Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един XJ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още един XJ!

    Здравейте,
    от скоро съм собственик на един ръбат танк от 98-ма година. След много четене, обикаляне за огледи на различни марки коли, нещата приключиха с купуването на Чероки ( което още от начало ме теглеше най-много). Естествено нещата не минаха без перипетии, още напът изчезнаха фаровете, а трябваше да мина Беклемето в посока Тетевен по тъмно. От върха до Тетевен на фаровете на колата с която бяхме отишли на оглед. Проблема беше решен от дедо Владо, на когото благодаря, че откликна на момента и можах да ида бързо да я регистрирам в КАТ. Също така имах честа да ми бъде проведен кратък курс как се ползва ръчката до скоростния лост (щото съм новак и си нямах идея) на "полигона за новобранци". Та, той го нарече "сладка малка малолитражка", щото е 2,5i, но мен ме удовлетворява.
    Останаха ми още някои ремонти, но ще ги отметна и тях. Само дето докато се опитвах да разбера защо се е*ват фаровете съм изключил бушона на радиото и сега иска код.
    В кръга на шегата, преди няколко месеца си намерих емблема на Крайслер и към нея си приших един. Като в оная история, в която един отишъл при шивача и го питал "Към това копче, можеш ли да ми пришиеш един балтон"
    Та така, сега и свиквам, че е доста различно от карането на кола.
    Последно редактирано от Clint; 01-09-16, 20:45. Причина: грешки

  • #2
    От: Още един XJ!

    Жив и здрав, да му се радваш!
    WG Limited 2.7 CRD 02
    WG Overland 2.7 CRD 04/05

    Коментар


    • #3
      От: Още един XJ!

      Само радости да ти носи!

      Коментар


      • #4
        От: Още един XJ!

        Честито! А ако имаш късмет да валне снег за Нова година, целото зимно фън ще е за тебе и ще има доста за свикване.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Още един XJ!

          В бързината пропуснах да се представя. Казвам се Владо и съм от София.
          Ето го и джипчето.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160903_200144.jpg
Прегледи:1
Размер:184.2 КБ
ID:5726697

          Коментар


          • #6
            От: Още един XJ!

            Започнах с отмятането на проблемите. Таблото не работеше както трябва, но вчера брат ми презапои повечето елементи и сега е идеално.
            Окачването, колкото повече го гледам, толкова по-ясно ми става, че е догодено само за външен вид. Отпред са сложени подложки около 9 см. с гума отдолу.
            Ресьорите са с добавени листове, но не са сложени амортисьори за тази височина. Успокоителя на кормилната уредба или не работи, или е слаб, защото при висока скорост и неравности волана влиза в резонанс и е направо страшно. Предната торсионна щанга само е разхлабена, а задната е махната и колата се вее като самарското знаме.
            Ще бъде забавно!

            Коментар


            • #7
              От: Още един XJ!

              Първоначално публикуван от Clint Преглед на мнение
              Започнах с отмятането на проблемите. Таблото не работеше както трябва, но вчера брат ми презапои повечето елементи и сега е идеално.
              Окачването, колкото повече го гледам, толкова по-ясно ми става, че е догодено само за външен вид. Отпред са сложени подложки около 9 см. с гума отдолу.
              Ресьорите са с добавени листове, но не са сложени амортисьори за тази височина. Успокоителя на кормилната уредба или не работи, или е слаб, защото при висока скорост и неравности волана влиза в резонанс и е направо страшно. Предната торсионна щанга само е разхлабена, а задната е махната и колата се вее като самарското знаме.
              Ще бъде забавно!
              Изглежда обнадеждаващ.
              Честито и се зареди с търпение.
              Grand Cherokee WJ
              Dodge Caliber
              E 430 4-matic-T(S210)
              GLK

              Коментар


              • #8
                От: Още един XJ!

                Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                ...
                Честито и се зареди с търпение.
                И с финикийски знаци, и с финикийски знаци, защото само с търпение и работа не става. Пробвано е многократно.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Още един XJ!

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  И с финикийски знаци, и с финикийски знаци, защото само с търпение и работа не става. Пробвано е многократно.

                  Опитах някак по-меко.
                  Grand Cherokee WJ
                  Dodge Caliber
                  E 430 4-matic-T(S210)
                  GLK

                  Коментар


                  • #10
                    От: Още един XJ!

                    Днес почина, и с катафалката го закарах при дядо Владо да го възкреси. Електроника, да го е*а.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Още един XJ!

                      Първоначално публикуван от Clint Преглед на мнение
                      Днес почина, и с катафалката го закарах при дядо Владо да го възкреси. Електроника, да го е*а.
                      Съболезнования,опитахме се да предупредим.Търпение,всичко ще се оправи...и финикийци.Дедо ще го възкреси.
                      Grand Cherokee WJ
                      Dodge Caliber
                      E 430 4-matic-T(S210)
                      GLK

                      Коментар


                      • #12
                        От: Още един XJ!

                        Ич не се и плашим, със старите коли е така.
                        Сега съм на тема окачване. Разглеждам различните марки и събирам информация. Реших да добавя липсващите части за що годе нормална работа.
                        Демек оставям пружините с подложките и вече направените ресьори и ще добавя амортисьри, демпфер, тампони за ресьрите.
                        Тъй като няма да се правя на скална коза се двоумя за откачващи се линкове за торсионната щанга, но носачите ми е интересно дали е необходимо да сменям.
                        Ако съдя по подложките, колата е вдигната с 9 см. = 3,5 ". Някъде прочетох, че при такива изпълнения трябват и носачи, и ставали такива от Паджеро 2 като бюджетен вариант, че нови са си пара.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Още един XJ!

                          Тук, във форума имаше едно Cherokee XJ на verter, което беше зашеметяващо! Но го сполетя продажба с цел по-комплексен проект, уви.
                          Ако потърсиш в архива, не зная дали е възможно, дори само от обявата за продажба можеш да извлечеш камара информация как стават наистина нещата.
                          Verter може да го контактнеш на ЛС. Него или следващия му собственик, ако се навърта тук.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                          2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Още един XJ!

                            Ако не се лъжа съм изчел неговата тема. Той ползва цял комплект на RC и резултатът е супер.
                            Намерих един полски сайт, от който мисля да си взема нещата, а каквото няма ще го мисля.
                            http://offex.pl/jeep-en/cherokee-xj-84-01-en.html
                            Днес си взех черока от дядо Владо, причината за смъртта се оказа датчик на Хол, а и сменихме маслата.
                            Тъкмо се прибрах и се оказа, че не ми работи дистанционното на алармата и немога да я заключа. Дорева мисе, но изплзвах жокер, един приятел занимаващ се с електроника. Само го почисти добре и всичко е наред.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Още един XJ!

                              Огледай и трейлмастърите, имат готов кит за лифтване за xj

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X