Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново тъп въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Отново тъп въпрос

    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    Абе, интересно ми е откъде ги знаете тия работи? Изучава ли се някъде, въведено ли е при написването на определена операционна система?
    При борба с непознати юзери(различно талантливи),неутрализиране на ограничения от ИСП ,и други сложни казуси.

    Преди 5 г.бях написъл менуал как да ползваш безплатен нет от лан мрежата на Евроком(Близу), вероятно месец след това направиха портовете на всеки суич да е невидим за съседния просто казано.Да ама аз имах мак адресите на няколко десетки хиляди абонати...и ги раздавах безплатно,в един момент станах съпорт.Отделно доставях нет на 30-40 абоната.

    По темата ресетни си рутера,нацъкай го наново и ако пак имаш проблем виж Калата какво ти е писъл.Отделно тоя рутер мисля че има две ви фи мрежи ,втората за гости,можеш да отделиш компа без много познания
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #92
      От: Отново тъп въпрос

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      ,Отделно тоя рутер мисля че има две ви фи мрежи ,втората за гости,можеш да отделиш компа без много познания
      Това как се прави?
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #93
        От: Отново тъп въпрос

        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
        Това как се прави?
        Като влезеш в рутера, виж дали виждаш в ляво Guest Network, както е тук http://static.tp-link.com/resources/...rRpm/Index.htm
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #94
          От: Отново тъп въпрос

          Линкът не работи, но ще разгледам. Два дни нищо не правих, че се оказа много работа.
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #95
            От: Отново тъп въпрос

            Бачка линка, тъпата бетовска реклама(много тъпа)(мегатъпа) вероятно ти пречи.
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • #96
              От: Отново тъп въпрос

              При мен излиза 403 Forbidden

              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #97
                От: Отново тъп въпрос

                Втора мрежа за какво му е.. само да му падне скороростта на половина и да товари рутера.
                Ако няма всеки ден по 2ма 3ма различни госта, които държат да се вържат към мрежата, то няма абсолютно никакъв смисъл.
                Евентуално само за проба да върже лаптопа към гост-мрежата...

                За начало най-добре е да се провери сегашната конфигурация на рутера ( дали има достатъчно голям брой свободни ИП-та в ДХЦП-то, дали няма конфликти при запазването на ип-та към мак-овете, дали има адекватно секУрити... и като цяло най-добре да се качи някакъв по-читав ОС на тъп-линка ).
                Сега се сещам, че може да има клониран МАК в мрежата или някъде наблизо....
                После да се сложат статични ИП-та на възможно по-голям брой дивайси, а където може - да се окабели.
                Има вероятност и някоя прозоречна машина да се опитва да отнеме приоритата от рутерското ДХЦП...

                @bojitch Инсталирай това https://download.teamviewer.com/down...ewer_Setup.exe и дай юзернейма/id и паролата/кода ( не ги пиши публично! ) на някой, на който имаш доверие да свърши всичко за има-няма 5 минути.

                Коментар


                • #98
                  От: Отново тъп въпрос

                  Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                  ...
                  @bojitch Инсталирай това https://download.teamviewer.com/down...ewer_Setup.exe и дай юзернейма/id и паролата/кода ( не ги пиши публично! ) на някой, на който имаш доверие да свърши всичко за има-няма 5 минути.
                  Или за има-няма 5 минути ще промени настройките до степен да искат рестарт на компютър или рутер след което ни интернет от този компютър, ни тимвюър, ни дявол. Рутерни настройки бих пипал само ако мога отвън да вляза в рутера, а да отваря такъв достъп едно дали може, второ дали си струва риска. Ясен да се мята на еспаса, Божич да накълца луканките, и така.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #99
                    От: Отново тъп въпрос

                    Не е толкова важно, защото не ми се налага да работя с два лаптопа едновременно. Пък и винаги може да скръцна на жена ми да си изключи телефона. Беше ми интересно, защо се получава това. Доставчикът твърдеше, че ще работят n броя устройства.

                    И нещо интересно. Снощи, по едно време, работеха всички 4 устройства! Явно зависи от рутера и силата на сигнала. Силен, силен, ама колко силен?!
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • От: Отново тъп въпрос

                      На същия рутер в момента имам закачени 11 вифи устройства,още един десктоп на лан ,един сървър на лан и Сони бравия на лан,още един 8 портов суич,два рутера на лан ,зад двата рутера нямам представа колко устройства има.
                      Общо около 20 устройства.
                      Забравих,има една Ип камера и още един рутер за вифи за покритие в градината пред блока.
                      Пак забравих,и лан модул за Сот-а има.
                      Ти с 3 устройства се бориш,пусни някой да го нацъка за бързо...

                      В офиса съм със такъв и е нон стоп натоварен,такива рутери за последните 10 дни съм наслагал 5-6 вкл.и в училище със свободен достъп,в петък заби за 5 Мин. И сам тръгна докъто отида да го видя.Не е нещо кой знае тоя рутер,ама за 4 устройства е пушка
                      Последно редактирано от Roninn; 06-11-16, 20:31.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X