Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново тъп въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отново тъп въпрос

    Мисля, подходящо заглавие за питания от сорта. Разрешавам ползването на темата от всички, които разбират колкото мен.

    Та:
    Имам лаптоп с изгоряла лан карта или както там се казва. Известно време работи с някаква външна, която не даваше възможност за Wi-Fi. Виждал съм в сервиз да слагат някаква флашка и влизат в Интернет. Какво е това нещо, универсално ли е и откъде може да се вземе? Искам да дам лаптопа на приятел.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

  • #2
    От: Отново тъп въпрос

    Може и става.
    Пиши безжичен адаптор.Или wi-fi dongle.
    Все някой ще извади някой непотребен за него в темата съм почти сигурен.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #3
      От: Отново тъп въпрос

      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
      Мисля, подходящо заглавие за питания от сорта. Разрешавам ползването на темата от всички, които разбират колкото мен.

      Та:
      Имам лаптоп с изгоряла лан карта или както там се казва. Известно време работи с някаква външна, която не даваше възможност за Wi-Fi. Виждал съм в сервиз да слагат някаква флашка и влизат в Интернет. Какво е това нещо, универсално ли е и откъде може да се вземе? Искам да дам лаптопа на приятел.
      Дай модел на лаптопа за по-точен отговор.
      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

      Коментар


      • #4
        От: Отново тъп въпрос

        Някаква Тошиба е, ама утре (днес) ще погледна.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #5
          От: Отново тъп въпрос

          Принципно - ЛАН картата и wifi адаптера са съвсем отделно. Няма как едното да пречи на другото.

          Wifi донгъл - ето един от най-масовите TL-WN722N
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dvt_1383878039-650x489.jpg
Прегледи:1
Размер:47.8 КБ
ID:5723699

          Коментар


          • #6
            От: Отново тъп въпрос

            https://www.jarcomputers.com/Mrejovi...][169]=169

            Избираш, ако не ти трябва нищо специално по цена и размер (по-големите с антените ще ловят повече имай предвид ама стърчат и пречат).

            Коментар


            • #7
              От: Отново тъп въпрос

              Вие кога за последно сте виждали лаптоп който има само lan карта без wifi ? При мене беше един модел на HP на 20 години който имаше само лан и един usb 1 порт.
              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

              Коментар


              • #8
                От: Отново тъп въпрос

                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                Мисля, подходящо заглавие за питания от сорта. Разрешавам ползването на темата от всички, които разбират колкото мен.

                Та:
                Имам лаптоп с изгоряла лан карта или както там се казва. Известно време работи с някаква външна, която не даваше възможност за Wi-Fi. Виждал съм в сервиз да слагат някаква флашка и влизат в Интернет. Какво е това нещо, универсално ли е и откъде може да се вземе? Искам да дам лаптопа на приятел.
                Преди всичко LAN (жична локална мрежа) и WiFi (безжична локална мрежа) са две съвсем отделни неща. Крайно малко е вероятно да изгорят заедно и по-скоро трябва да се прегледа кое точно не е наред и дали просто не са изключени.

                И двете ги има във вариант за външна платка (на USB).

                Освен тях има "флашка за интернет" което е GSM устройство със сим-карта и съответния абонамент към мобилен оператор. То също се включва в USB и също има вариант да е вградено в компютъра.

                Коментар


                • #9
                  От: Отново тъп въпрос

                  А най добре да си купи GSM донгъл с WI-FI възможности, сигурно има и такива.
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отново тъп въпрос

                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    А най добре да си купи GSM донгъл с WI-FI възможности, сигурно има и такива.
                    Има и са МНОГО смотани.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отново тъп въпрос

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Крайно малко е вероятно да изгорят заедно
                      В сервиза казаха, че и двете са на една платка. Купих външна Лан и така работех, докато взех новия лаптоп.

                      Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                      https://www.jarcomputers.com/Mrejovi...=product&fprop[85][4102]=4102&fprop[85][169]=169

                      Избираш, ако не ти трябва нищо специално по цена и размер (по-големите с антените ще ловят повече имай предвид ама стърчат и пречат).
                      Да разбирам, което и да взема от предложените, включвам го в USB порт и имам Интернет независимо от кой доставчик?

                      Иначе, лаптопът е Тошиба Сателит М70 - 340
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отново тъп въпрос

                        ако лаптопът е такъв https://www.youtube.com/watch?v=ZIDu8XOwyr4 , на 6тата секунда се вижда ви-фи картата. Ако наистина е изгоряла, такива карти се намират почти за без пари в ибей, продавалник и т.н.
                        Няма как ви-фи и лана да са на една платка, освен ако платката не е дъното, но такова нещо на лаптоп не съм виждал.


                        ето още един линк http://www.irisvista.com/tech/laptop...herboard-1.htm
                        Последно редактирано от _kalata_; 23-08-16, 21:38.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отново тъп въпрос

                          Нима казваш, в сервиза са ме излъгали по някаква причина?
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отново тъп въпрос

                            или по-вероятно нещо не сте се разбрали

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отново тъп въпрос

                              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                              Нима казваш, в сервиза са ме излъгали по някаква причина?
                              Я най-напред уточни какво е изгоряло. Това за безжичния интернет, или това за жичния? Щото ако за безжичния, в 99.9999% от случаите си е отделна сменяема платчица, а ако за жичния, тъкмо обратното. Кабел за интернета в тоя лаптоп ръгаш ли?
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X