Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв лек автомобил/ван

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв лек автомобил/ван

    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
    Бай Боголюбе , от всичките теми по въпросЪт се оказа - най-му е убаво на убава нафта. Другото от лукаваго
    Аз затова не съм пробвал с олио
    Но е голям ташак, де, "кОлтурен шок" отсекъде. Сега разбрах "що ги карат толкова много". Аз дори не съм знаел, че калниците ѝ (и предни и задни) са... пластмасови Па се пали с бутон и... една карта вместо ключ. Ключалки на вратите нема (май има нещо аварийно, ма требе да изтръгнеш дръжката). Най-големият т@шак се оказа, че никой не ѝ разбира нищо - почна да къса нерви с гаснене, съобщения "Injector fault" и светване на червени лампи (="гАси веднага и с репатрак при дилъра!!!") у разни "реномирани" "Рено"-сервизи, вкл. и при един дилър имаше оферти "За 3000 лв. ще я напраЙм кола. 3 бр. инжектори за смЕна, нови горивопроводи, н'ам си к'во и ще изкара 200 000 км.!". Познайте къде я оправиха за 270 лв.?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Какъв лек автомобил/ван

      Хааахха, И ти ли Б... ооголюбе, и ти ли седна на френско... Има една тема по-надолу, на нашия приятел Кракра - за Пижата. Там го рекох - всички търсим най-доброто и накрая пак стигаме до френското

      Коментар


      • От: Какъв лек автомобил/ван

        И мойта запалка за цигари се пали с бутон Не демагогствай!
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • От: Какъв лек автомобил/ван

          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
          Хааахха, И ти ли Б... ооголюбе, и ти ли седна на френско... Има една тема по-надолу, на нашия приятел Кракра - за Пижата. Там го рекох - всички търсим най-доброто и накрая пак стигаме до френското
          Аз френски си харесвам, нали съм "франкофон" Но това "Ренде" го купих като "проекто-наказание" за сина ми щото ми мрънкЯ една година (откакто се захвана сериозно с вино- и ракийо-производство за домашна употреба и отглеждане на съответните суровини) колко много харчели джипките и как нормалните хора карали "дизелчета-малолитражки". Заедно го избирахме, четохме по разни "пижо-рендейски" форуми отказахме се от едно "Пежо 307 SW", пренебрегнахме някакви баничарки, накрая избрахме това (противно на заклинанията в същите форуми да бегаме надалеч от "Делфи" и въздух в горивопроводите). Покара го той стоически около месец и сподели с половин уста, че почнало да гасне нещо, ама като го запалиш пак си тръгва нормално. Качих се и аз - то гадна работа, отвратително, "Жигулата" ми се държеше къде-къде по-прилично едно време. Викам му "е ти пари, отиди да му направят диагностика и да сменят горивен филтър". Той се връща и ми споделя "офертите" за пълен rebuilt. Да, ама не. В крайна сметка в... "Сервиз Мерцедес" при Еди Рангелов се оказа, че имат и софтуера за диагностика и знаят как да го оправят за малко пари.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Какъв лек автомобил/ван

            И сега, както е прието - със здраве да си го караш

            Коментар


            • От: Какъв лек автомобил/ван

              Леле Гагич, кво падение !
              От мене имаш една туба цЕдено олио, и току виж, в следствие тоталната ти деградация, следващият ти джип да не се окаже дизелов Рекстън ?!
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Какъв лек автомобил/ван

                Верно ли Павлов ? Ти сигурно си един от тях. Ха да ми дойдеш на гости. Да ти дам да избереш 1 измежду 5 автомобила. Води си и консултанти. Пак ще изберете най лошия. Давай го по кротко, на приказки е лесно. Разликата между нас е като минимум следната - аз ги продавам от 1991
                А ти ги гледаш на картинка. В най добрия случай гледаш клипчета от бричка.ком. Той и водещия Филипчо ги приказва едни, досущ като тебе. Какво да се учудвам. Простено ви е ......

                Коментар


                • От: Какъв лек автомобил/ван

                  Здравейте колеги,
                  Реших да съживя темата

                  Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                  Здравейте колеги,
                  От известно време ми се върти в главата да сменя верният голф със субару. За сега съм се насочил към Outback/Legacy 2003-2009 г., 2.0 бензин, автомат.

                  Ще ви бъда благодарен ако можете да ми отговорите на няколко въпроса:


                  1. Какви са сервизните интервали за обслужване диференциалите и автоматичната скоростна кутия? Цени, масла.
                  2. По принцип каква консумация на масло е заложена на тези мотори(масларки ли са)? Автоматите им проблемни ли са(доколкото разбрах е 4 степенен)?
                  3. Кодът на мотора е EJ204, който, доколкото разбрах има проблем с изпускателни клапани при работа на газ. Единият от набелязаните автомобили е с газова уредба с мазане и ужким е каран на газ малко над 71,000 км. Мазането спасява ли мотора от този проблем, и ако не - приблизително колко км. живот имат съответните клапани на газ?

                  Ще е добре ако се сетите за някакви детски болести и за какво да се оглеждам. По принцип съм се насочил към фейслифта от последните години.

                  Тъп въпрос - каква е разликата между Outback и Legacy, че не намирам никаква?
                  В задачата търсим бензин до 150 к.с., до 2000 кубика, автомат, бюджет около 9-10 х. лв. Ако имате други предложения ще се радвам да ги обсъдим.

                  п.п.
                  Без бензини на VAG.
                  РенеГАД
                  VW Golf V Variant 1.9 TDI
                  Honda HR-V 1.6i 4WD
                  "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                  Коментар


                  • От: Какъв лек автомобил/ван

                    Аз пък баш за ваг да питам и мнение за мотор 1.4тси от 2013/4 година 125 коня в комплект с ръчна кутия.Гледам уж трябва да е оправеният вече мотор без вериги,а с ангренажен ремък ама не им разбирам на вагените.Разбираемо ще се кара само на бензин в София всекидневно.Като пробег тоя дето гледам е под 50к километра та какви изненади да търся.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • От: Какъв лек автомобил/ван

                      Само като идея, защото не съм запознат с подробностите - Нисан Х-трейл.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Какъв лек автомобил/ван

                        Разликата между Легаси и Аутбек е, че първото е безумно ниско. Аутбека е с приятен клирънс и пластмасови вежди и кори на вратите.
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • От: Какъв лек автомобил/ван

                          Тоя х-трейл със 140 к.с. и автомат ще е голяма мъка, пък и не търся джип/СУВ, а лека кола.
                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Само като идея, защото не съм запознат с подробностите - Нисан Х-трейл.
                          Също така Outback-a имал усилено окачване и големи халогени ... Какво ще рече безумно ниско? По-ниско ли е легасито от голф 5, примерно?
                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          Разликата между Легаси и Аутбек е, че първото е безумно ниско. Аутбека е с приятен клирънс и пластмасови вежди и кори на вратите.
                          п.п.
                          За момента съм намерил уж запазено Легаси на уж реални километри.
                          Ако имате предложения за други автомобили, ще се радвам да ги чуя.
                          Бях харесал Мазда 6 mk2 и Хонда Акорд mk7 (2002-2007), но държат ненормално високи цени.

                          Параметри:
                          - Бензин;
                          - 140-150 к.с.;
                          - до 2000 кубика;
                          - автомат;
                          - бюджет 9-10-11k;
                          Последно редактирано от mokanina; 05-05-19, 22:55.
                          РенеГАД
                          VW Golf V Variant 1.9 TDI
                          Honda HR-V 1.6i 4WD
                          "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                          Коментар


                          • От: Какъв лек автомобил/ван

                            Тези параметри на бензин и градско в София = 14/100 разход.
                            За мен е мазохизъм, ама всеки си знае.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Какъв лек автомобил/ван

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              Тези параметри на бензин и градско в София = 14/100 разход.
                              За мен е мазохизъм, ама всеки си знае.
                              Не съм от София и най-вероятно ще ѝ сложа газ, ако ми дойде голям разхода на бензин.
                              Едно време Гранда(WJ 2.7 CRD) ми даваше такъв разход градско(нафтата беше 1,70 лв.) и беше поносимо.
                              РенеГАД
                              VW Golf V Variant 1.9 TDI
                              Honda HR-V 1.6i 4WD
                              "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                              Коментар


                              • От: Какъв лек автомобил/ван

                                Субаруто ще е по-спънато от Х-трейл почти сигурно. Лансер 1,8 със CVT?
                                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                                Телефон - в профила!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X