Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв лек автомобил/ван

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какъв лек автомобил/ван

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    Моканин, не знам Анкх-морпорк дали е близо до Бургас
    Ех Сонда явно не си чел Тери Пратчет
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #32
      От: Какъв лек автомобил/ван

      Имах преди време рено гранд сценик 2006, 2.0, 136 кс, 191Нм, автомат, преди фейс-а и градско на къси разстояния /1км до детската градина и обратно, след това с градския/ съм го докарвал максимум 13/100. Не, че ще ти хареса, но си отговаря на изискванията. Сега ако трябва да избирам ще купя мазда 5 ако е за същите пари и години.
      поздрави!

      Коментар


      • #33
        От: Какъв лек автомобил/ван

        Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
        ... количката не ми върши работа, понеже надвишава сериозно обявените 4,6 метра максимална дължина.
        Дамм, параход си е, иначе са изключително здрави коли..А за пенсията- с всички ни е така..А JEEP- а го продай в момент , в който е напълно здрав !

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Ех Сонда явно не си чел Тери Пратчет
        Чел съм бре Росене, майтап да става, че верно не знам от къде е колегата..
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #34
          От: Какъв лек автомобил/ван

          Първоначално публикуван от chasovnik Преглед на мнение
          Имах преди време рено гранд сценик 2006, 2.0, 136 кс, 191Нм, автомат, преди фейс-а и градско на къси разстояния /1км до детската градина и обратно, след това с градския/ съм го докарвал максимум 13/100. Не, че ще ти хареса, но си отговаря на изискванията. Сега ако трябва да избирам ще купя мазда 5 ако е за същите пари и години.
          поздрави!
          Благодаря за мнението, оценявам го колега!

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          Дамм, параход си е, иначе са изключително здрави коли..А за пенсията- с всички ни е така..А JEEP- а го продай в момент , в който е напълно здрав !


          Чел съм бре Росене, майтап да става, че верно не знам от къде е колегата..
          Jeep-a го продадох, за това си търся друго возило, че карам една градска калинка в момента, на която натискам по няколко педала едновременно и е мъкааа, мъкааа ...
          На Камрито не му ли е трудна поддръжката? Като го гледам си e баш американски town car(не мяза европейско возило изобщо)?
          РенеГАД
          VW Golf V Variant 1.9 TDI
          Honda HR-V 1.6i 4WD
          "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

          Коментар


          • #35
            От: Какъв лек автомобил/ван

            Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
            Та той вика -> екотек=пълен боклук.
            Потвърждавам, като бивш притежател на такова 1,8 i Някъде още на 7-мата година окабеляването почва да се разпада (изолацията му) и да дава невероятни съобщения за грешка, да гасне, къса ремъци (е, за утешение - не среща клапани с бутала при това късане, има защита) и т.н.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #36
              От: Какъв лек автомобил/ван

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Потвърждавам, като бивш притежател на такова 1,8 i Някъде още на 7-мата година окабеляването почва да се разпада (изолацията му) и да дава невероятни съобщения за грешка, да гасне, къса ремъци (е, за утешение - не среща клапани с бутала при това късане, има защита) и т.н.
              Хайде да не обобщаваме за всички екотеци - проблема е известен при Вектра Б само.

              И аз карах такава (Х18ХЕ комби на газ) около 180000 км и останах с много добри спомени от нея - освен окачване (на легналите полицаи с газ) не съм сменял нищо за 5 години.
              Че и офроуд вижда доста

              Предния собственик беше бандажирал кабелите на проблемните места
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #37
                От: Какъв лек автомобил/ван

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Потвърждавам, като бивш притежател на такова 1,8 i Някъде още на 7-мата година окабеляването почва да се разпада (изолацията му) и да дава невероятни съобщения за грешка, да гасне, къса ремъци (е, за утешение - не среща клапани с бутала при това късане, има защита) и т.н.
                На Астра Г 1.6i 101 к.с. ми се е късал ремъка и нямаше никакви щети по двигателя. Там по-скоро вината е на собственика, че не си е сменил ремъка когато трябва ...
                РенеГАД
                VW Golf V Variant 1.9 TDI
                Honda HR-V 1.6i 4WD
                "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                Коментар


                • #38
                  От: Какъв лек автомобил/ван

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  Хайде да не обобщаваме за всички екотеци - проблема е известен при Вектра Б само.
                  Точно за "Вектра Б" става "навъпрос", за другите не знам, защото повече не повторих с тази марка, тъй като паралелно с моите нерви, един приятел бра невероятни ядове с "Омега Б". А, забравих да спомена как ми изгоря "електронното делко" в Смолян и др. оставяния на път, което дори с "Жигули" не ми се беше случвало.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какъв лек автомобил/ван

                    Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение

                    На Камрито не му ли е трудна поддръжката? Като го гледам си e баш американски town car(не мяза европейско возило изобщо)?
                    Да, американско изпълнение е принципно. Има всичко за поддръжка, но и не се налага много, изключително здрави коли са, реализиращи невероятно голям безпроблемен пробег. Славата на Камрито е заслужна още от по-стари времена, още от времето на 2.2 литровия дизел-милионник. Не е голямо предлагането у нас на по-стари генерации, на пазара се намират често по-нови поколения Камрита. Конкретния екземпляр се продава от две години, не знам защо, може би не е популярен модел. В Тойота Бургас продадоха едно Камри бордо, същия набор, взето от бартер, на над 400 хиляди километра, не можеше да се познае, че се е качвал човек вътре...пак за около 7 го дадоха..
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какъв лек автомобил/ван

                      Много мислех преди да се включа в темата, но критериите ти за търсен автомобил приличат на моите.Погледни този модел Кия сийд 1.6 16v.става за газ,със верига е,комби. Моделите от 2006г.мисля.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какъв лек автомобил/ван

                        Относно Камрито.
                        Бягай от модели които не са масови тук.
                        Мой близък приятел се видя в чудо с Фолксваген за американския пазар купен от американското посолство.
                        В магазините за авточасти го гледаха като голям камък.
                        Е вярно това стана преди 6-7 години може сега да има всякакви части.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какъв лек автомобил/ван

                          От сутринта си мисля за некво CUV-че (щото тия 4.60 ! ), и точно това

                          Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                          ...
                          ... за тоя бюджет CR-V 2-ра генерация, 2.0 i-vtec. Лека кола, високо комби с нек'во 4х4. Интелигентен vtec, т.е. икономичен vtec + VTC (променлива фаза на газоразпределение). Достатъчно икономичен при спокойно каране и достатъчно спортен при агресивно каране. Доказано рентабилен - рядко се чупи, достъпни части. Ангренаж с 2 вериги, малко скъпи, но сменяващи се на по-голям интервал. Лека драма в първата година на производство - износва разпр.вал, заради недобре изчислени маслени магистрали и използване на менте масло от некадърници.
                          което колегата е пенчопромотирал, отцедих и аз.

                          Мисля че може да се намери и нещо друго подобно, което ще е по-добре от лек автомобил,
                          е , ако нямаме и h до 1.60m.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какъв лек автомобил/ван

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            Относно Камрито.
                            Бягай от модели които не са масови тук.
                            Мой близък приятел се видя в чудо с Фолксваген за американския пазар купен от американското посолство.
                            В магазините за авточасти го гледаха като голям камък.
                            Е вярно това стана преди 6-7 години може сега да има всякакви части.
                            Има всичко за Камрито и не е страшно...,но е над 5 метра и не влиза на човека в гаража...
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какъв лек автомобил/ван

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              ...
                              Конкретния екземпляр се продава от две години, не знам защо
                              ...
                              Защо ли ?!

                              Един фар или стоп да ти потрябва, и ще се озъбиш !

                              ... иначе модела си е много готин.

                              Има всичко за Камрито
                              Не е баш така.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какъв лек автомобил/ван

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                От сутринта си мисля за некво CUV-че (щото тия 4.60 ! ), и точно това

                                което колегата е пенчопромотирал, отцедих и аз.

                                Мисля че може да се намери и нещо друго подобно, което ще е по-добре от лек автомобил,
                                е , ако нямаме и h до 1.60m.
                                В интерес на истината преди да взема Jeep-a търсих точно такова и ме е адски яд, че се излъгах(по-точно излъгаха ме) с американския москвич!
                                Както писах и на колегата krasi-mir, бюджетът ми е крайно недостатъчен за CR-V второ поколениe ...
                                Последно редактирано от mokanina; 28-08-16, 15:24.
                                РенеГАД
                                VW Golf V Variant 1.9 TDI
                                Honda HR-V 1.6i 4WD
                                "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X