Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Маса някъде. Ако не я намериш, пусни нова за стоповете само. Може да пробваш първо с временна за да си сигурен с някоя щипка или видинска на скрито място.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
      Маса някъде. Ако не я намериш, пусни нова за стоповете само. Може да пробваш първо с временна за да си сигурен с някоя щипка или видинска на скрито място.
      Вчера се заиграх та проверих туй-онуй и най вече модула за куплунга на теглича, а и една крушка не светеше,та видях една маса под задният ляв стоп,обаче е завита здраво с рапиден винт с шайба и там няма грам ръжда!Благодаря Нико,утре ще положа усилия в тази посока!!!И на мен ми мина това през главата,но не съм много вещ по токовете,та реших да ви питам тук,защото знам че има хора които разбират!!

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Валерко , не е нужно да виждаш ръжда.Ловило си е маса от контакта на рапидката.
        Направи си и на двата стопа мераклийски , както ти си работиш...
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
          Валерко , не е нужно да виждаш ръжда.Ловило си е маса от контакта на рапидката.
          Направи си и на двата стопа мераклийски , както ти си работиш...
          Благодаря Милене,след като имам насоки от хора като Нико и тебе,ще се пробвам да отстраня проблема!А иначе съм(Мара подробната)като правя нещо по колите!!!

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Трябваха ми 7-8 дена за да се захвана с мигачите и вчера започнах да търся къде е проблема!Изключвах и включвах буксите на левия стоп,където е закачен и модула за теглича,видях една букса с две кабелчета разкачена,включих я и се оказа че имам централно и на вратата на багажника!Та хем ми дойдоха мигачите(така и не разбрах къде беше проблема) хем вратата на багажника се заключва и отключва от централното вече!Защо е била разкачена буксата не се знае?!

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Супер! А мигачите най-вероятнонса дошли заради откачането и закачане на буксите. Нашите машинки имат зазсъжаление навика дадсъбират влага в джобовете зад стоповете.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                [QUOTE=McNicko;3283561]Супер! А мигачите най-вероятнонса дошли заради откачането и закачане на буксите. Нашите машинки имат зазсъжаление навика дадсъбират влага в джобовете зад стоповете.
                Вероятно Нико така е било,защото едната букса много трудно я разкачих,и сигурно там е избягала масата,но нямаше видими следи от клеясване или др.Както и да е,важното че се отстрани проблема!Не че ми пречеше нещо,даже ми помагаше,защото по някога забравям да включа фаровете и щом подам мигач и той започва да цъка с друг импулс,разбирам че съм със загасени фарове!!!!

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Много коли имат проблеми с буксите на фаровете. На моята Кия си работеха. Но тъкмо тази седмица колегата ми оправя стоповете на Полото си. Светеха като коледна елха. Буксата леко затопена ... За централното си късметлия. Предполагам, че задната ти врата се отваря с натискане на бутон. Моята се отваряше само със завъртане на ключа

                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                    Много коли имат проблеми с буксите на фаровете. На моята Кия си работеха. Но тъкмо тази седмица колегата ми оправя стоповете на Полото си. Светеха като коледна елха. Буксата леко затопена ... За централното си късметлия. Предполагам, че задната ти врата се отваря с натискане на бутон. Моята се отваряше само със завъртане на ключа
                    Не,няма бутон а само с ключа се отваряше до сега!С бутон се отваря капачката на резервоара!А тази дойде с всичко работещо от Германия и първо светна брекето и до ден днешен си свети!!!После изчезна клаксона,с директен кабел от акумулатора свири,иначе неще,и още неще!!!Създава такива дребни,но изнервящи по някой път проблеми!На бракето майната му,ама клаксона на няколко пъути ми трябва за участници в движението,натискам го по навик и накрая му се изпсувам на колегата когато е виновен разбира се!!!

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Сега загледах снимките ти на първата страница. Ключалката ти е като моята. Но виждам, че дръжката май ти е подвижна, т.е отваряш от там. Моята дръжка беше солидна и врата се отваряше само и единствено със завъртане на ключа. Нямаше положение отключено. Просто пъхаш ключа, завърташ и вратата се отваря. После ключалката се връща с пружина в начално положение. Виждал съм изпълнение и с ключалка-бутон, като на Трабант навремето.

                      А капачката на резервоара се отваряше с жило и лостче до седалката.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        За коя година Киа говорите?
                        Моята е 98г.и никога не съм заключвал багажната врата.
                        Разчитам на резервната гума.Вярно,че има бутон за отключване и работи.
                        Но мисля,че преди 2000г.и след това имат разлика.
                        Резервната гума и капачката на резервоара се отварят с жило при мен.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Да,моята дръжка на багажника е подвижна и се отваря от нея.До сега с ключа на дясно се отключваше,на ляво заключваше,и вече с дръжката!Сега вече след като разбрах че си има централно,вече не се налага да отключвам с ключа!При отваряне на шофьорската врата,се отваря и багажника и обратното!Моята е 2002год.

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            За това казвам,че има разлика в годините.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Моята беше 2000 г. Гранд, като на Буклас. А тази с бутона дето гледах беше като с моята решетка, т.е. 99-2001 г.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Обаче,искам да споделя,с гумите които и сложих и са зимни китайки за асфалт,въобще не са за в гората,онзи ден влизах с ремаркето в гората,натоварено,учудващо добра проходимост има,без да я форсирам и да и давам много газ!Кал и сняг на места,с коловози,направо все по приятно ме изненадва относно проходимост!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X