Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Те ви го крадеца:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:618x404.jpg
Прегледи:1
Размер:58.4 КБ
ID:5727945

    Мен лично ме кефи много.

    Сега, не знаех че за Кия няма Айсин аналог, но дори на АВН да е аналога, предвид че е пъти по евтин е по-добре от оригинала който е боклук, но скъп

    И още един изстрадан съвет към колегата - като ги сглобява да не тъпче с грес, щото зимата става на туткал и няма включване
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #47
      От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Аз само малко масълце им сложих и го разлях навсякъде хубаво, ама понеже гарнитурките са афиф, некакви хартиени и сега са омаслени и събират прах. Ама си работят.
      Другият вариант е едно бегло пръскане с гресчица на спрей. На Ферозата са така.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #48
        От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Абе то затова на по- истинските джипки хъбове няма ама да не ставаме претенциозни
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #49
          От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Моите са от Вромос и след тунинга с бронзова втулка не са дали засега дефект. Беше им се износила и изронила повърхността която се явява нещо като лагер и зъбчатката се движеше наляво-надясно и стържеше яко. С бронзовите втулки контактната повърхност стана максимално голяма без никакво място за луфт. След старателно почистване от стружки ги наблъсках яко с грес и зимата не съм имал ядове. За съжаления от края на април до сега съм я карал около 2км., кара я баща ми, а на мен не ми е останало време да я взема да и се порадвам.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #50
            От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Turtey,с начина на смазване на хъбовете съм запознат,от 4-5год,има ферозата и съм и разглобявал и смазвал хъбовете поне два-три пъти до сега и преди това съм изчел все що имаше по форума за това,така че съм на ясно със смазването.Но други неща ме учудват,защо да не можеш да заключиш всички врати от предна дясна например?Не знам на задния капак има ли машинка за централно,защото Ферозата например има и би трябвало като заключваш една от предните врати,или заключваш от задния капак да се задействат всички машинки за централно на вратите!А колкото за хъбовете,за сега съм се справил и ще остана с тях защото имам по важни неща,като газов инжекцион и гуми например!!!

            Коментар


            • #51
              От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Защото имаш управление към модула за ЦЗ само и единствено от шоф. врата. Като в нея нямаш машинка. Икономии брат. Повечето японки и корейки са така.

              Задната ти врата е като моята. Отваря се от ключалката. В нея няма нито машинка, нито управление.

              Има вариянти със централно заключване:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ph_vehicles.79895.2.jpg
Прегледи:1
Размер:59.3 КБ
ID:5728059

              Тук ключалката е на дръжката на вратата. Има и друг вариянт - ключалката си е на "нашето място", но е ключалка-бутон с малка дръжчица за отваряне.
              При всички положения трябва да се купи целия механизъм вътре.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #52
                От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Задната врат е като твоятя с една разлика,ключалката ми е изнесена в дясно на самата ламарина.Но за тези неща ще мисля като слагам аларма,за сега е на втори план!Много ме дразни че не ще да ми загасне лампата на таблото за спирачката,и не знам как и къде да търся проблема!!!

                Коментар


                • #53
                  От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  А,не - тая снимка е от нета. Моята врата е като твоята и също ме дразни много. Но няма друг вариянт, освен да се смени целия механизъм.

                  Дори обмислях вариянта да сложа машинка, която директно да отваря вратата с бутон от алармата, но бравата е с 2 степени на затваряне, вратата е тежка и не може да остане в отворено положение. Остава винаги щракната на първото зъбче.

                  Не знам за какво ти е аларма, но ако е само заради централното, то се продават модули с дистанционно само за управление на ЦЗ. Т.е. отключваш си колата с дистанционно, но липсват половината кабелаци на алармата. Последно бяха към 25 лв.

                  Коя лампа за спирачка свети - за ръчната или за АБС-а? Ако е за ръчната, то провери нивото на спирачната течност. На капачето на казанчето има датчик за ниво, който е свързан с тази лампа. Може и да е повреден датчика, бутона на ръчната или някъде да има протрит кабел. Тия нашите нямат датчици за износване на накладките. Имат едни ламаринки на самите накладки, които започват да свирят като влак, когато се износят накладките.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #54
                    От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    а бе зарежи ги алармите и централните,да алармата ще я слагам да ми затваря вратите и евентуално забравен прозорец,ама ще е следващия месец по обясними причини!За сега приоритетите са изместени около газов инжекцион(В събота съм на монтаж),смяна на масло,филтри,обслужване на автомобила и смяна на гарнитура на капака на главата,ръждите по шасито и кърпеж на дупчетата по калниците(предните).Утре ще проверя за спирачната течност в резервоарчето,да не би от това да ми свети лампата на таблото(за ръчната спирачка),не за ABC-са.Вече се заиграх с ръждите по шасито,изключително неприятна и трудоемка работа,но няма как,искам да я запечатам за зимата до колкото кога да спра действието на ръждата поне за 2-3 год.С ферозата го постигнах,ама тя е Италианка,а тази немкиня,не знам,бая ще ме узори!

                    Коментар


                    • #55
                      От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Малко снимки на ръждата ппреди и след обработка с ръждо преобразовател,джантите преди и след интервенция,Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:57.7 КБ
ID:5728304Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (3).jpg
Прегледи:1
Размер:51.4 КБ
ID:5728307Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (6).jpg
Прегледи:1
Размер:36.7 КБ
ID:5728305Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50.jpg
Прегледи:1
Размер:65.6 КБ
ID:5728306Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (4).jpg
Прегледи:1
Размер:45.6 КБ
ID:5728308Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (5).jpg
Прегледи:1
Размер:44.2 КБ
ID:5728309на третата снимка планката която се вижда държи един от коланите на задната седалка,та там ми се видя че има малка дупчица отдолу.под планката,захванах болта от вътре да го отвъртам,то взе че се изкърти цялата планка и сега трябва да се сваля задължително за да се сложи парче ламарина отдолу и да се захване на здраво!Та освен на калниците и тук ще играе телоподаващо!Интересно,но на Ферозата беше изгнило по същия начин,само че от дясната страна,явно под планката се задържа влага и сол и кал и за това гние там.

                      Коментар


                      • #56
                        От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Вчера най после сложих и газовия инжекцион и сега вече ми е малко по спокойно,че не съм свикнал да давам по 2лв.за литър гориво!Хубавото е че пичовете докато монтират,аз влязох в канала с едно от момчетата на сервиза и я огледахме отдолу,та установих че ръждите са само външни,т.е на моста от към праговете,отдолу е здрава и фабричното измазване не е мръднало.С ново жило за ръчна спирачка и установихме с момчетата че контролната лампа на таблото за спирачките свети защото на ръчната тия в германия като са сменявали жилото са откачили пъпката която се натиска от дръжката за ръчната спирачка!Утре ще разглобявам около ръчката и ще се завирам отдолу да видя как и какво да направя,за да отстраня че тая лампа ми вади очите,особено вечер!!!Установих че на задния кардан семеринга към раздатката е започнал по малко да пропуска,същото е положението и при семеринга на предния кардан отпред към дифа,ще се сменяват,няма как!

                        Коментар


                        • #57
                          От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Днес разглобих и барчето за да стигна до основата на ръчната спирачка,за да видя дали натиска клемата за изгасване на контролната лампа на километража!А бе всичко си беше в ред,но лампата продължава да свети,и спирачна течност си има в резервоарчето,не знам къде е проблема и не мога да го отстраня.Свалих и капачето под задните седалки за да видя достъпна ли сондата на резервоара,но се оказа че само мога да достигна до клемата,но тя си беше добре.За да се стигне до сондата май ще трябва да свалям резервоара,само че дали ще ми остане време,че тук температурата падна на 7-8 градуса!И без това от горната страна резервоара е насъбрал ръжда която няма как да почистя ако не сваля!Ще имам още работа за да я прогоня за зимата,дано успея.Утре съм на майстор да завари ауспуховата тръба и планката под задния ляв калник,която изкъртих собственоръчно!
                          Последно редактирано от буклас; 21-09-16, 22:58.

                          Коментар


                          • #58
                            От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Под седалката има конектор и планка с 4 винта. Като се отвие тя вече виждаш резервоара и сондата. Тя също е с винтове. То всъщност е сонда, помпа, поплавък всичко в едно. Откачаш маркучите и го вадиш цялото. С слагането обаче е малко тегава работа... Но не е невъМожна де

                            Коментар


                            • #59
                              От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Glow,това го правих вчера,съжалявам че не снимах!Като махнах планката навътре(посока напред) се вижда маркучите и една букса,която едвам откачих и след пръскане с контактен спрей с малко зор едва закачих обратно!Не виждам как може от там да се отвори резервоара(не видях на какъв принцип е) тази капачка която го затваря и от която излизат щуцерите за маркучите и буксата?Утре ще снимам и ще кача снимки.Отварял съм от там на други коли(Пунто,Корса,Брава)принципа е друг,тук ламаринен кръгъл капак,който няма болтове,просто нищо!

                              Коментар


                              • #60
                                От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                                Glow,това го правих вчера,съжалявам че не снимах!Като махнах планката навътре(посока напред) се вижда маркучите и една букса,която едвам откачих и след пръскане с контактен спрей с малко зор едва закачих обратно!Не виждам как може от там да се отвори резервоара(не видях на какъв принцип е) тази капачка която го затваря и от която излизат щуцерите за маркучите и буксата?Утре ще снимам и ще кача снимки.Отварял съм от там на други коли(Пунто,Корса,Брава)принципа е друг,тук ламаринен кръгъл капак,който няма болтове,просто нищо!
                                Ето това е Натиснете снимката за да я уголемите

Име:copyofsorentofuelpickup98bl.jpg
Прегледи:1
Размер:154.1 КБ
ID:5728915
                                При мен е с 2-3 винта хванат, но ако твоя не е пипан може и да е занитен...
                                А иначе буксата няма смисъл от там да я изключваш, над планката има друг конектор. Аз от там изключвам...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X