Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Ние май си ядем солено, та това не ни е проблем. Пък и повечето сол, свидетелства, че разчитат на нея, а не на други консерванти. Освен това, когато се ползва като добавка в друга манджа (например мусака ), солеността елементарно се коригира.
    По принцип картофите дърпат много сол а мусаката е основно картофи
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      Основно картофи когато се е побългарила.
      Иначе си е кат мЕсо, кат картофи.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Да докладвам (за мусаката с Русенско).
        Гола вода и кал в ушите... Три бурканчета от погоре споменатите - кило и петдесет грама нето, деветстотин грама сухо съдържание. Малко по-малко от кило картофи. Добре, че направихме заливката с десет яйца, та имаше техния вкус поне.
        Освен другото, вече свършиха и свестните нашенски (Копривщица) картофи, та я правихме със зелен (пресни дет им викат, тазпролетни) ерзац.
        Голямо разочарование.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • Re: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          Откирх го. Страшно вкусни става върху теракота. Първото BBQ което става за нещо, почти като едно време върху керемида.

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            Дани , наздраве Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6944.jpg
Прегледи:1
Размер:429.5 КБ
ID:5757045
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • Re: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              А така де. Наздраве Саше. Чудя се утре какво да извъртя. Някаква риба ще да е.

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                Да се чуди човек...
                Закуска към 8. Чай от гората и ливадите, козе сирене, мед. Запържва се ланска сланина (по-добра от всичко на пазара), после сурова трушия, изсипва се мазнината и с малко масло се изпържват много яйца, поръсено с шарена сол. В буквалниа смисъл, по 2-3 мини порцеланови чашки (10-15 мл) греяна с мед. Рязане и цепене на последни дърва (за ужас на еколозите- за годината). Обяд отказан, взет като суха храна. Обядват в този сезон към 14-15ч. За днес беше печено козе с ориз, традиционните 350мл,/човек червено. Вечерята е буркан консерв. домати, лук, чесън, варена царевица, плодове пресни и сушени, семки и орехи, пуканки Възрастта им е 63-84г. Оставили са само 5кози, 20 кокошки, 2 кучета и 4,5дка. Да се чуди ли човек...Идилия ли, здравословен начин на живот ли. Успешни висшист и среднист са основните играчи, върнали се на другия ден след пенсиониране в бащината къща.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Да се чуди човек...
                  Закуска към 8. Чай от гората и ливадите, козе сирене, мед. Запържва се ланска сланина (по-добра от всичко на пазара), после сурова трушия, изсипва се мазнината и с малко масло се изпържват много яйца, поръсено с шарена сол. В буквалниа смисъл, по 2-3 мини порцеланови чашки (10-15 мл) греяна с мед. Рязане и цепене на последни дърва (за ужас на еколозите- за годината). Обяд отказан, взет като суха храна. Обядват в този сезон към 14-15ч. За днес беше печено козе с ориз, традиционните 350мл,/човек червено. Вечерята е буркан консерв. домати, лук, чесън, варена царевица, плодове пресни и сушени, семки и орехи, пуканки Възрастта им е 63-84г. Оставили са само 5кози, 20 кокошки, 2 кучета и 4,5дка. Да се чуди ли човек...Идилия ли, здравословен начин на живот ли. Успешни висшист и среднист са основните играчи, върнали се на другия ден след пенсиониране в бащината къща.
                  Много хубаво, ама аз нищо "преддесетоноемврийско" не виждам в тази работа. Кози бяха ПОЗВОЛЕНИ от народната вльаст да се отглеждат, ха познайте кога?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    За козите не знам. Чудех се в медицинските теми ли да питам не е ли вредна тази храна. Като знам обаче, че каквото да им кажа някога, ще ми кажат другия път да си донеса По мъжка линия живеели средно 78г, по женска 94. Рдосл дърво от 1805-10г. Та заради рецептата е в тази тема. Накуп пържени сланина, трушия и яйца не бяхме яли отдавна
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Много хубаво, ама аз нищо "преддесетоноемврийско" не виждам в тази работа. Кози бяха ПОЗВОЛЕНИ от народната вльаст да се отглеждат, ха познайте кога?
                      Гагич, крави, овце, кози, кокошки, патки, свинье и прочие добитък са се гледали на частно винаги.
                      Саански кози- по отскоро, ама пак бая преди 10-ти...
                      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        По мъжка линия живеели средно 78г, по женска 94.
                        Това къде? До сега македонките водят по проклетия от мои наблюдения.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                          Гагич, крави, овце, кози, кокошки, патки, свинье и прочие добитък са се гледали на частно винаги.
                          Саански кози- по отскоро, ама пак бая преди 10-ти...
                          1975 г. разрешават кози изобщо. Не знам какво е "саанска коза" То не че има особена пречка нелегално да си гледам крокодил на двора, ама ако ме добарат вльастите... Явно ни бай Радичков сте чели, ни спомени за изтреблението на козите от Народната вльаст немате. Барем "Гугъл" да беете ползвале.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Това къде? До сега македонките водят по проклетия от мои наблюдения.
                            Омешали са се от Скандалото, Острец/Априлци и Градница. От тогава имат сламки.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              1975 г. разрешават кози изобщо. Не знам какво е "саанска коза" То не че има особена пречка нелегално да си гледам крокодил на двора, ама ако ме добарат вльастите... Явно ни бай Радичков сте чели, ни спомени за изтреблението на козите от Народната вльаст немате. Барем "Гугъл" да беете ползвале.
                              Доста преди тия години помня добре, че кози имаше врачанско, трънско, габровско и троянско. То и казани за ракия имаше по балкана, но за тях се знаеше , че са незаконни. Козите щото ядат младите филизи ли?
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                Козите щото ядат младите филизи ли?
                                Да, унищожавали горите и овошките, вредителите му ниедни. Саботират народното стопанство и изпълнението на Петилетния план!
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X