Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Премахване на акация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Премахване на акация.

    Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
    ...."Глифозатът(N-(phosphonomethyl)glycine) ... е токсичен за всяко растение, което не е генетично модифицирано ...
    Както вредителите и болестите развиват резистентност към повечето отрови, така е и при плевелите. От години има плевели, които са развили устойчивост към глифозата. Разбира се първо се появиха там, където той се използва най-интензивно. Всичко това е по напълно естествен път.


    Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
    А за мазането с концентрат на отрези ....честно казано ...вероятно ...може би ...в конкретна ситуация ...абе не съм сигурен.
    Не всеки хербицид е достатъчно ефективен при този начин на прилагане. Глифозатът е. Ползвал съм и само него. 2,4Д го добавих за всеки случай, но по вида на листата съдя, че и той действа.

    Коментар


    • #32
      От: Премахване на акация.

      Преди години морих една акация по всевъзможни начини. Единственото, което помогна беше сол. Режеш дървото, дупчиш на гъсто с най-дългото свредло, което изровиш, пълниш дупките със сол, малко вода и е готово.
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • #33
        От: Премахване на акация.

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        За дозата на Колю-има си информация на етикета кое-как.
        Другото е чалга.
        Кольо, чувал ли си израза "когато аз ти казвам - може" ?
        Иначе, то и в инструкцията на Витарата не пише да и сложиш мост от УАЗ и двигател от Опел, ама ей го на какво се получава.

        Коментар


        • #34
          От: Премахване на акация.

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          ...то и в инструкцията на Витарата не пише да и сложиш мост от УАЗ и двигател от Опел, ама ей го на какво се получава.
          ВЪрти, сУчи, пак до офф го докарАхме !

          Повече от 10г. се боря с 200-300m2 къпини, дето се опитват да ми стават баща.
          Акъл след положителни резултати от собствен опит не мога да дам, ма гледам колегите имат такъв, та ще следя темата с интерес.

          И, Деди, Убавото в цЕлата работа е, че не трЕбва да мОриш смокиня до къщата.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: Премахване на акация.

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            .....че не трЕбва да мОриш смокиня до къщата.
            К`во му е лошото на туй зилинчук че си имам един мъник в саксийка да чака ред за закопаване като поотрасне
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #36
              От: Премахване на акация.

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              К`во му е лошото на туй зилинчук че си имам един мъник в саксийка да чака ред за закопаване като поотрасне
              Охохооо, нищо, само да е далече от къщата !

              Мисля че има няколко теми И у Форума, та почети преди да садиш.

              А смокини и аз много обичам, чак си мислех да садя в центъра на проектохола си, щото смокинята е единственото растение което плододава без цвят, и целогодишно, ако има подходящи условия,
              но като разбрах ква гад е, и какво прави с яки лети основи, и си утепАх илюзията !
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #37
                От: Премахване на акация.

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                К`во му е лошото на туй зилинчук че си имам един мъник в саксийка да чака ред за закопаване като поотрасне
                Тая гад я закопавай някъде срещу тебе ама от другата страна на реката
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #38
                  От: Премахване на акация.

                  Всъщност, отпред ше е перфектно,
                  тамън слънцето ще я грее отвсякъде.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #39
                    От: Премахване на акация.

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Всъщност, отпред ше е перфектно,
                    тамън слънцето ще я грее отвсякъде.
                    Така де щото след десетина години ще пише тема къщата падна аз и жената спим под смокинята
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #40
                      От: Премахване на акация.

                      Под "отпред" имах предвид с/у вратата на двора, възможно по-към моста, така че да не мрънкат комшиите, точно над габионите.
                      Така ще е достатъчно далече, а и точно там слънцето ще я огрява отвсякъде.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #41
                        От: Премахване на акация.

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Под "отпред" имах предвид с/у вратата на двора, възможно по-към моста, така че да не мрънкат комшиите, точно над габионите.
                        Така ще е достатъчно далече, а и точно там слънцето ще я огрява отвсякъде.
                        Там някъде където се се опита да избяга на Гагич пасата
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Премахване на акация.

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Там някъде където се се опита да избяга на Гагич пасата
                          Май да, но за разлика от пасата, смокинята ще пусне истински корени.

                          ... нооо, смокинята си е на Деди и чойса също,
                          демек, сам да си "преценя".
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #43
                            От: Премахване на акация.

                            Тамън след няколко години ще може да върже пасата за смокинята
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #44
                              От: Премахване на акация.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Иначе, то и в инструкцията на Витарата не пише да и сложиш мост от УАЗ и двигател от Опел, ама ей го на какво се получава.
                              Ми нищо не се получава, аз ли не знам.

                              Пак казвам-фирмите производителки много искат да се ползват завишени дози от препаратите им. Ако може само с концентрат да се пръска-още по-добре, печалбите им ще хвръкнат...
                              Ама що ли на етикетите пише доза, а не"колкото прецените".
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Премахване на акация.

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                ...
                                Ако може само с концентрат да се пръска-още по-добре, печалбите им ще хвръкнат...
                                Ама що ли на етикетите пише доза, а не"колкото прецените".
                                Същото е като "аз си сменям маслото на 5000км. да ми е спокойно",
                                нищо, че пише на 20 000.

                                Алилуя !
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X