Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нисан Патрол У61 ТБ 45 - избор на 4х4 за къМпинг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нисан Патрол У61 ТБ 45 - избор на 4х4 за къМпинг

    Ето някои пояснения: Собственика на колата е немец и е работил за немското посолство в Либия когато си я копува от там. След като е пребивавал там около 3-4 години се прибира с колата в Германия, минава и ТУВ и е регистрирва с немски номера, и там колата е карана няколко зими което е причината за появилата се ръжда, след това идва в БГ с нея и я пререгистрирва с БГ номера, тук е карана няколко години от които като км. няма много.Според мен как се е зародила пустата ръжда е факта и ако обърнете внимание на снимките ще видите че ръждата явно се отличава в по задната часта на колата и особедно около задния дифф, най вероятно когато е карана по пясъците тези камачета и песачинки които са се завихряли под колата са се удряли и са играели ролята на бластинг,боята е била наранена или въопще на места я нямало и след няколкото зими в Германия това е тъжният резултат. Според мен още не всичко е загубено, но ако не се вземат мерки веднага процеса ще стане необратим. Само за сравнение моят Патрол е 2005 и като го погледна от долу се едно сега е боядисван, тук не говорим за и кафява точка, и зато стаписването ми и неприятната изненада бях големи.Според мен ако цената се намали до толкова че да се покрият парите по ремонта на шасито може и да е добра сделка. Дайте ваши мнения и коментари
    ПоздравиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:14101550_10206364177092795_2129423399_n.jpg
Прегледи:1
Размер:65.4 КБ
ID:5724277Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14102020_10206364178372827_696763990_n.jpg
Прегледи:1
Размер:67.3 КБ
ID:5724278Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14111741_10206364177652809_437247376_n.jpg
Прегледи:1
Размер:93.1 КБ
ID:5724279Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14137811_10206364177812813_936305698_n.jpg
Прегледи:1
Размер:85.0 КБ
ID:5724280Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14137860_10206364177572807_972406206_n.jpg
Прегледи:1
Размер:69.5 КБ
ID:5724281Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14159203_10206364177892815_1195536059_n.jpg
Прегледи:1
Размер:92.9 КБ
ID:5724282
    NISSAN PATROL Y61 ZD30
    HUYNDAI GALLOPER 2 2.5td

    Коментар


    • #17
      От: Нисан Патрол У61 ТБ 45 - избор на 4х4 за къМпинг

      На мен това ми изглежда като повърхностна ръжда която след обработка няма да мръдне дълго време.
      Land Rover Discovery
      Където е текло пак ще тече ...

      Коментар


      • #18
        От: Нисан Патрол У61 ТБ 45 - избор на 4х4 за къМпинг

        При чаршафите, жълтите покемони икономисват от антикорозионна защита поради ясни причини. Още като видях това усилен климатик в обявата и се усъмних че е от там.
        Яро, 80та е някакво изключение като модел поради самия материал на купето, но доста хора с (японски) коли, внос от камиларите реват от ръжда още след 1-2 г.
        Иначе, който иска бензинов патрол, най-близка дестинация с най-голям избор - Русия, има и леви и десни. Ама и там трябва се внимава с ръждата...
        Плюс транспор, мито и ддс.

        Коментар


        • #19
          От: Нисан Патрол У61 ТБ 45 - избор на 4х4 за къМпинг

          Всяка кола карана в пустинята и след една зима в България изглежда горе долу така !

          Коментар


          • #20
            От: Нисан Патрол У61 ТБ 45 - избор на 4х4 за къМпинг

            Първоначално публикуван от vas33 Преглед на мнение
            На мен това ми изглежда като повърхностна ръжда която след обработка няма да мръдне дълго време.
            На мен пък ми изглежда като почти готова дупка в рамата, или по-точно проблем с мястото за захващане на щангата.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #21
              От: Нисан Патрол У61 ТБ 45 - избор на 4х4 за къМпинг

              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              Чаво, това няма общо, освен Нисан да си поевтиняват значително производството за Азия, което се съмнявам. На Мишо Електрика, знаеш, че 80тката е Арабка, ела я виж, набор 1996г. Няма и петно отдолу.

              Нисаните така или иначе откъм тенекии не са велики. Аз рядко попадам на здрав откъм ламарини Y61 от Европа, та този ли...

              Консервирането на шасито не е толкова тежка и невъзможна процедура. ...
              Що да няма общо?!? Галоперите, внесени официално в БГ, бяха някаква комплектация като за топлите страни - двойно по-дебел радиатор, отколкото на западноевропейките, фабрично затапен ЕГР и никаква антикорозионна обработка. В резултат - с един поглед можеха да се отличат от "новия внос" от Зап. Европа поради характерните перфорации от корозия на определени места по купето, каквито при "европейките" нямаше ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                От: Нисан Патрол У61 ТБ 45 - избор на 4х4 за къМпинг

                Точно това си мисля и аз че това е дето се вижда от външната страна на рамата ами вътре как ли ще е?
                NISSAN PATROL Y61 ZD30
                HUYNDAI GALLOPER 2 2.5td

                Коментар


                • #23
                  От: Нисан Патрол У61 ТБ 45 - избор на 4х4 за къМпинг

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Що да няма общо?!? Галоперите, внесени официално в БГ, бяха някаква комплектация като за топлите страни - двойно по-дебел радиатор, отколкото на западноевропейките, фабрично затапен ЕГР и никаква антикорозионна обработка. В резултат - с един поглед можеха да се отличат от "новия внос" от Зап. Европа поради характерните перфорации от корозия на определени места по купето, каквито при "европейките" нямаше ...
                  При Хюндай не мога да кажа как е. Нямам наблюдения.
                  При ТЛК 80 - има няколко разлики, но не и в обработката на шаси и купе. Термостат, който отваря доста по-рано, фабрична перка на климатика (единствената комплектация при тлк80 с такава перка са за арабския свят и JDM версиите), бензин куплиран с ръчни кутии и често чугунена глава при 1FZ, за целия останал свят е алуминиева (с много малки изключения). Също и разлики в екстрите, като двойни климатици, хладилници, два резервоара, но това е нормално.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нисан Патрол У61 ТБ 45 - избор на 4х4 за къМпинг

                    Първоначално публикуван от vas33 Преглед на мнение
                    На мен това ми изглежда като повърхностна ръжда която след обработка няма да мръдне дълго време.
                    Така е, казвам го от опит с Патрол къса база в състояние два пъти по зле от това. След обработка на рамата и мостовете го карах пет години без развитие на корозията. И аз в началото се стресирах като го видях, но после установих, че това са дебели железа и не гният така лесно. Сега му се радва мой приятел, че и състезания печели с него.
                    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                    SSang Yong Kyron 2.0xdi
                    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нисан Патрол У61 ТБ 45 - избор на 4х4 за къМпинг

                      Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                      Така е, казвам го от опит с Патрол къса база в състояние два пъти по зле от това. След обработка на рамата и мостовете го карах пет години без развитие на корозията. И аз в началото се стресирах като го видях, но после установих, че това са дебели железа и не гният така лесно. Сега му се радва мой приятел, че и състезания печели с него.
                      Колега, сподели механизма и същността на тази антикорозионна обработка, довела до спиране на корозията за толкова дълъг период, полезно ще е !
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нисан Патрол У61 ТБ 45 - избор на 4х4 за къМпинг

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        Колега, сподели механизма и същността на тази антикорозионна обработка, довела до спиране на корозията за толкова дълъг период, полезно ще е !
                        Патрола го докарах от Германия, като всичко отдолу беше като задния диференциал на този от снимките. В основата на подготовката беше пясъкоструй до здраво, като се бъркаше през всички възможни отвори на рамата и окачването. Тази операция отне повече от седмица на една естакада и солидно количество кварцов пясък. Хората извършили операцията не искаха да видят този джип повече. Последва боядисване чрез пръскане с някакъв сив корабен грунд. След това с черно боди( не помня вече кой модел точно). Този джип го ползвах основно за офроуд и по точно за правене на трасета за състезания. Периодично(три или четири пъти за тези години), като се приберях от каране по затревени пътища и храсти, отдолу всичко беше излъскано до метален блясък (повярвайте, няма по добър фин абразив от тревите), го вкарвах за освежаване на покритието по окачването и рамата. Може би, това го запази в годините. Аз го отдавам по скоро на качественото отстраняване първоначално на корозията.
                        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                        SSang Yong Kyron 2.0xdi
                        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нисан Патрол У61 ТБ 45 - избор на 4х4 за къМпинг

                          Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                          Патрола го докарах от Германия, като всичко отдолу беше като задния диференциал на този от снимките. В основата на подготовката беше пясъкоструй до здраво, като се бъркаше през всички възможни отвори на рамата и окачването. Тази операция отне повече от седмица на една естакада и солидно количество кварцов пясък. Хората извършили операцията не искаха да видят този джип повече. Последва боядисване чрез пръскане с някакъв сив корабен грунд. След това с черно боди( не помня вече кой модел точно). Този джип го ползвах основно за офроуд и по точно за правене на трасета за състезания. Периодично(три или четири пъти за тези години), като се приберях от каране по затревени пътища и храсти, отдолу всичко беше излъскано до метален блясък (повярвайте, няма по добър фин абразив от тревите), го вкарвах за освежаване на покритието по окачването и рамата. Може би, това го запази в годините. Аз го отдавам по скоро на качественото отстраняване първоначално на корозията.
                          Да, доста положителни мнения има за тази корабна боя, на цинкова основа е и работи добре, 50-ина лева е литъра. Тук при теб основния момент е бил "една седмица песакоструене", което ще се хванат малко да го правят, но гарантира дълга безпроблемност...
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нисан Патрол У61 ТБ 45 - избор на 4х4 за къМпинг

                            Според мен няма никаква драма, на снимките прилича на повърхностна корозия на няколко места. Както се каза, това са дебели железа и лесно ръждата не ги изяжда.
                            Това не пречи на място да се докаже дали е така. И ако наистина няма проблем и само това те притеснява, и това е твоя ДВГ с твоята комплектация, прави някакви пазърлъци и скачай.
                            После ще си поиграеш малко с чистене, обработка и боядисване.
                            Трябва да се отчете и факта, че тия забележки не са прикрити с едно изпръскване с боя на битумна основа .... тоест купуваш нещо с ясни проблеми, а не скрито-прикрито.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нисан Патрол У61 ТБ 45 - избор на 4х4 за къМпинг

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              Според мен няма никаква драма, на снимките прилича на повърхностна корозия на няколко места. Както се каза, това са дебели железа и лесно ръждата не ги изяжда.
                              Това не пречи на място да се докаже дали е така. И ако наистина няма проблем и само това те притеснява, и това е твоя ДВГ с твоята комплектация, прави някакви пазърлъци и скачай.
                              После ще си поиграеш малко с чистене, обработка и боядисване.
                              Трябва да се отчете и факта, че тия забележки не са прикрити с едно изпръскване с боя на битумна основа .... тоест купуваш нещо с ясни проблеми, а не скрито-прикрито.
                              Все още не съм се отказал на 100%, ще го облисля отново и ще решавам. Да съгласен съм с теб Андро, ако се договоря за някаква компенсация относно ръждата може и да се получат нещата.
                              А това че е с LSD а не твърд блукаж на задния мост как може да се тълкува като + или – спрямо тази концепция?
                              NISSAN PATROL Y61 ZD30
                              HUYNDAI GALLOPER 2 2.5td

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нисан Патрол У61 ТБ 45 - избор на 4х4 за къМпинг

                                Като плюс.Блокаж се слага лесно на това желязо.при него друго е ценното,мотора.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X