш малко топлинка-може да даваш газ колкото искаш.
                Това, ако изпарителя е вързан на кръга на парното де, че май на УАЗките имаше и друг начин за свързване.

                Абе всичката философИя е след запалване да изчакаш двигателя да позагрее малко преди да го жегиш.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв испарител за уаз

                  И аз мисля за ловато ама сега сам със ферони и не работи баш как трябва и харчи 30/100 Благодаря се пак

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв испарител за уаз

                    Нов ,за уаза марката е второстепенна.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв испарител за уаз

                      Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                      Защо вакумен, аз предпочитам електрически?
                      Икономичен си в сравнение с други жипки.
                      Електрически или вакуумен е въпрос на предпочитание, с електрическия вкарваш електронен ключ (може и да не го вкараш де, ама трябва).

                      Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                      Може би щот на вакуумния има една щракалка дет прави уаза да забръмчава и студен ? Ама тя може да се премести на електрическия,барабар с капака...
                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      На сънито преправих капака на изпарителя, та му сложих един електромагнит който да задейства пускането на газ преди да е завъртял стартера.
                      На електрически изпарител обогатителния електромагнит го няма просто защото няма нужда от него. Достатъчно е да задържиш половин-една секунда на контакт преди стартера и имаш пусково обогатяване.

                      п.п. да бе, няма да му давам жега като запали. Това да не е бензин че да го чакам да стопли? Еле па УАЗ дето в оригиналния си вид няма стопляне.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв испарител за уаз

                        Здравейте,аз сложих турски изпарител (за съжаление не знам марката),като цяло съм доволен,в сериозен тест в планината ми даде около 30 разход,което според мен си е нормално.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X