Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв лек автомобил/ван

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Какъв лек автомобил/ван

    Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
    За 254-ти път - не съм имал проблеми само с двигателя.
    От толкова повтаряне не разбра ли, че скоростната кутия е друга при дизеларките? Даже феновете на "мРецедес" си имат консТиПативна теория как Натиснете снимката за да я уголемите

Име:worship.GIF
Прегледи:12
Размер:1.2 КБ
ID:5728256 ювиги звездният производител от Щутгарт за смотаняците от "Крайслер" доставял осакатени кутиЙ, тъй както някогаж братушките ни доставяли "экспортные" МиГ-нещо си.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #92
      От: Какъв лек автомобил/ван

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      От толкова повтаряне не разбра ли, че скоростната кутия е друга при дизеларките? Даже феновете на "мРецедес" си имат консТиПативна теория как [ATTACH=CONFIG]882786[/ATTACH] ювиги звездният производител от Щутгарт за смотаняците от "Крайслер" доставял осакатени кутиЙ, тъй както някогаж братушките ни доставяли "экспортные" МиГ-нещо си.
      Ааа, ти си бил в тая тема !

      Ся, никога не съм карал черок печка с мерцедесовата кутия, и само чета за проблемите които прави,
      но знам, че който е покарал Мерцедес автомат, друго, в тоя живот, няма да ще.

      ... освен, че при Мерцедес за да я стрОшиш тая кутия треа да си мноо дОбър.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #93
        От: Какъв лек автомобил/ван

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        ... освен, че за да я стрОшиш треа да си мноо дОбър.
        Туй щото всички, каращи "Jeep" са идиоти, нали? Виж Моканина се поправи Ама не съвсем - щото май дири в тази тема бЕлата лАстовица...

        "Бяла лястовичка - мислеше си той. - Има ли я!" Но нещо го подпираше в гърдите, мъчеше го. И като пусна шилото и погледна към небето, той извика:- Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #94
          От: Какъв лек автомобил/ван

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          От толкова повтаряне не разбра ли, че скоростната кутия е друга при дизеларките? Даже феновете на "мРецедес" си имат консТиПативна теория как [ATTACH=CONFIG]882786[/ATTACH] ювиги звездният производител от Щутгарт за смотаняците от "Крайслер" доставял осакатени кутиЙ, тъй както някогаж братушките ни доставяли "экспортные" МиГ-нещо си.
          Хайде, хайде, 'щото 545rfe/45rfe хич не се чупят, нали? Плюс екзотичните течности, филтри и гарнитури ...


          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Ааа, ти си бил в тая тема !

          Ся, никога не съм карал черок печка с мерцедесовата кутия, и само чета за проблемите които прави,
          но знам, че който е покарал Мерцедес автомат, друго, в тоя живот, няма да ще.

          ... освен, че при Мерцедес за да я стрОшиш тая кутия треа да си мноо дОбър.
          Страхотна беше В смисъл хареса ми, след като я оправих, но това ми беше първия автомат(май и последния) и нямам почти никакъв опит и впечатления от други.
          Ама не съм карал 4,7 с Хамериканска АСК... Гаги може да предложи тестдрайв, но само ако иска

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Туй щото всички, каращи "Jeep" са идиоти, нали? Виж Моканина се поправи Ама не съвсем - щото май дири в тази тема бЕлата лАстовица...
          Не, не са идиоти по-скоро са мазохисти, автомонтьори или наистина им трябва проходимост. Другото е че са евтини за придобиване и са доста добре оборудвани.
          Има и друго - аз поради разни причини(плюс меко казано лош късмет) попаднах на зверски изнасилен и изтормозен вариант.

          п.п.
          Моканина май отново ще "съгреши" с комънрейл и ще си остане с чуденето за бялата лястовица ...
          РенеГАД
          VW Golf V Variant 1.9 TDI
          Honda HR-V 1.6i 4WD
          "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

          Коментар


          • #95
            От: Какъв лек автомобил/ван

            Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
            Моканина май отново ще "съгреши" с комънрейл и ще си остане с чуденето за бялата лястовица ...
            Ама щом си от тия първите две категориЙ...
            Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
            ...по-скоро са мазохисти, автомонтьори или ...
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #96
              От: Какъв лек автомобил/ван

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              ...
              ... освен, че при Мерцедес за да я стрОшиш тая кутия треа да си мноо дОбър.
              Факт, но
              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              ...
              никога не съм карал черок печка с мерцедесовата кутия, и само чета за проблемите които прави
              ...
              та впечатленията ми са само литературни.

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Туй щото всички, каращи "Jeep" са идиоти, нали? Виж Моканина се поправи Ама не съвсем - щото май дири в тази тема бЕлата лАстовица...
              ... а за мъката си прав, но не бъркай идиотизъм и мазохизъм.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #97
                От: Какъв лек автомобил/ван

                Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                ...
                Не, не са идиоти по-скоро са мазохисти
                ...
                Писали сме заедно, но явно мненията се припокриват.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #98
                  От: Какъв лек автомобил/ван

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  ...

                  За гниенето, нямам наблюдения. Ще рече, че не ми е направило впечатление. Ще я огледам по- подробно тия дни и ще ти кажа.
                  Та, да кажа. Не забелязвам особени ръжди по купето. Има си тръгнали язвички около пантите на вратите, но това и на Ауди Яйце може да се случи. Колата не е жалена или спирана през зимата. През 3/4 от времето е нощувала в гараж...
                  Ама взех да обяснявам, все едно ще я продавам... Само споделям!
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Какъв лек автомобил/ван

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Та, да кажа. Не забелязвам особени ръжди по купето. Има си тръгнали язвички около пантите на вратите, но това и на Ауди Яйце може да се случи. Колата не е жалена или спирана през зимата. През 3/4 от времето е нощувала в гараж...
                    Ама взех да обяснявам, все едно ще я продавам... Само споделям!
                    Е нали тва е идеята !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Какъв лек автомобил/ван

                      Тия дни ми се наложи да я посуркам повечко, та да споделя още. Удобни седалки. Достатъчно добри странични опори, без да затрудняват слизане и качване. Нещо ме сецна кръста оня ден, та я оцених тази подробност. Добра, ергономична поза за дълъг път.
                      А, да... хубава бибитка, с плътен акорд, някъде около си бемол- мажор. Нищо общо с дисонансното мякане в горните регистри на повечето коли. Напрао, да ти е кеф, да подсвиркваш на околните.
                      Предницата пак тресе леко. Направо ме озадачава тоя проблем.
                      Изобщо, представляват ли още интерес тези неща или вече си избра кола?
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Какъв лек автомобил/ван

                        Май ще купувам Соната, втора генерация.
                        Обаче е с ръчни скорости. Някой може ли да каже как да разбера дали демпферния маховик е за смяна ?

                        Някой може ли да каже бива ли ги тия Сонати и друго скъпо освен маховика има ли. Двигателя е 2.4 162 к.с. бензин.

                        Edit :
                        Всъщност сонатата е поколение 5 и се произвежда от 2005 до 2010 година(таксиджийската).

                        П.п.
                        Благодаря на колегата с маздата за информацията!

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        ... За Сонатата съм "за" с две ръце, ама я кажи коя година, да не стане грешка в превода...
                        Ей таз
                        Последно редактирано от mokanina; 03-10-16, 20:35.
                        РенеГАД
                        VW Golf V Variant 1.9 TDI
                        Honda HR-V 1.6i 4WD
                        "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                        Коментар


                        • От: Какъв лек автомобил/ван

                          Много се луташ бе, човек !

                          Ако не знаеш какво точно искаш, винаги ще оставаш разочарован.

                          За Сонатата съм "за" с две ръце, ама я кажи коя година, да не стане грешка в превода.
                          ...

                          Гледам, доуточнил си се докато си публикувам поста.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Какъв лек автомобил/ван

                            Ъп!
                            Темата отново е актуална

                            Sent from my Lenovo Z90a40 using Tapatalk
                            РенеГАД
                            VW Golf V Variant 1.9 TDI
                            Honda HR-V 1.6i 4WD
                            "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                            Коментар


                            • От: Какъв лек автомобил/ван

                              Да питам и аз - оглеждам се за миниванче - Рено Сценик 1 фаза 2 или Ситроен Ксара Пикасо до 3500лв. по възможност с газова.
                              Питането ми е - според вас за тези пари може ли да се намери нещо читаво /в София/ ? Също така какво основно да им гледам при оглед на тези два модела ?

                              Ако някой продава такова,или познава човек който продава нека да пише на ЛС.

                              Коментар


                              • От: Какъв лек автомобил/ван

                                Ако ще е Сценик, то гледай да е с мотор 1,9 dTI (а не dCI). По-старото поколение дизел, с електронна помпа, 98 коня е (dCI e 102 с високия данък). С обикновен маховик (dCI е с демпферен). Бензиновия 1,6 16V също не е върха на сладоледа.

                                За Пикасото не знам много. Но като цяло задното торсионно окачване на Пежо/Ситроен е доста кекаво и скъпо за ремонт. При Рено е доста по-здраво.
                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X