Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Daihatsu Feroza/Sportrak или Lada Niva

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Daihatsu Feroza/Sportrak или Lada Niva

    Здравйте колеги !
    От няколко месеца искам да си купя джип. На края се спрях между тези две марки Daihatsu feroza 1993г. и Lada Niva 2004г.
    Та искам да попитам кое от двата да си купя и двата автомобила имат газ. Нивата е по-новичка но казват че се чупи много и хваща ръжда, а ферозата била по-здрава но с по-скъпи части. Иксам да чуя и ваще мнения.
    Благодаря Ви предварително !

  • #2
    От: Daihatsu Feroza/Sportrak или Lada Niva

    Зависи какво искаш да правиш. За толкова години сигурно и двете са пълни със селски изпълнения по ремонтите, но Нива се чупи повече и там заровените брадви са съответно повече.

    Нива е малко по-малка и гори осезаемо повече.

    Ръждясват мощно и двете, еле пък на толкова години. Нива по-видимо, Фероза - по-подло (ръждясва рамата).

    Коментар


    • #3
      От: Daihatsu Feroza/Sportrak или Lada Niva

      Ако Фарозата е Талянка нов внос и няма ръжда с две ръце съм за нея.Иначе която е по запазена,а по принцип нито една от двете.

      Коментар


      • #4
        От: Daihatsu Feroza/Sportrak или Lada Niva

        + 1 за ФЕРОЗАТА Ако искаш покараи едната и другата и сам прецени.Успех в избора

        Коментар


        • #5
          От: Daihatsu Feroza/Sportrak или Lada Niva

          Ферозата. Здрава и надеждна.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            От: Daihatsu Feroza/Sportrak или Lada Niva

            Абсолютно за Ферозата.
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • #7
              От: Daihatsu Feroza/Sportrak или Lada Niva

              И аз съм отклонен повече към Ферозата. Тя има серво усиловател на волана (хидравлика) която я прави уникална за тесни пътища. Нужна ми е за черни пътища но не и за тежък офф роуд.

              Коментар


              • #8
                От: Daihatsu Feroza/Sportrak или Lada Niva

                А можели да ми кажете кое от двата джипа е по-висок и кое е по-добро като проходимост? Знам че всичко зависи от гумите и този който кара джипа но все пак

                Коментар


                • #9
                  От: Daihatsu Feroza/Sportrak или Lada Niva

                  Първоначално публикуван от offroad-daihatsu Преглед на мнение
                  ...Тя има серво усиловател на волана (хидравлика) която я прави уникална за тесни пътища...
                  Това никак не е водещото. А и има и без серво на волана.

                  Едното е правено от дръпнати изначално за дребно джипче (джипче, не СУВ-че - един бегъл поглед на предницата говори доста), другото е сделано от части за жигула предимно за да е евтино, от субекти с практически липсваща технологична култура. Нямат сравнение в абсолютно нищо.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Daihatsu Feroza/Sportrak или Lada Niva

                    От всичко руско се бяга като дявол от тамян!
                    Ползва се , ако няма друг вариант. По принцип върши някаква работа, но...

                    А на Ферозата тук много хора им викат "короза".
                    Иначе тя е много по-правилния джип от двете машини.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Daihatsu Feroza/Sportrak или Lada Niva

                      2010г бях на същия избор, взех Ферозата и нямам никакви грижи, със 100 ръце за ферозата.
                      Последно редактирано от белята; 25-08-16, 20:04. Причина: кривопис
                      Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Daihatsu Feroza/Sportrak или Lada Niva

                        Руснаците пред този избор си купуват Рено Дъстър
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Daihatsu Feroza/Sportrak или Lada Niva

                          Малкия багажник на ферозата правил ли Ви е проблем ? Можели да ми дадете някакви размери на багажника

                          Коментар


                          • #14
                            От: Daihatsu Feroza/Sportrak или Lada Niva

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Руснаците пред този избор си купуват Рено Дъстър
                            ...и като му видя полуосчиците като солети и също толкова солетестите щангички на задното окачване, за сметка на това разположени ниско, ми става едно хуууубаво....

                            Това не става да качиш един по-сериозен бордюр, какво остава за нещо повече.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Daihatsu Feroza/Sportrak или Lada Niva

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ..., какво остава за нещо повече.
                              Абе те понеже и двете си ги правят там явно знаят защо
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X