Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомобил на водород на конвейера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Автомобил на водород на конвейера

    Коментираш във видеото,че имало ниско КПД, метан и т.н. Трябва ни голямо количество съхранена енергия, и удобна работа с бутилката, КПД не гоним. Бензиновият ДВГ има смешно КПД, много по-зле от коментираните от теб.
    Предполагам идеята е този водород да се ползва като акумулатор на ел. енергия. Имаш слънчева централа, не ти пука много за КПД. Литиевите батерии имат купища недостатъци.
    До колкото разбирам проблемът е със съхранението на тоя газ, бягал през стените. Ако може да заредиш бутилката бързо като метана - те ти огромно предимство пред литиевите.

    Коментар


    • #17
      От: Автомобил на водород на конвейера

      Траяне, опитай се да погледнеш от различен ъгъл. Реално погледнато всяко гориво е "батерия" за временно съхранение на енергия. Ако открият начин да съхраняват водорода евтино и безопасно (нови материали, полимери....) може да има бъдеще. Добива дали е рентабилен си зависи от конкретната ситуация-отпадъчна суровина, временен излишък на енергия която трябва да се съхрани (нощно производство...).
      Каква е ефективността на батериите в момента? Колко струва съхраняването на 1 кв/ч вкаран в батерия и престоял една седмица(цената на батерията, цикли живот, загуба при трансформацията от началната точка на цикъла: добив на ел енергия, пренос, зареждане, загуби от саморазреждане...).

      Черно море е задръстено със сероводород под 200 м дълбочина (по спомени). Има ли начин това да се използва за добив на водород и сяра? Сярата за износ, а водорода за джипките. Днес може би няма такъв начи, а утре?

      С две думи-търси се "батерия" с висока плътност на енергия, малко тегло, ниска цена и приемлива безопастност. Дали ще е водород, литиева батерия или нещо друго тепърва ще видим.
      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
      Lexus LS430

      Коментар


      • #18
        От: Автомобил на водород на конвейера

        Той и пропан - бутана беше евтин докато беше отпадъчен продукт в нефтопреработката и го горяха денонощно на кулите на нефтохима . Пък после стана една .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Автомобил на водород на конвейера

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Той и пропан - бутана беше евтин докато беше отпадъчен продукт в нефтопреработката и го горяха денонощно на кулите на нефтохима . Пък после стана една .
          А освен това преди време беше пусната една пЪртенка:
          http://www.huffingtonpost.com/2014/0...n_5113822.html
          http://blogs.discovermagazine.com/d-.../#.V8ZeC9T5it8
          Та не знам доколко е мъртъв клон това с водорода. Не може над 70 % от планетата да е покрита с водороден окис и да нема начин да не се научим да извличаме полза от това.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #20
            От: Автомобил на водород на конвейера

            Нещо не сте ме разбрали, аз не можах да го обясня в видеото, за това ще го обясня и писмено за да няма неразбрани...

            Водорода е най разпространеният елемент в нашата вселена, това е вярно обаче, за да го използваш, той трябва да бъде събран и отделен по някакъв начин, от другите газови с които той е смесен..
            Тази технология дори и да се измисли ще е скъпа и нерентабилна, и така нареченият фрии водород, вече няма да е толкова фрии..


            Добива отпада като възможност, но как се произвежда..



            • Пропускане на водни пари над разкален кокс при температура около 1000 °C:






            Производството му изисква влагане на енергии, които вече са овладяни и готови за ползване...
            Какъв е проблема тогава..

            Когато преобразуваш енергия от един вид в друга, има загуби, понеже част от вложената енергия отива за това преобразуване, примерно при електролизата половината от енергията която влагаш отива за да грееш околната среда...

            Дори и при най съвършените процеси на преобразуване, губиш 20 процента, тоест това което влагаш, не е това което получаваш...

            Тогава какъв е смисъла да се произвежда, да хабим усвоен ресурс само за идеята...



            Съхранение;

            Предприятията го съхраняват в големи и сложни криогенни съоражения, там плътността на съхранение и количеството е относително приемливо...

            Обаче при автомобила, трябва да го тъпчеш в бутилки, тези бутилки са специални предназначени за водород..

            Сложност на инсталацията!!!!




            Подаване като гориво в обикновен двигател...

            Дизела в момента достигна върха на рентабилността си, съвременните комън рейли "дизели" пръскат с по 3000 атмосфери гориво, цедят копчицата до косъм КПД-то им е най високо, достигнали са максимума на възможностите..

            И изведнъж трябва да се сравнят с бензинов, чиито кпд е 20 процента, няма как да стане, чичката дето зарежда дизелче, ще е по изгодно от този който зарежда водород...


            Горивни клетки:

            Много хубаво нещо, но е изключително скъпо за влагане във возило, като си имаш предвид че производителите поръчва пластмаси от Китай, за ефтинджис, за да може да се купува неговият продукт, за да е атрактивен на пазара, може и пазара да е виновен че търси ефтинджос не знам..


            До тук заключението от направеният анаЛиз за водорода, какво е...

            Добиване, скъпо и нерентабилно...
            Производство, скъпо и нерентабилно...
            Съхранение, скъпо и нерентабилно...
            Използването му като гориво в ДВГ, скъпо и нерентабилно...

            Е каква е целта тогава, само за идеята да се подкара на водород, то все едно пружинен автомобил да си направиш, той ще тръгне обаче масово няма да се наложи....
            Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

            Коментар


            • #21
              От: Автомобил на водород на конвейера

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              А освен това преди време беше пусната една пЪртенка:
              http://www.huffingtonpost.com/2014/0...n_5113822.html
              http://blogs.discovermagazine.com/d-.../#.V8ZeC9T5it8
              Та не знам доколко е мъртъв клон това с водорода. Не може над 70 % от планетата да е покрита с водороден окис и да нема начин да не се научим да извличаме полза от това.
              От една молекула чиста вода можеш да извадиш 2 атома водород и 1 кислород . Колко енергия ще похарчиш да ги разделиш и колко ще получиш като ги изгориш ?
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: Автомобил на водород на конвейера

                Ми чи то от изгорелите газове на автомобила, можеш пак да направиш обратно бензин, влагайки същата енергия която са отдали при изгарянето.... рентабилно също толкова колкото и от вода да правиш водород....


                В една тема, в един форум бяха казали така "всеки учен по целият свят, търси алтернативни начини на отопление, топлийки се на климатик през това време"

                Ако мога да я перифразирам мисълта "всеки учен по целият свят, търси алтернативни начини на придвижване, карайки на бензил или на дизел"


                Важното е търсенето да не спира, а още 100 години няма да сме свидетели на някакъв бум в тази сфера..
                иначе е добра рекламка http://www.autoblog.com/2016/06/13/m...oming-in-2017/
                Последно редактирано от Traqn Savov; 31-08-16, 07:13.
                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                Коментар


                • #23
                  От: Автомобил на водород на конвейера

                  Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                  И изведнъж трябва да се сравнят с бензинов, чиито кпд е 20 процента, няма как да стане, чичката дето зарежда дизелче, ще е по изгодно от този който зарежда водород...
                  Моя бензинов мотор със смешното си КПД харчи 4,5лв на 100 км,влачейки 1500кг кола. Ако имаме отпадъчен водород ще намерим начин да го изгорим някак си,ама си нямаме...
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #24
                    От: Автомобил на водород на конвейера

                    КПД е друго:

                    10 килограма газ може да е 1 лев
                    а 10 килограма дизел може да е 100 лева..

                    една кола ако гори 10 килограма газ на сто, няма по добро КПД от една кола ако гори 3 килограма нафта на сто, нищо че единият ще плаща 30 лева за 100 километра, а другият 10 лева за същото разстояние..

                    Но иначе си прав, аз за това говоря, капедета мапедета ЦЕНАТА!! определя, а всичко друго освен пропан и метан е скъпо и нерентабилно, включително и съвършеният дизел..
                    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                    Коментар


                    • #25
                      От: Автомобил на водород на конвейера

                      Eдно време по същия начин са разсъждавали и са обосновавали безсмислието на течните горива. Не само LPG, но и бензинът също е бил отпадъчен продукт от производството на светилнА гаС. Пък светилЕн гаЗ са произвеждали от въглища и цели градове са били газифицирани за улично осветление.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #26
                        От: Автомобил на водород на конвейера

                        Да не говорим какви излияния има писани преди 100-на години колко безсмислено и нерентабилно упражнение е да вадиш "блатен газ" (метан) някъде дълбоко изпод земята, че как ще го съхраняваш, как ще го транспортираш, ми то гърми туй нящо, бря?!
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #27
                          От: Автомобил на водород на конвейера

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Eдно време по същия начин са разсъждавали и са обосновавали безсмислието на течните горива. Не само LPG, но и бензинът също е бил отпадъчен продукт от производството на светилнА гаС. Пък светилЕн гаЗ са произвеждали от въглища и цели градове са били газифицирани за улично осветление.
                          само дето ЛПГ е отпадъчен продукт от рафинирането, а не са тръгнали да го произвеждат нарочно.....

                          Гагич, аз четох в списания още преди 30 години как мерцедес е направил водороден автомобил... сега като ходя да пълня газчица още го чакам този мерцедес да спре некст до мен да зарежда водородец и да си лафим с шофиУара ма нещо го няма...

                          То на запад още няма достатъчно метан станции пък за водородни няма да говоря изобщо че няма..

                          Според мен метана ще е горивото на бъдещето, просто другите простотии ще си отпаднат сами, поради икономически или технически причини....

                          Ps. О забравих да говоря за екологията, водорода ще е екологичен колкото и другите горива, то на теория и бензина в лабораторни условия изгаря напълно до H2O "вода" CO2 "въглероден двуокис" ма на практика имаш цялата менделеева табличка от аспуха, и ощя няколко елемента дето менделеев не е успял да ги открие...

                          Така че, екологията на водорода е под въпрос и тя!!!
                          Последно редактирано от Traqn Savov; 31-08-16, 08:49.
                          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                          Коментар


                          • #28
                            От: Автомобил на водород на конвейера

                            Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                            Гагич, аз четох в списания още преди 30 години как мерцедес е направил водороден автомобил... сега като ходя да пълня газчица още го чакам този мерцедес да спре некст до мен да зарежда водородец и да си лафим с шофиУара ма нещо го няма...

                            То на запад още няма достатъчно метан станции пък за водородни няма да говоря изобщо че няма..
                            Някъде през 1999 г. се опитаха да ми пробутат един "Сеат" с метанова уредба, внесен от Италия. Разпалено ме убеждаваха, че "има къде, бре, има къде да се зарежда - е го къде е "Кремиковци", а па газ-дизел автобусите от татово време си зареждат на "Земляне" ?", накарах проБутвача да отидем заедно до "Кремиковци", после до "Земляне" и той си демонтира метановата уредба да я връща в Италия, все щял да й вземе някоя лира. Истината е, че на газ (пропан или метан) караха пинтиЙ като холандци и италианци, в останалата част от Европа беше непознато това гориво. Метанът няма бъдеще в света (в бедна Европа може и да има някакво за известно време), защото е средство за политически натиск, а не стока.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #29
                              От: Автомобил на водород на конвейера

                              Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                              Ps. О забравих да говоря за екологията, водорода ще е екологичен колкото и другите горива, то на теория и бензина в лабораторни условия изгаря напълно до H2O "вода" CO2 "въглероден двуокис" ма на практика имаш цялата менделеева табличка от аспуха, и ощя няколко елемента дето менделеев не е успял да ги открие...

                              Така че, екологията на водорода е под въпрос и тя!!!
                              Водородните автомобили, който компаниите разработват понастоящем, масово са базирани на технологията с горивни клетки, където няма реално пламъчен горивен процес. Аз лично не съм чувал или чел (което не значи, че няма) фирми да разработват автомобили, задвижвани от класически ДВГ изгарящ водородо-въздушни смеси, както например в близкото минало. С горивните клетки екологията на задвижващата система на тези автомобили ще бъде на непознато ниво спрямо който и да е ДВГ в момента. Разбира се пак ще се отделят прах от накладките и гумени стружки...
                              V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                              Коментар


                              • #30
                                От: Автомобил на водород на конвейера

                                Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                                само дето ЛПГ е отпадъчен продукт от рафинирането, а не са тръгнали да го произвеждат нарочно.....

                                Гагич, аз четох в списания още преди 30 години как мерцедес е направил водороден автомобил... сега като ходя да пълня газчица още го чакам този мерцедес да спре некст до мен да зарежда водородец и да си лафим с шофиУара ма нещо го няма...

                                То на запад още няма достатъчно метан станции пък за водородни няма да говоря изобщо че няма..

                                Според мен метана ще е горивото на бъдещето, просто другите простотии ще си отпаднат сами, поради икономически или технически причини....

                                Ps. О забравих да говоря за екологията, водорода ще е екологичен колкото и другите горива, то на теория и бензина в лабораторни условия изгаря напълно до H2O "вода" CO2 "въглероден двуокис" ма на практика имаш цялата менделеева табличка от аспуха, и ощя няколко елемента дето менделеев не е успял да ги открие...

                                Така че, екологията на водорода е под въпрос и тя!!!
                                Преди 10 - 12 години на един семинар главния инженер на една от най големите европейски каростроителни компании ни убеждаваше че до година - две ще пуснат цяла фамилия кари на водород . Тогава изрично питах дали става въпрос за задвижване с газ произведен от някакъв тип браунов балбукатор а човека каза че било принципно нова технология . От тогава минаха поне 10 - 12 години та ако не и повече а още произвеждат само кари на газ ; дизел и електокари . Един продукт е отпадъчен от някаква технология докато не му се появи търсене .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X