Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за ван

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за ван

    Привет на всички,
    Искам съвет по следния въпрос- в момента карам Сценик, 1,6 16 кл, бензин. След появата на наследника през февруари със жена ми стигнахме до извода че е дошло време за смяна на автомобила. Жена ми много държи да е ван, около 2009, а аз държа да е и бензинов за последваща газификация. До момента със Сценика съм имал някое и друго приключение/разбирайте повреди/ предимно с електроника и електротехника, двигателя от 2010 до момента не ми е създавал проблеми.Та вариантите на които съм се спрял до момента са:
    1. Рено Еспейс- около2008-2009, 2,0 16 кл бензинов-изглежда удобна и практична кола, но в английските/а и не само/ доста оплют.
    2. Рено гранд Сценик- бензинов, ако намеря 2,0 литров бензин за предпочинате.
    3. Опел Зафира- предполагам 1,8 бензин
    4. Ситроен Ксара Пикасо- отново ме интересуват бензиновите двигатели.
    Та въпросът ми е имате ли поглед и впечатление за гореописаните автомобили, поддръжка, дефектни, газифициране.
    Бих се радвал да ми порепоръчате и други марки или модели ванове които са ми убегнали.
    Предварително благодаря и спорен ден.

  • #2
    От: Съвет за ван

    Имам поглед върху Зафира 1.8, 2002, 2004, 2009г...
    Последната колегата я избра с много високо оборудване - активно окачване, завиващи фарове и т.н... Предните Зафири бяха със средно оборудване...
    Общо взето и трите Зафири бяха безпроблемни (с едно изключение - калпав монтаж в БГ на алармата на едната Зафира, което ни създаде трудности докато разберем къде е проблема)... САМО обслужването, и смяна на амортисьори на около 150х.км (на тази 2004г)... И май едни биалетки... Нищо повече...

    Много обемни... Малко 'щръклесто' място за сядане, но поне на мен дискомфорт не са създавали - свиква се...
    Аз съм врътнал с тях не много хиляди километри, но ми харесват като пътно поведение... Имат само един интересен ефект - започват да се накланят на завой до една степен, което може да те подплаши, но след това Зафирата изведнъж спира да се накланя и задържа много добре дори и в остри завои.... Абе добре си е...
    Самият факт, че колегата продължава да си държи на Зафирата и само да я сменя с нов модел сочи, че също е много доволен...
    Но ги карахме само на бензин - как са за газификация - не знам...

    П.С. като избирах предишния автомобил бях гледал и Мазда5... Но не ми хареса в сравнение със Зафирата...
    Въпреки по-добрия интериор на Маздата, се виждаше, че нещата не са добре премислени... Затова тогава си избрах Мазда6 и се отказах от вана им...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за ван

      Колега,

      Имам впечатление от Зафира с този мотор и тази година. При скорост по магистрала 130 - 140 разход на бензин 10 л/100. Шумна мотора идва малко тромав, колата никак не беше динамична. Този двигател на опел иска обороти за да върви. Иначе колата е здрава, като ходова част. За газифицирането не знам.

      Успех в търсенето.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за ван

        Погледни и Toyota Verso след 2009 - 1.8 е здрав мотор, но при тази марка газта като че ли не е опция, или поне при екземплярите от по-новите генерации.
        Успех!
        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
        0887/осемпет 66 4осем

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за ван

          Благодаря ви за мненията. А с Гранд Сценик и Ц4 Пикасо/по-горе съм написал погрешно Ксара Пиаксо/някой имал ли е "вземане-даване"

          Коментар


          • #6
            Съвет за ван

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение

            Имат само един интересен ефект - започват да се накланят на завой до една степен, което може да те подплаши, но след това Зафирата изведнъж спира да се накланя и задържа много добре дори и в остри завои.... Абе добре си е...
            ...
            Взимал съм Зафира 1 под наем точно 1.8 беше.
            Около Белмекен спирахме да повръщат пасажерите, сега с Диско 2 и по високи скорости в същите завои не повръщат

            Отвратително меко и накланящо се окачване, къси скорости и висок разход.

            За по новите не знам.

            Разгледай Смакс и Цмакс - много ги хвалят по английските сайтове и имат пътно поведение на нисък автомобил.
            Френските са в дъното по надеждност на АДАК
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за ван

              От тея дето си изброил само еспейса е ван....
              По дифолт на вана трябва да са леко мобилни седалките и след демонтажа им вътре да е равно като тепсия, предните да се въртящи и сума ти таквиз нещица ......
              По темата - Шаран /алхамбра/
              Поздрави!
              VITARA, SAMURAI
              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
              RENAULT ESPACE QUADRA
              ...и едно сивикче за града...

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за ван

                Не бъркай Еспас от 2008г с твоя, нямат много общо.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за ван

                  Шаран/Алхамбра как са с газифицирането? ТСИ/ФСИ моторите са трудни доколкото знам...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за ван

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Не бъркай Еспас от 2008г с твоя, нямат много общо.
                    Пак коментар и пак неточен.....
                    Не знам що ма има една приказка на сяка манджа мерудия.......
                    То лошо няма ако мерудията е правилната.....
                    Я сега кажи къде в купето между мойта двойка и четворката има разлика.
                    VITARA, SAMURAI
                    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                    RENAULT ESPACE QUADRA
                    ...и едно сивикче за града...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за ван

                      Първоначално публикуван от TTsekov Преглед на мнение
                      Шаран/Алхамбра как са с газифицирането? ТСИ/ФСИ моторите са трудни доколкото знам...
                      Виж къде ходят бакшишите да си оправят уретбите в твоя град.
                      С този сервиз говори за газификация.
                      А щом си твърдо за газ що не се огледаш за някой бифюел от завода....
                      Поздрави!
                      VITARA, SAMURAI
                      FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                      RENAULT ESPACE QUADRA
                      ...и едно сивикче за града...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за ван

                        Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                        Я сега кажи къде в купето между мойта двойка и четворката има разлика.
                        Възтесничко е в четворката.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за ван

                          Карал съм две Зефири по 100 000км всяка но дизел с най-силните мотори. Ако намериш на малко километри ще останеш много доволен.
                          Еспейса е голям от вън, вътре е широко отпред но задния ред е особен и неудобен за такава голяма каросерия, таралеж в гащите е по отношение на електрониката.
                          Версото е модерен и удобен но трябваше да е малко по-голям от към багажник.
                          Ц4 Пикасо е уникален като екстри и комфорт, но е различен, ако е автоматик трябва да се научиш да го караш, че изисква предверение при изпреварване и ускорение.
                          Ако имаш пари си купи Мултиван на VW, можеш и да живееш в него....
                          Т5
                          Crossrunner

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за ван

                            За бакшишите не зная но с няколко газаджии съм разговарял относно двигателите на Фолксваген/ТСИ/ФСИ/, и или не газифицират или съветват да се избягват. Работели едновременн на газ и бензин, ГИ били скъпи. Познат на тъщата вкарва предимно Рено от Германия, но съм леко скептичен да ми докарат автомобил, който не съм виждал.... Еспейса отпада засега, от английските форуми са доста зле отзивите,на моя колежка мъжът ремонтира двигател на такава кола/само че дизел, 2,2 ако не бъркам за около 2000 лева/. Фаворити са Гранд Сценика или Зафира.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за ван

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Възтесничко е в четворката.
                              Нямам коментар.........

                              Според мен Рено тотално го забрави....
                              Всичките са с проблеми основно ел....
                              Колегата ти е писал за Мултиван - най-доброто за що годе нормални пари.
                              Аз на твое място бих се замислил за пълноприводен.....
                              А защо си се спрял на бензин, такава кола се ползва предимно за дълги воаяжи - а там с дизела си най-автономен...... и не губиш обем заради бутилки разни....
                              Зафира според мен е със силно завишена продажна цена в България, просто опел тук се търси и .... не е ван.
                              Погледни и Вояджер - при хамериканците много от екстрите са стандарт за разлика от евро конкурентите им......
                              Поздрави!
                              VITARA, SAMURAI
                              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                              RENAULT ESPACE QUADRA
                              ...и едно сивикче за града...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X