Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква боркорона

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Каква боркорона

    Няма да им звъня,направо ще им ходя на гости,съседи сме.Чакам и едни кобури макита още
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: Каква боркорона

      Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
      Ясно е какъв е проблема, аз също го видях когато пробивам в тухла, просто короната задира в стените на тухлата.
      Аз в тухла работя без удар - само въртене, и когато стигна до стените (вертикални и хоризонтални ребра) много внимавам и съвсееееееем леко подавам, иначе се усеща как задира и явно се случва като при теб (ама при мен още не се е).

      Друго което се сещам е, че работя с един перфоратор Bosch, който има ограничение на въртящия момент при заклинване, така че като заклини започва да щрака вътре и не може да скъса SDS-а - явно в случая върши работа.

      Така че пробвай в тухлата без удар и много внимателно.
      Вероятно ако е само за тухла има едни боркорони, които не са със зъби а само много едър абразив (1-2 мм твърдосплавни зърна) - те няма да задират, но незнам колко струват.
      Малки,700-800 вата имам,но тая корона е висока летва за тях.Вече си мисля да заваря опашка от друга

      И от днес







      Остатъка освен скъсан,е и с отчупено парче
      Има съединител,но на тази машина сработва почти никога,затова я ползваме за големи диаметри,винаги успява.[emoji3]
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        От: Каква боркорона

        Приеми, че супертайният конкурс за чупене на боркорони е приключил и ти си взел 1, 2 и 3-то място.

        От личен опит: със 780W makita с удар 2,7J съм направил десетки отвори за конзоли в добре изпечена и доста твърда тухла и няколко в бетон без да счупя и една боркорона от около 70-80 лева. Боркороната беше взета назаем и върната работоспособна.

        Коментар


        • #19
          От: Каква боркорона

          Най интересното е че магазина ми ги сменя.....Вече наистина ме е срам.Пак съм с нова,мисля да не ходя повече,дори и тоя път да я строша.

          Той Драгозов,затова писа че няма налични[emoji3] в Пловдив.

          Какъв метал е ,да пробвам да заваря /присадя нова опашка.С кобалтово свредло не можах да пробия
          Последно редактирано от Roninn; 31-08-16, 23:15.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Каква боркорона

            Добре де, вземи пробвай с по-слабите машини, вероятно ще е по-бавно, но като гледам колко време губиш по отстранване на проблемите може и да се окаже по-бързо.
            Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
            LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
            Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

            Коментар


            • #21
              От: Каква боркорона

              Пробил съм някой и друг отвор в тухла със същият тип боркорона само, че евтина от лидъл, и перфоратор 700вата , имаше съединител и при по- голям натиск прищраква съединителя, не се използва удърно пробиване а само въртене.

              Коментар


              • #22
                От: Каква боркорона

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Всичките ги късам само и единствено в тухла.Тея от снимката ги дават за бетон.Машината няма как да се чупи,еднакво върти 24 мм.свредло и короната без да се замисли.Първите три ги скъсах на втория отвор.Тая днес издържа май пет отвора.
                200 лв.ми са много за корона,просто защото с длето и малък перфоратор я вършим тая работа отвори за конзоли.С короната става прилежно,и не се трошат тухлите.Гледам обаче че за тухли са друг тип короните.Да не би тая да задира в тухлата.Пробивам с удар,мога и да го изключвам
                Пробвай с бургия СДС макс ,но бургия ,не корона.Аз и колегите редовно дупчиме с такива ф82мм. в бетонни корита ,опасни са за работа ,но на зачислената е останал само център видията и един зъб в периферията и си дупчи все още...бавно досадно ,ма дупчи!Другия вариант е водно -пробивна с анкериране ,но за много отвори си е време ,а и не е за навсякъде,плюс е че арматурата не я мислиш с водната.Ако е за тухла не знам кво толкова те мъчи и тебе и бургията та се къса стеблото!Досега не съм късал бургия ,явно ти е специалитет!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #23
                  От: Каква боркорона

                  След половин кофа скъсани опашки,реших да експериментирам.

                  Отрязах опашката на шило къртач,прикапах с цо2





                  Заварих ..

                  https://youtu.be/32ZDqI_CW3s

                  Пръщенето е докъто пълня на 2-3 сантиметра където не мога да бръкна с човката,влиза само тела.Там където е на 0 се чува как свисти машината






                  Вече не къса захвата,къса арматура...



                  Ходих до официалния вносител да питам защо се късат,казаха ми че защото ползвам удар.Според опита който направих се оказва че всички опашки са меки и се късат в тухла.След тунинга да не се повтарям в другата тема с перфораторите пускам клип в армиран вибриран бетон с удар.Вноситела да си гледа бизнеса,както и ще му върна всички тенекиени сдс+ свредла

                  https://youtu.be/QCobpCbbAkw

                  Големите машини никога не ги натискам,в клипа съм заел патешка Стойка и с коляното на десния крак подпирам перфоратора ако заклини ,да не ми счупи ръцете.Вчера със акумулаторен перфоратор макита заклинихме 14 мм бургия на 1000 мм.Много ценна,закачих я на червения и ме превъртя през ръцете,щеше да ме удари в лицето,а и бях на една кекава стълба на 3 метра,някакъв късмет че не паднах.
                  Последно редактирано от Roninn; 12-11-16, 20:05.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Каква боркорона

                    Супер, ама как ще подведеш боркороната на стена без водещата бургия?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Каква боркорона

                      Има,заварих една 6 мм.Нали се вижда че отвора е чист.Важно ми беше да знам че проблемът не е при мен.Правилния начин е да режа и снадя само стеблата,така всичко си остава разглобяемо
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Каква боркорона

                        Пролетта ми се наложи да правя отвор прилично голям в основата на къщата за да преминат тръбите за парното. Вземах най-голямата корона 85мм и опашка. Преди това се бях заиграл и надупчих основата като швейцарско сирене. С короната си направих отвора за тръбите. Опашката обаче се усука и с мъка я извадих от патронника.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Каква боркорона

                          Два дни пробивам бетон към 25 см.Намерих някакви останали боркорони,машината този път е Макита 3210 или нещо подобно,доста мощна,пробиха с първата ф67 към 20 см.и пак се скъса опашката,един час да извадя опашката от патронника,псуване,блъскане...неще и беше да излезе,пробвах да разпробия опашката през паттронника,твърда е...измислих да увия един електрод в картон,да допра електрода до опашката и да пусна за секунда електрожена да залепне към опашката а не към паттронника.За последно реших да направя център със един заточен бивш метчик и опашката взе че се отчупи на парчета и изпадна...Сега незнам какво да мисля,твърдо...меко,трошливо...пък се гъне като кашкавал...утре ще пробивам пак доста... шибана работа..
                          Последно редактирано от Roninn; 18-10-18, 20:18.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Каква боркорона

                            Това с опашките и машините се нищи найсе години, но си пробваме.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #29
                              От: Каква боркорона

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              Това с опашките и машините се нищи найсе години, но си пробваме.
                              Мда,машините са за по няколко хиляди лева,ама боркороните в запас, трябва да свършат първо
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Каква боркорона

                                Анатолий, знам къде е проблема, треперят ти ръцете И много натискаш, не се бъзикам грам.

                                Направил съм много дупки не само в бетон но и поне 20тина дупки от 60 до 150мм в двойни тухлени стени, на острова 90% от стените са такива, дължината на отвора е понякога 50-60см сети се колко е романтично, и въпреки това ако хванеш чалъма няма ядове никакви.

                                Ще опитам да опиша къде мисля е проблема, защото същия проблем масово го виждам и в професионални строители с по над 15-20 години стаж.

                                Когато се пробива отвор в тухла, се иска добра пилотна бургия закрепена добре в короната.

                                НЕ се натиска повече от колкото да се активира чука, тоест започва се с въртене, пилотната бургия прави дупка и после короната докосва тухлата, натиска се плавно, бавно и много леко; когато се активира чука, ако върнеш повече от 1мм и чука още работи натискаш твърде много.

                                Другото важо нещо е дупката да се започне в прав ъгъл и ъгъла да не се променя, за целта машината се държи малко като снайпер, тоест подпира се с едната ръка а с другата леко се натиска.

                                Когато пробиваш дупки, ако ти захапва короната и иска да ти чупи ръцете, значи ти бяга ъгъла(треперещи/изморени/слаби ръце са причината).

                                В резюме най-важното според мен е да НЕ натискаш повече от колкото да се активира чука, ако е повече се криви ъгъла, после захапва короната в стените, изморява ръцете и т.н.

                                Забравих да напиша, работи се с дебели платнени ръкавици БЕЗ гума против хлъзгане, защото когато се държи машината като "снайпер" с едната ръка водиш/подпираш стъблото(слагам стъблото между палеца и показалеца) на короната, аз харесвам стебла около 30см дълги независимо от дължината на короната, дългите корони са по-лесни за работа според мен.

                                Какви стотин левове, тук от Амазон вземам корони за по 20-30 паунда и нямам ядове, ако искаш ще ти кажа какви да си поръчаш поне вече може и от Амазон да си поръчвате с доставка до врата в България.

                                Ако дупката НЕ се изисква да е идеално кръгла, има ли нужда да ти казвам, че около 10 пъти по-бързо ще пробиеш 8-10 отвора с тънка бургия и после с къртача ще изчукаш отвор в който да вкараш тръби, кабели и т.н.

                                Най-големия зор тука е 150мм отвор в двойна тухлена стена за вентилатор за баня, сети се колко тежи корона, стъбло и машина и това на височина качен на стълба, една дупка се прави понякога за 30тина и повече минути. Една гадна тоалетна веднъж 5-6 часа правих 4 дупки, 110мм за мръсен канал, 70мм за мивка, 150мм за вентилатор и още една 60мм за кабели... после 2-3 дни давах заето в ръцете ))
                                Последно редактирано от BatGeorgeone; 18-10-18, 22:10.
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X