Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за финал на под.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за финал на под.

    Колеги,
    реших да завърша пода на гаража/около 60кв.м./,досега с някакъв съмнителен под от бетон или нещо такова,което вече е разбито и се рони.
    Извървяха се много бригади майстори,кои от кои по-компетентни.В крайна сметка направихме замазка от над 5см.и финални две ръце с теракол за разкош
    .След няма и седмица лепилото се нацепи навсякъде.
    Дайте идея с какво най-бързо и ефикасно да запълня цепнатините и да запечатам пода да не се рони.
    Ще влиза джипа и ще има някакви вещи.Няма да има работилница или някакво друго натоварване на пода в останалото време.
    Grand Cherokee WJ
    Dodge Caliber
    E 430 4-matic-T(S210)
    GLK

  • #2
    От: Въпрос за финал на под.

    Армирахте ли я тази замазка, защото ако пукнатините не са само в слоя от лепило, добър резултат може да има, само ако изринеш всичко и почнеш наново. Освен от липса на армиривка, замазката може да се е напукала от комбинация между много вода в разтвора и жегата. Ако пукнатините са наистина само повърхностни, проблемът е възможно да се реши само с повтаряне на заглаждането. По-подходящо е не лепило, а саморазливна замазка.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за финал на под.

      Не знам на какви майстори си попаднал, да завършват с лепило...

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за финал на под.

        Замазката не е армирана,защото на пода имаше вече някаква.Или плоча или друга замазка,бетон не знам.
        И аз си мисля ,че трябва да се мине с още една ръка.
        Grand Cherokee WJ
        Dodge Caliber
        E 430 4-matic-T(S210)
        GLK

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за финал на под.

          Забравих да вметна,че на места замазката стига 10см.и след,като я направиха,тя естествено се напука.
          На следващия ден я изпердашиха с циментово мляко и тогава почнаха лепилото.
          Grand Cherokee WJ
          Dodge Caliber
          E 430 4-matic-T(S210)
          GLK

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за финал на под.

            5 см си е нова настилка и си иска своето, независимо какво има отдолу. Ако е напукана цялата, ти ще си замазваш, то ще си се пука - до второ пришествие.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за финал на под.

              Послушай davc, от което произлизат два варианта:
              -изриване и наново, но направено с армиране и деформационни фуги
              -приемаш че имаш просто подложка и нова здрава армирана бетонова настилка с деформационни фуги. За джипа -поне 8 см. Може да анкерирате мрежите към старата основа , да работят условно заедно.
              И за лесно чистене и миене- едно изпердашване с хеликоптер по желание.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за финал на под.

                Имам налят бетон пред къщата,още нямах гараж,късна есен,реших да кача джипа на бетона ,завет нещо беше,бетона е 10 см.не армиран ,цимент - чакъл 3 към 1 бъркан на ръка.Цимента се намачка като все едно лед в замръзнал гьол.Като строих гаража,пода е двойно армиран 20-25 см.бетон със фуги.Дебелината е не само товароподемност,но и охранителна,стените също са бетон.
                Незнам 8 см.дали е добре
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за финал на под.

                  Къртене до старото, макс тънка армирана замазка и мозаечни плочи, може и дрго. Сегашното не се лекува. Съжалявам. Успех.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за финал на под.

                    Не се бях сетил да изрина 1200кг.цимент и 6 кубика пясък.Ще помисля
                    Grand Cherokee WJ
                    Dodge Caliber
                    E 430 4-matic-T(S210)
                    GLK

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за финал на под.

                      Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                      Не се бях сетил да изрина 1200кг.цимент и 6 кубика пясък.Ще помисля
                      Ако се окаже че не е направено качествено може и да се наложи . Иначе решението е да загубиш още 10см от височината на гаража . По БГ технология винаги правех замазката да залепне за бетона и винаги тя се пука на същото място . По немска в момента замазката винаги е свободна (незалепнала за бетона ) и задължително с фуга към стените . Отделно на всеки на 7 м трябва да има дилатационна фуга и всяко едно помещение замазката за него си . Преход от едно към друго помещение задължително с фуга . Незнам кой ти я направи ,но трябва да му търсиш отговорност за деянието .
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за финал на под.

                        Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                        Не се бях сетил да изрина 1200кг.цимент и 6 кубика пясък.Ще помисля
                        Не мисли, а го прави когато имаш възможност. Тънко, армирано и с фуги.
                        пп пробвай да изкъртиш парче. Ако стигнеш лесно до старото, отлепи, се или чука като гипсокартонена стена съвсем не мисли, а прави планове
                        Последно редактирано от veskov; 30-08-16, 20:54.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за финал на под.

                          Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                          Не се бях сетил да изрина 1200кг.цимент и 6 кубика пясък.Ще помисля
                          Нали за това питаш - да те подсетим. А мисленето винаги е по-ефективно, когато е предварително (важи и за питането).

                          ПП
                          Да разбирам ли, че си ползвал 6 кубика разтвор, с по 200 кг цимент на кубик? Замазка за тази цел, трябва да се приготви с минимум (ама минимум!) по 400кг цимент на куб. м.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за финал на под.

                            На ~60м2 площ ~7м3 е ~ 11,5см средна дебелина. Изключително много, като се добавят уточненията на davc и alex трябва да премислиш.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за финал на под.

                              Може и цимента да е повече,но за изриване на толкова материал въобще не може да става дума.
                              Grand Cherokee WJ
                              Dodge Caliber
                              E 430 4-matic-T(S210)
                              GLK

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X