Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Ето при мен как еНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (5).jpg
Прегледи:1
Размер:33.8 КБ
ID:5728946Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (4).jpg
Прегледи:1
Размер:37.8 КБ
ID:5728947Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (3).jpg
Прегледи:1
Размер:30.5 КБ
ID:5728948виж колко напред от отвора се пада капачката със сондата и конекторите,не свалиш ли резервоара(а то е добре за да се изчисти от мръсотия и ръжда)няма достигане и сваляне съответно!Но не виждам болтове на капачката като при теб!!!

    Коментар


    • #62
      От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Хм странна работа, все едно не е за тая кола, или резервоара е изместен напред. В случая даже и да свалиш сондата не може да я изкараш нагоре...

      Коментар


      • #63
        От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Аз се досещам защо е така,тази е дългата база и я водят вагон,за това и ревизионния на купето е изместен по назад,за това и сондата с капака се пада по напред!Но интересното е че няма болтове на качката на сондата като на твоята!Ще се наложи сваляне на резервоара,ама който болт хвана отдолу го късам,много малко се отвиват!Не помагат,WD-та,спрейове против ръжда,нищо!Ще е мъка.

        Коментар


        • #64
          От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
          Аз се досещам защо е така,тази е дългата база и я водят вагон,за това и ревизионния на купето е изместен по назад,за това и сондата с капака се пада по напред!Но интересното е че няма болтове на качката на сондата като на твоята!Ще се наложи сваляне на резервоара,ама който болт хвана отдолу го късам,много малко се отвиват!Не помагат,WD-та,спрейове против ръжда,нищо!Ще е мъка.
          То и да го свалиш, без да извадиш сондата, не виждам как ще се добереш до поплавъка...

          Между другото по-напред в темата маи писах. Вариант за ремонт на поплавъка и показателя няма. По добре преди да го свалиш си проготви/намери поплавък с работещ потенциметър(в БГ ги няма) и тогава действай.
          Преди време бях си поръчал втора ръка от някъде от бензинова кия, сложих го, после се оказа, че между моята и другата сонда има малка разлика, малка но не можеше да се вкара както трябва и да показва коректно.
          После свалих електронната платка от новата сонда и я сложих на старата...
          Платката е нещо като потенциометър а в другия краи на поплавъка има една пъпка която се движи по него, и в зависимост от движението по тези деления ти показва нивото. Проблема е, че с времето тези писти се протриват...

          Коментар


          • #65
            От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            ,Благодаря за съвета, но докато не отворя и не видя какво е не купувам нищо!Имаше и друго мнение че може да са пистите,но аз мисля че при мен е от по продължителен престой на едно място,защото от онези дни по паважа на Цар Борис проработи и стрелката се вдигна и лампата започна да присветка.Ако наистина са поизносени пистите,ще ги възстановя с едно поялниче!Лошото е че трудно ще сваля резервоара,ама това е друга тема.Благодаря за подкрепата и съветите,за съжаление в твоята тема не мога да ти помогна,не съм много на ясно с материята,но по метода на изключването се надявам скоро да стигнеш до проблема.

            Коментар


            • #66
              От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Няма да можеш с поялниче.

              Ако успееш случаино, ще ти пратя и моита да възстановиш [emoji1]
              Не вярвам твоита да е забила, в смисъл заседнала. Наи вероятно при лашкането, поплавъка в един момент стига до не толкова протрити писти и нивото се отчита...

              Коментар


              • #67
                От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Като стигна да отворя,ще снимам и ако е това причината за което казваш,ще опитам да възстановя както ти казах и ще се обадя,че и Ферозата чака за малко потягане и за продажба!
                Благодаря за снимките,дават реална представа какво е положението и како се очаква!

                Коментар


                • #68
                  От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Колеги,по каталог на Киата и дават двигателно масло 5W-30,задължително ли да слагам такова или може и 5W-40 да сложа.

                  Коментар


                  • #69
                    От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Виж в ръководството на амтомобила, а не в каталог на произвоидтел на масла. Производителите на масла, гледат да пробутат това, което произвеждат и имат по-голяма печалба. А то не винаги съвпада с това, което е предписал производителя на автомобила.

                    Според едно руско ръководство, 5W30 го дават за температурен диапазон от -30 до 0 градуса, а 10W40 от -20 до +50 градуса. Дори и 10W50 дават, че може да се ползва.

                    Освен това по каталог дават, че хваща почти 5 л. масло. Но ти като сипваш, сипи 4 л. и виж до къде ще ти дойде на щеката. При мен стига малко под максимума. 5 л. идват много.
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #70
                      От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                      Колеги,по каталог на Киата и дават двигателно масло 5W-30,задължително ли да слагам такова или може и 5W-40 да сложа.
                      Вискозитета на маслото се изменя според температурите на мястото в което се кара. Аз съм с 10W40 с MOS2 мърка като коте

                      Коментар


                      • #71
                        От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Като написах каталог,имах в предвид ръководството на автомобила(немското),дават да се слага такова масло..Грешката е моя,извинявам се!Аз също мисля да и слагам 10W-40,защото отговаря по добре за нашите климатични условия,а и другото е малко по скъпо.Количеството посочено в моята книжка е посочено за бензинова кола с този двигател(2000куб.-118к.с) 4.700л.за дизела е показано по голямо количество,5.8л.

                        Коментар


                        • #72
                          От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          За да не спамя на колеги по темите,ще пиша тук.Не трябва ли на буксата на разширителното съдче за спирачната течност да има ток,защото на моята букса не идва никакъв ток.Логично е да има напрежение и когато поплавъка потъва,поради недостатъчно количество спирачна,да затваря веригата и да светка лампата на таблото.При мен на буксата няма никакъв ток,а Брекето ми свети постоянно!Предположения защо е така?И някой има ли схема на бушоните,кой за какво е,че на тях пише,ама не мога да си ги преведа?

                          Коментар


                          • #73
                            От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Не е задължително да има ток на буксата. Даже повечето такива датчици прекъсват маса, а не +12V. Това не е консуматор, за да се нуждае от +12 и маса, а само прекъсвач, който подава сигнал на някой.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #74
                              От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Благодаря Павлине,би трябвало да мога да го засека с мултицета дали поплавъка на спирачната прекъсва веригата?!

                              Коментар


                              • #75
                                От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                По отношение на джантите съм лаик.Как да меря м/ду болтовото.От болт до съседния болт,или до противоположния?Че днес ги мерих и ми излиза 134мм. до срещуположния и 83мм.до съседния,а пък вътрешния отвор е 100мм.Гледам колеги подават съвсем други размери на джанти за нашите Кии!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X