Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Моят е точно така - стъпва на средната напречна крива тръба и е захванат с шини. Нямам обяснение кога и как са слагали пластмасови резервоари. Резервоарът си е оригинален, с щамповка и номера на Кия, не е някакъв афтърмаркет
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Ето снимки на захващането на пластмасовия резервоар. Беше ми доста неудобно за снимане. Отгре има две напречни ленти в предния и задния край на резервара.

      Отдолу стъпва на тази напречна гредичка, която е захваната за планка на шасито, точно до мястото за крика. Има и долна диагонална лента. Вижда се и края на горната напречна лента. Тези трите се захващат в една точка, с един болт.


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1352.jpg
Прегледи:1
Размер:288.1 КБ
ID:5753195

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1353.jpg
Прегледи:1
Размер:335.7 КБ
ID:5753199

      Снимка отзад:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1351.jpg
Прегледи:1
Размер:278.3 КБ
ID:5753200

      Тук се вижда как е стъпил на средната крива тръба на шасито, както и края на предната горна лента:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1355.jpg
Прегледи:1
Размер:379.4 КБ
ID:5753201

      Предна горна лента, захваната за планка, която е заварена на средната крива тръба на шасито:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1356.jpg
Прегледи:1
Размер:478.2 КБ
ID:5753202
      Наложи се да свалям кардана, защото резервоара влиза много плътно и с доста натискане. Както писах в другата тема, капака на кошницата идва встрани от дупката в пода, под задната седалка. За това и се наложи да свалям резервоара.
      Последно редактирано от bullet_pk; 17-05-17, 20:58.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Всъщност Руснаците са направили по-готина тема. Разгледай и снимките в линковете, че не всички са визуализирани:


        http://www.sportage-club.com/ipb/ind...howtopic=11508


        Разгледай и тези:

        https://www.drive2.ru/l/6809327/

        https://www.drive2.ru/l/9830246/

        https://www.drive2.ru/l/8096520
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Огромни благодарности Павлине за труда който си си направил да снимаш твоята джипка от долу и за качените линкове,където има много полезна информация по цялостният монтаж на пластмасов резервоар!Ще разчепкаме темата,за да стане ясно всичко по монтажа на пластмасов резервоар и какво точно трябва да се направи!

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (10).jpg
Прегледи:1
Размер:60.4 КБ
ID:5753427Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (11).jpg
Прегледи:1
Размер:63.5 КБ
ID:5753428Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (12).jpg
Прегледи:1
Размер:69.1 КБ
ID:5753429Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (13).jpg
Прегледи:1
Размер:101.6 КБ
ID:5753430Ето резервоара който купих от дизелова Киа и разликата с ламаринения от моята Киа.В предният пост Павлин беше така добър да качи линкове от Руски сайтове,на монтаж на пластмасов резервоар,както и закрепването на неговия резервоар!Установените разлики са дължината на пластмасовия и отвора за сондата е по малък на пластмасовият резервоар!На четвъртата снимка съм снимал шините които си купих за закрепване на резервоара от едни вторични суровини за 2лв.двете!Некоректният продавач ми спести че винтовата пластмасова капачка е спукана по резбата,та не стига че трябва да лепя счупеният щуцер на моята сонда,ами сега трябва да лепя и винтовият капак на пластмасовият резервоар!!!
            От линковете се вижда,че се режат предните конзоли за които се хваща ламариненият резервоар,за да може да влезе по напред пластмасовият,на който има конструктивно изкривяване за да легне на кривата тръба която е напречна на моста и е заварена за двете му страни!
            P.S.А във вторичните,от които си купих монтажните шини,имаше 20-30 пластмасови резервоари,с различна форма и със сходни и същите като на нашите резервоари гърловини и отвори за сондите,от които можех да си избера подходящ,макар и по малък и да го взема за 5лв.Но късно е либе за китка!А най лошото от всичко е че щуцера,който се отчупи от моята сонда изчезна и сега се чудя утре какво ще правя за да го възстановя и да мога да му надена маркуча от бензиновата помпа!Подготвил съм се с репаратурни материали и утре ще действам а ще има и снимки от монтажа!
            Последно редактирано от буклас; 18-05-17, 22:26.

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Сагата с резервоара я разигравам вече десетина дена,не защото не ми липсва автомобил,а защото явно мога и без него а и времето тук е много дъждовно,вали всеки ден и почти всяка нощ!А условиата при които работя са тезиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50.jpg
Прегледи:1
Размер:69.0 КБ
ID:5755193та търкаляйки се по мократа ливада днес стигнах да качвам резервоара,след като свалих и кардана!Да,ама не,както казваше Петко Бочаров,защото първо се наложи да изрежа и задните колони на най задната крива тръбаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (4).jpg
Прегледи:1
Размер:43.0 КБ
ID:5755194които държаха (торпедната)предпазният леген(ламарина),на предишният ламаринен резервоар,след което пристъпих отново към качване на резервоара.Въпреки всичко,отново не иска да влезе,защото сега пречи ето този болт на една от стабилизиращите щангиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (6).jpg
Прегледи:1
Размер:67.3 КБ
ID:5755208 а от дясно пречат тези де колониНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (8).jpg
Прегледи:1
Размер:93.8 КБ
ID:5755209 на които се надявам да захвана шината с планката за закрепването на задната част на резервоара!Хиляди пъти съжалих не не си взех един ламаринен като моя който ми предлагаха във цветущо здраве!!!Ако го бях взел,отдавна да е поставен и джипа да е в движение,а и да не ми се налагаше да преправям един милион неща!А и се питам защо е всичко това когато,предишният резервоар,ламаринен е издържал в Германия 14год.,та ако бях поставил същият щеше да издържи в България още най малко толкова,когато всичко останало по този джип ще се е скапало!Това си е чист автогол от моя страна!Утре сагата продължава!!!

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                В хубав филм си влязъл.
                Успех!
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Същото беше и при мен. Не помня как го свалих, но после влезна много трудно на мястото си. С много натискане. Дори намазах с грес точно тази планка, за да се плъзне по-лесно. Поне имам канал в гаража.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                    В хубав филм си влязъл.
                    Успех!
                    Гоше,нали знаеш че човек когато реши сам да си го набие,никой не е в състояние да го спре!А друга алтернатива нямам освен да успея!!!

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                      Същото беше и при мен. Не помня как го свалих, но после влезна много трудно на мястото си. С много натискане. Дори намазах с грес точно тази планка, за да се плъзне по-лесно. Поне имам канал в гаража.
                      Не само че нямам гараж,за канал да не говорим,ами се търкалям по земята мокра почти ежедневно като прасе!Та тук бих перефразирал един служебен премиер:-"За бога братя,купувайте само стандарти и оригинални части за вашият модел,па макар и 2-ра употреба"!Другото е огромна загуба на време и жизнена енергия,а живота е един за да си позволиш да си губиш времето и силите с такива пошли проблеми!!!

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (5).jpg
Прегледи:1
Размер:60.6 КБ
ID:5755754Ето го резервоарчето поставено и джипа в движение след едноседмично търкаляне по ливадата за по 2-3 часа на ден!За закрепване използвах задната оригинална планка която захващаше ламаринения резервоар след малко рязане,пробиване на дупки защото на оригиналния резервоар идва малко по диагонал на резервоара,а на този точно напречно в задната му част!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50.jpg
Прегледи:1
Размер:55.0 КБ
ID:5755755Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (4).jpg
Прегледи:1
Размер:41.4 КБ
ID:5755756А това е надлъжно диагоналната шина която си изработих и захванах с болт в една гайка която е фабрично заварена от вътрешната страна на моста,вероятно направена за захващане на степенки. В предната част захванах с шина отгоре и към предната крива тръна на която си нарязах резба за болт.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (3).jpg
Прегледи:1
Размер:44.4 КБ
ID:5755757Снимките не са много ясни,но такива ми бяха възможностите!И без отвъртане на болта който държи надлъжната щанга в предната и част,нямаше да мога да го кача!Много е тясно и влиза много плътно!

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Сега трябва да мисля как да го защитя,но за това ще трябва да играе и телоподаващо най-вероятно,важното че всичко е нормално след направените проби и за сега няма пропуски на бензин от сонди и тръбички!

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Измъчи те тоя резервоар, ама е станало хубаво. Дано нямаш повече ядове!
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Верно че ме измъчи Саше,но нали го монтирах!А и красота не съм търсил,а да е надеждно закрепен. за да не потропва!А бе горе долу се получи това което исках.Вместо да си насочвам усилията и средствата към предницата че там имам проблеми,то ти се сервира нещо дето въобще не си го мислил,но ако всичко ставаше планирано,живота щеше да е прекалено подреден и скучен!

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Вчера Господ ме постави пред ново изпитание в лицето на Корейската кочинка,моята джипка(да ме извиняват колегите които са влюбени в марката и модела)като прибирайки се от гъби с жена ми,отвори задният десен прозорец и така си остана,повече не пожела да се затвори!!!Добре че снощи и днес не валя дъжд!От сутринта захванах да ремонтирамНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (5).jpg
Прегледи:1
Размер:63.5 КБ
ID:5756210като разглобих и свалих механизъмаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (6).jpg
Прегледи:1
Размер:45.6 КБ
ID:5756211след което го разглобих(капачката е фабрично щанцована с две ушета)и не мога да наредя двете ролки с въженцата в правилният им ред,като имате в предвид че долната ролка не е вадена,а става въпрос само за горната,на която има само един оборот от въженцето!!!Уж съм що годе тех.грамотен човек и акъла ми вдява за такива проблеми и на,половин ден ми отиде без резултат!Опасявам се че утре сутрин ако не се оправя,може да се наложи да свалям и от дясна задна врата механизъма,за да му отворя капачката и да проследя правилният ред намотки на горната ролка!Ако някой може да помогне със съвет,отворен съм за предложения и съвети!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (7).jpg
Прегледи:1
Размер:51.6 КБ
ID:5756213Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (8).jpg
Прегледи:1
Размер:61.6 КБ
ID:5756214

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X