Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с настройка карбуратор К151В

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с настройка карбуратор К151В

    Здравейте колеги. Скоро ще кача тема за да покажа моя проект на УАЗ 31514 и какви главоболия може да имате ако купите подобен джип от търг на ЕНЕРГОТО. Та по въпроса ми относно настройката на карбуратора и по точно винта за качеството на сместа който заводски си е настроен на нужните обороти, но при разглобяването и почистването на карбуратора естествено беше свален. Търсих из всичките ръководства на места пише че е пломбиран и не се настройва. Много от вас ще кажат абе какви заводски върти го докато се успокои двигателя на ниски обороти и при подаване на газ да не се задавя. Така че ще помоля колегите който все пак са се сетили преди да го отвият, да го завият и запомнят колко оборота е заводски да споделят тази "БЛАГА" информация с мен. Ето и снимка, говоря за винт 2 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Holostoi-hod-karbiuratora-K-151.jpg
Прегледи:1
Размер:116.4 КБ
ID:6119343

  • #2
    От: Проблем с настройка карбуратор К151В

    Няма да ти помогне това. На всеки екземпляр такива винтове се навиват различно. Трябва си газ-анализатор.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с настройка карбуратор К151В

      Добре тогава, значи може да премина към план Б. Газ анализатор лесно ще намеря, но тогава какви трябва да са показателите и спрямо тях как да бъде настроен карбуратора. Ако е много дълго за обяснение ще е добре да ме насочиш къде да търся. Благодаря

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с настройка карбуратор К151В

        Никакъв газ-анализатор не трябва.С винтове 1 или 2 се търсят максимални обороти, а с 3 се свалят на около 800.Това при изправна и центрована запалителна уредба.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с настройка карбуратор К151В

          Разбираш ли руски http://www.uazbuka.ru/lib/carb/carb151.pdf
          стр.20
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с настройка карбуратор К151В

            Първоначално публикуван от darkomz Преглед на мнение
            Здравейте колеги. Скоро ще кача тема за да покажа моя проект на УАЗ 31514 и какви главоболия може да имате ако купите подобен джип от търг на ЕНЕРГОТО. Та по въпроса ми относно настройката на карбуратора и по точно винта за качеството на сместа който заводски си е настроен на нужните обороти, но при разглобяването и почистването на карбуратора естествено беше свален. Търсих из всичките ръководства на места пише че е пломбиран и не се настройва. Много от вас ще кажат абе какви заводски върти го докато се успокои двигателя на ниски обороти и при подаване на газ да не се задавя. Така че ще помоля колегите който все пак са се сетили преди да го отвият, да го завият и запомнят колко оборота е заводски да споделят тази "БЛАГА" информация с мен. Ето и снимка, говоря за винт 2 [ATTACH=CONFIG]879797[/ATTACH]

            Привет! Наскоро си взех един 3741 (Буханка), който е бил собственост на ЧЕЗ и минах през процедурата с пълно ревизиране и настройка на карбуратора. Поради липса на време не мога да пиша подробно, но ако ми звъннеш надвечер на 0879349489 с радост ще споделя опит.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с настройка карбуратор К151В

              Колеги благодаря ви за отговорите. Грешката беше моя, като съм забравил една съчма на ускорителната помпа. Сега всичко е наред, пак има леко глъхнене когато подам рязко газ до долу, но май май това е от нивото на горивото. За сега ще оставя нещата така. Ето едно полезно нещо от руските форуми дано да съм полезен:
              Доброго Вам времени суток!В предыдущей записи между делом написал про регулировку уровня топлива в поплавковой камере. В интернете встречал много мнений на этот счет, притом абсолютно полярных. Не будем тратить время на их изучение и цитирование, а перейдем сразу к делу.
              Уровень топлива в поплавковой камере — это расстояние от верхней кромки поплавковой камеры до жидкости, при закрытой игле, т.е. нужно ручкой бензонасоса вручную подкачать топливо до тех пор пока оно не перестанет сочится из отверстия под иглой (за отросток которой крепится поплавок).
              Заводской уровень 21.5мм
              Я пробовал отклонять в обе стороны
              1. 23-24мм
              2. 21.5мм — сток
              3. 18-19мм
              4. 13-14мм

              Теперь какие наблюдения:
              1. машина чихала и глохла при мало-мальски приличном открытии дросселя
              2. хорошо заводится, но провал при резком открытии дросселя
              3. по-моему идеальный баланс, хорошо заводится, нет провала при резком открытии дросселя, подхватывает с холостых очень хорошо (буду еще мерить как изменился расход)
              4. смесь становится богаче, на холостых бывает глохнет просто так, разгоняется хорошо, но провал при резком открытии сохраняется вплоть до нагрева карбюратора (минут 20 НЕ овощной езды или минут 10-15 на холостых стоя)

              И еще небольшой бонус для усидчивых читателей:
              Экспериментировал также с иглой ускорительного насоса
              1. Завернута до упора (струя льет около 2-3 секунд)
              2. Отвернута на несколько оборотов (льет около секунды)

              1. Отличный разгон, нет провала при резком открытии дросселя
              2. чихает и захлебывается при резком открытии дросселя

              Вывод — закручивать нужно до появления устойчивой струи в течении 2-3 секунд.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X