Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    След поредното заиграване и възстановяване на машинката за вдигане и спускане на прозореца,продължи да работи само в едната посока и днес реших да я проверя на лявата задна врата!Свалих кората за да стигна до буксата,закачих и останах учуден че тук работи и в двете посоки,а на дясната задна където и е мястото,не ще и работи само в едната посока!!!От шофьорската врата от копчето за управление за задният ляв прозорец,също работи само в едната посока!На какво може да се дължи това,на реле или модул?!Помагайте,че с електриката на автомобилите,не съм много на ясно!

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Някой колега който е сменявал горни носачи моля да помогне,като ми каже този болт който държи ябълковидния на горният носач към рамото на шенкела отвърта ли се или се избива?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50.jpg
Прегледи:1
Размер:46.3 КБ
ID:5759237Сменявам предни амортисьори и реших да сменя каквото мога до където ми стигнат възможностите и силите тъй като след като съм свалил макферсона сега се откриват възможности за някой операции!Но нито една гайка не се отви,а всичките срязах с шлайфер и секач,този болт е поредният който се е заварил от ръждата и не мърда нито с развиване,нито с избиване,та някой който го е правил да ме насочи в правилната посока!Трябва да го развивам ли,или да го избивам за да извадя горният носач?Благодаря на отзовалите се!

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
        Вчера Господ ме постави пред ново изпитание в лицето на Корейската кочинка,моята джипка(да ме извиняват колегите които са влюбени в марката и модела)като прибирайки се от гъби с жена ми,отвори задният десен прозорец и така си остана,повече не пожела да се затвори!!!Добре че снощи и днес не валя дъжд!От сутринта захванах да ремонтирам[ATTACH=CONFIG]917627[/ATTACH]като разглобих и свалих механизъма[ATTACH=CONFIG]917628[/ATTACH]след което го разглобих(капачката е фабрично щанцована с две ушета)и не мога да наредя двете ролки с въженцата в правилният им ред,като имате в предвид че долната ролка не е вадена,а става въпрос само за горната,на която има само един оборот от въженцето!!!Уж съм що годе тех.грамотен човек и акъла ми вдява за такива проблеми и на,половин ден ми отиде без резултат!Опасявам се че утре сутрин ако не се оправя,може да се наложи да свалям и от дясна задна врата механизъма,за да му отворя капачката и да проследя правилният ред намотки на горната ролка!Ако някой може да помогне със съвет,отворен съм за предложения и съвети![ATTACH=CONFIG]917630[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]917631[/ATTACH]
        Проблема е в копчето. Ядох го същия. Мисля, че може да го вдигнеш от шофьорската врата, след като си изключил проблемното бутонче. Също имаше и вариант да го вдигнеш от като уцелиш правилните клеми при контактите на бутона

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
          Проблема е в копчето. Ядох го същия. Мисля, че може да го вдигнеш от шофьорската врата, след като си изключил проблемното бутонче. Също имаше и вариант да го вдигнеш от като уцелиш правилните клеми при контактите на бутона
          Благодаря Glow,това за сега съм го занемарил,защото успях да вдигна прозореца с копчето и сега е затворен!Не може да се сваля обаче нито от шофьорската,нито от копчето на самата врата!!!
          Питането сега ми е за този болт на горният носач,защото съм решил да оправям де що потропва и има луфтове!

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Болта се избива не се развива. Държи горния носач, чрез един канал... Ако не стане с груба сила може да стане чрез нагряване...
            За бутона, доколкото помня се вдига от шофьорската след като е изключен този на вратата. Защото дава на късо и пречи като е включен. Може да се оправи с хубаво пръскане с контактен спреи...

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Благодаря Glow,първо да избия болта че не мърда,после ще се занимая и с бутона!

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Избива се, Валка.
                И аз бая го повъртях, докато се сетя да го почукна. Моят излезе сравнително лесно. Пръскай спрей с молибденов бисулфат.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Избива се, Валка.
                  И аз бая го повъртях, докато се сетя да го почукна. Моят излезе сравнително лесно. Пръскай спрей с молибденов бисулфат.
                  Пръскам Сашка,и що бой му ударих днеска,чак започна да се деформира отпред и не мърда и не мърда!Яко се е заварил от ръждата.Glow вика да го нагрея,ама имам само бензинова лампа и не знам дали ще помогне?!А че ще го извадя,ще го извадя,ама защо винаги да е по най трудният начин?!Накрая ще го отрежа отпред(от към резбата) и ще го разпробия първо с по малк бургия,после с по голяма и ще и ще го извадя!

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Пръскам с Mannol,с Молибденов бисулфат е и не мърда пущиняка!Това са кочините вкарани от Германия,Австрия и Швейцария!!!Всичко се реже,ама там където не можеш да вкараш режещ инструмент,става страшно!А не ми се мисли после за болтовете които държат носача горе,единият от които е ексцентричен,там пък какъв зор ще е!Записал съм си ги и утре от Перник направо ще си купувам нови и за двата горни носача,нови гайки и нови болтове за всякъде!!!Зора ще е голям!!!

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Можеш и с бензиновата лампа да го нагрееш. Като стане червен с едно шише с вода го пръскаш докато истине и така докато не отхлаби. Може и от първият път да отпусне, но трябва да го грееш докато почервенее.

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Благодаря Геца,за съвета!Купил съм нови болтове и гайки за всякъде и от утре ще го захващам пак с чукове,бензинови лампи и каквото трябва още,мама му и германски боклук,не може да се опре на Български(граовски)инат и изобретателност!!!

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Аз не съм много фен на греене до червено и отвръщане точно на шенкел, но ако няма начин...
                          Валка, ексцентричните болтове са почти невъзможни за достигане, дори със 115 флексче.
                          Успех и не сваляй предпазителя!
                          Аз се бях засилил един ден, но се отказах. С чукане, забрави да ги избиеш, щото тампона претриса гумата. А и няма откъде да замахнеш.Задния е особено терсене, не че и предния е песен.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                            Някой колега който е сменявал горни носачи моля да помогне,като ми каже този болт който държи ябълковидния на горният носач към рамото на шенкела отвърта ли се или се избива?[ATTACH=CONFIG]920932[/ATTACH]Сменявам предни амортисьори и реших да сменя каквото мога до където ми стигнат възможностите и силите тъй като след като съм свалил макферсона сега се откриват възможности за някой операции!Но нито една гайка не се отви,а всичките срязах с шлайфер и секач,този болт е поредният който се е заварил от ръждата и не мърда нито с развиване,нито с избиване,та някой който го е правил да ме насочи в правилната посока!Трябва да го развивам ли,или да го избивам за да извадя горният носач?Благодаря на отзовалите се!
                            Мммм-това е Германка....-познах ли?
                            Сменях горен носач преди около година и то точно левия.Болта на шарнира излезе много лесно,ексцентричните болтове също се развиха без яд,но този откъм корм.кутия се оказа дълъг,та се наложи да освободя корм.кутия и да я мръдна буквално милиметър.
                            Сега ми предстои смяна и на десния горен носач,ама се моткам още...-мърда,но не фрапиращо.
                            Пръскане,чакане и натъртване,включително и обратно на излизането,т.е. чукане по главата на болта.
                            Спрейове има всякакви-от вършещи работа до пълни боклуци.
                            Чести удари и търпение...-успех!

                            Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Тоя болт съм го отвивал да проверя носача дали е здрав, развих гайката, чукнах болта леко и излезе. При вас ако не излиза с чукане, пробвайте с ключ да завъртите болта посока отвиване, така ще се разхлаби и ще излезне.

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Offroad,много си в грешка брат,както каза по горе Янко,това Е ГЕРМАНКА и всичко излиза с много бой и благословии!!!От снимките шпо горе се вижда че гайката я няма,само че не е отвъртяна,а е изрязана с флексчето,и след това бой,спрейове и спирачни течн.и накрая с методите на Гецата,за което му благодаря от сърце,нагрях два пъти болта и охладих веднага(е не до червено де) и след като запилих с флексчето подбитата резба го избих най после!!!После срязах гайките на болтовете с ексцентрик щайбите които държат носачаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (3).jpg
Прегледи:1
Размер:36.5 КБ
ID:5759516та спасих поне болтовете,щото са по 6лв,(гайки се купуват)и както каза по горе Янко,левия болт опира в секторната и не може да се извади!!!При тампон на носача 46мм.и отверствие където влиза 55мм.тиа са сложили болтове по 100мм.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:52.3 КБ
ID:5759517та тъкмо щях да питам тук във форума за тази кутия дали има някаква опасност ако развия болтовете и я освободя малко за да мога да изкарам и този болт,та да слагам вече новите носачи,той Янко ми прочел мислите та споделил!Утре отвивам болтовете на кутията(как го казах само),пак ще е с мъка вероятно та да извадя и този болт от снимката и започвам да я събирам!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X