Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Саше,и аз не съм привърженик на греенето на носача,но нали съм купил нови,а и яз много внимателно нагрях само болта с насочен пламък на бензиновата(отгоре беше гуменият маншон на болта и не го запалих),та успях все пак да нагрея само болта без носача,макар че в моя случай можеше и да не ги пазя!

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
      Саше,и аз не съм привърженик на греенето на носача,но нали съм купил нови,а и яз много внимателно нагрях само болта с насочен пламък на бензиновата(отгоре беше гуменият маншон на болта и не го запалих),та успях все пак да нагрея само болта без носача,макар че в моя случай можеше и да не ги пазя!
      Днес вадихме шенкелите на една скания,пресата на 300 бара,и резака нагрява.
      Ами,няма друг вариант.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Така е Гоше,вариантите не са много в такива случай и човек е длъжен да използва всичко за да излезе от ситуацията!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (4).jpg
Прегледи:1
Размер:44.5 КБ
ID:5759518А това е малко извън темата,да ме извинят админите!Наздраве на всички,за някой може да е късно,ама то в жегата пие ли се,а други могат да ме обвинят в битов,но жена ми не пие,а наоколо освен лисици,порове,чакали и таралежи няма друго!!!Часа и датата на снимката не са верни,снимката е от преди една минута!
        Последно редактирано от буклас; 11-07-17, 22:39.

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Каква жега при тебе, нали е по-височко, а и гора май имаше ?!

          Ама де !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Истината е в греенето, така ни учеха едно време в ДаПа. Браво щом е станало.

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Каква жега при тебе, нали е по-височко, а и гора май имаше ?!

              Ама де !
              800м/надморска,ама южен склон и през деня си е жега!!!А гората е на 40м.от горната ми ограда и вечер си е доста хладно!!!

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Напрамо да ти завиди човек

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Браво отвил си болта без да го скъсаш и си запазил резбата здрава така се прави.

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Само дето Янко не спомена че на кормилната кутия гайките отзад на моста не са застопорени и вчера да извадя левият болт на носача започнах да отвивам тези на кутията,но се въртят на едно место и като погледнах отзад,те със свободни гайки,на место където няма бъркане!!!За това отрязах болта с ексцентрик шайбата с 12мм. за да излезе!То и без това много стърчеше напред излишно според мен.Само че като да завъртя болтовете на кутията федер шайбите се счупиха от ръждата и сега няма завъртане,та и там ме очаква заигравка!Купих си вчера гайки за ексцентрик болтовете защото резбата се оказа 1.5 на тези болтове и вече мога да я събирам.Ще има снимки тези дни.

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Ето това се получиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:48.9 КБ
ID:5760048 а левият болт на носача е скъсеният заради кормилната кутия,сложих и по някоя гресьорка тук,там,където ми беше възможно!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50.jpg
Прегледи:1
Размер:53.9 КБ
ID:5760049Надявам се със смазване да се удължи живота на накрайниците и на болта на носача!На старият носача тампоните не са мръднали,има луфт само в ябълковидния болт,и то не голям.За сега ще го запазя по натам мога да потърся някой да ги рециклира.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (3).jpg
Прегледи:1
Размер:55.5 КБ
ID:5760050и новата биалетка,на която капачката на болта се оказа пластмасова и едвам я вкарах защото няма къде да я подчукнеш!

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Колеги,дайте съвет как да избия черупката на игленото лагерче от вътрешната страна на шенкела.Останала е само външната част на черупката с много малко реборд!Опитах през отвора на шенкела да подчукна по реборда,но той се отчупва, а черупката не помръдва!Давайте съвети какво да правя?

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          С нагряване. Само ще си падне.

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Търси нещо като дорник,да влезе плътно и дано подкара черупката.
                            Трудно се прави аборт,по телефон.Знам,че ще я извадиш но дано е с по-малко мъки!
                            Успех!
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Ще пробвам и двата варианта които предлагате,да видим кой ще помогне!Гоше,за дорник няма къде да закачи този дорник,защото както писах има останал съвсем малко от реборда който е част от черупката(само 1/3 част),другото го няма,изпадна на парчета!!!Благодаря за съветите......

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Какви чукове и дорници бе, пичове?
                                И каква черупка!?
                                Валка не чукай нищо!
                                От външната страна леко подчукни с една отвертка, колкото да се подбие и после отвътре я измъкни с клещи.
                                Тя е от ламаринка, Като говнолин е.
                                Виж в мойта тема има и снимки.

                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...206577&page=13
                                Последно редактирано от TigerHunter; 30-07-17, 21:57.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X