Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с оборотите на Хонда ЦРВ 1.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с оборотите на Хонда ЦРВ 1.

    Здравейте колеги. От година имам Хонда ЦРВ 1 генерация, с монтиран газов инжекцион и допреди 2 месеца работеше всичко перфектно. Колата просто започна да си клати оборотите на празен ход от 100 до 1500 при студен двигател, даже и на момент гасне. Ако не изгасне се стабилизират след 15,20 секунди, обаче ако я изфурсирам на презен ход рязко и пусна педала на газта става същата работа. При загрят автомобил същата работа, но вече амплитудата на клатене е от 500 до 1200 примерно. Подчертавам няма значение дали автомибила в момента е на газ или на бензин, все си ги клати. Пробвах с почистване на дроселова клапа и на стъпков мотор. Ефект имаше ама минимален(поне спря да гасне автомобила). Даже сега лятото като пусна климатика малко след като съм запалил автомобила , той гасне в 50 процента от случеите. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и знае как може да се оправи ще му бъда много благодарен да драсне някое съобщение в темата.

  • #2
    От: Проблеми с оборотите на Хонда ЦРВ 1.

    Не лошо и да се чете.
    Например http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=211919.
    И т.н.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      От: Проблеми с оборотите на Хонда ЦРВ 1.

      Благодаря за бързия отговор. Уж търсих във форума дали има вече такава тема, така и не съм я и видял. Относно информацията , която има в нея проблема съвпада защото преди три седмици лампата беше светнала за 5,6 километра и след това изгасна. Ще пробвам тези дни да направя описаното в темата, и дано това да е проблема. Благодаря отново !!!!!!!!!!!!

      Коментар


      • #4
        От: Проблеми с оборотите на Хонда ЦРВ 1.

        И да го черпиш едно , автора на темата.Ако стане , де.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Проблеми с оборотите на Хонда ЦРВ 1.

          Здравейте,
          @mimozof: имах същия проблем, преди време оказа се палеца на капачката, но да знаеш, че се маха много трудно защото има едно винтче на кофти място което при мен беше много затегнато.
          Honda CR-V B20Z 2001

          Коментар


          • #6
            От: Проблеми с оборотите на Хонда ЦРВ 1.

            Здравейте, караме хонда 147к на газ,преди седмица и шлайфаха главата и смениха един клапан, майстора ни каза, че другите били добре. Преди два дена я взехме, ноооо колата вместо да е 6, е точно обратното - чува се едно силно тракане от клапаните, но това го отнася ме, че трябва да се напаснат след шлайфането, проблема идва, че колата поддържа мн високи обороти и не може да вдигне над 110. Първо отидохме при газаджията, проблема не бил при него. Вчера са и чистили дроселова клапа и стъпков мотор( майстора, който я прави кара също хонда и даже са сменили мотора с неговия за проба, но промяна няма). Съща и чек лампата е почнала да свети и вече не изгасва, не може и да намерим буксата за диагностика, търсихме под кормилото, под жабката, но не... Ако някой може да каже какво друго да проверят майсторите ще сме благодарни. Колата я кара майка ми и се извинявам за не точното обяснение, но не сме много на ти с тези технически неща. И последно не знаа дали е от значение, но при реглажа клапаните са оставени малко по-хлабави самият майсторни каза с идеята да я покараме и после да я покараме 1000км и пак да я провери.

            Коментар


            • #7
              От: Проблеми с оборотите на Хонда ЦРВ 1.

              Преди да идете на газаджия пробвахте ли я само на бензин, че да сте сигурни дали е от колата или от газта?
              За буксата ако е с ляв волан се намира зад централната конзола от дясно до жабката зад запалката някъде.
              Нещо ня ми се връзва това с клапаните, какво му пречи на майстора да ги нагласи по каталог и после пак да ги провери?

              Коментар


              • #8
                От: Проблеми с оборотите на Хонда ЦРВ 1.

                Майстора, да си провери центровката и задължително да си регулира правилно клапаните!
                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X