Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Благодаря Павлине,много полезно и нагледно представено!Гледам размерите които Гошо е нанесъл на неговата скица и възникна един въпрос?Защо да не се направи отделно шайбата на 67мм. с вътрешен отвор по размер на шийката на карето,а отделно да се направи втулката по размера!Скоро не ми се е налагало да се занимавам със стругарски услуги,но все ми се струва че ще е по лесно да се намери парче бронз 35X14мм.за втулката и едно 67x3мм.-4мм,за шайбата,отколкото парче на 67мм.x17-20мм.за да се изработи втулката с реборда на едно!

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Тази модификация я предложи Соти. Така, че той може да отговори, защо точно така се прави. Предполагам, че идеята е ... Гледайки размера на втулката, се получава 17 мм лагеруваща повърхност върху полуоската. Докато игленото лагерче лагерува на 10 мм някъде (дължината на игличките)
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
        Тази модификация я предложи Соти. Така, че той може да отговори, защо точно така се прави. Предполагам, че идеята е ... Гледайки размера на втулката, се получава 17 мм лагеруваща повърхност върху полуоската. Докато игленото лагерче лагерува на 10 мм някъде (дължината на игличките)
        Да,единствената основателна причина е по голямата лагеруваща повърхност,и това не е никак малко и нищожно за да се изпълни така!

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
          Да,единствената основателна причина е по голямата лагеруваща повърхност,и това не е никак малко и нищожно за да се изпълни така!
          И не само това , така хваща аксиално-радиалните луфтове в едно на по голяма площ .
          Теорията е когато се знае всичко, но нищо не работи. Практиката е когато всичко работи, но не се знае защо. Ние съчетаваме теорията с практиката, при което нищо не работи и никои не знае защо!

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Отдавна не съм писал тук,но днес се налага!Имаше един служебен Премиер,който беше отправил апел:"За Бога братя,не купувайте............!"Та и аз ще отправя апел:-"За Бога братя,не купувайте коли и джипове от Германия,Австрия и Швейцария,с възраст по голяма от 5 години!!!!Днес отивайки до центъра на селото,ми загасна колата,макар че трябваше да има бензин,долях от тубата която предвидливо бях взел в джипката и започна да мирише много на бензин.За да не ви отегчавам резервоара течеше като из ведро и ето на какво прилича!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (8).jpg
Прегледи:1
Размер:82.6 КБ
ID:5753050Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:70.6 КБ
ID:5753051Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (9).jpg
Прегледи:1
Размер:63.7 КБ
ID:5753052Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50.jpg
Прегледи:1
Размер:71.5 КБ
ID:5753053Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (7).jpg
Прегледи:1
Размер:83.7 КБ
ID:5753054Като свалях скобите някой от които срезах с шлайферче.се отчупи ето този щуцер,който не знам дали се вижда на снимката но е бил спукан на половината и му е трябвало моето усилие върху скобата за да се счупи напълно!Давайте акъл как да го направя,за да не купувам и сонда,защото моята е добра.Сега и разбрах и защо не е отчитала горивото ,защото едното кабелче отиващо към буксата е прекъснато,но това са бели ядове!!!Че резервоара ще се купува,почти е сигурно,но ако оправя щуцера,поне да спестя от сонда!!!
            А между другото за да сваля сондата,изпилих главите на всички рапидки които я държат,иначе нямаше сваляне!За другите болтове които държат резервоара,не ме питайте!!!А бе отиде един работен ден само за да го сваля!

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Известен ми е тоя факт. Шасито на Ферозата беше станало на вестник, та го сменях.
              Снимките не се виждат.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Известен ми е тоя факт. Шасито на Ферозата беше станало на вестник, та го сменях.
                Снимките не се виждат.
                ...видях ги.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  А като си търсех Кия миналата година, ме гледаха странно като кажех, че искам кола от Италия
                  Е, сега видях че съм бил прав.
                  И аз свалях резервоара за теч, ама по други причини. В сравнение с това което виждам на снимките, моя си е направо като от магазина.
                  Панайот Бърдарски
                  0887 60 77 22

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    И аз свалях резервоар, но моят поне е пластмасов. Не знам дали може да се намери пластмасов от морга, но е за предпочитане. Единия щуцер е за правия бензин, а другия е за обратния. И двата са важни. Добре е да смениш и тръбопроводите на бензина, защото вероятно са изгнили. А минават между резервоара и шасито. С медна тръба Ф8 става супер.
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                      И аз свалях резервоар, но моят поне е пластмасов.
                      Твоята е ГРАНД. Едва ли резервоара е същия...
                      Панайот Бърдарски
                      0887 60 77 22

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                        Твоята е ГРАНД. Едва ли резервоара е същия...

                        И тази е Гранд ...
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          КЪде ни се намира бензиновата помпа,вътре в резервоара ли е?!И каква е разликата м/ду резервоара за дизеловата и резервоара за бензиновата???Току що прозвънях 15-16адреса в цяла Бг.и никъде няма резервоар!!!Сллед главите,изглежда това е най дефицитната част!Намерих един от дизел,като го гледам е същия като моя,ама не съм напълно сигурен,а и сондата е захваната с винтова капачка!Това е разликата!А като си помисля чев ако не се справя със щуцера който се счупи и се наложи да търся и сонда,трески ме тресат!!!Някой колега ако има пр---бана сонда да свирка!

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Павлине,напълно си бил прав,само от Италия,макар че от някой части на Италия може да е същата ръждилка(северна Италия,към езерото Комо и южните склонове на Алпите които влизат в Италия),но шансовете да е здраво купето са много големи!
                            Извинявам се за тъпите въпроси които зададох по горе за помпата!!!Сега отидох и видях че се намира на самата сонда,и при това положение и резервоар от дизел може да стане!!!Само да му отговарят габаритите на моя!!!

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Аз съм го казвал много пъти, но изконното българско германофилство е неубиваемо. Германия-Австрия-Швейцария били стриктни в обслужването, италианците били тотални мърлячи. Мърлячи има навсякъде. Това за техниката. За ръждата, разликата е огромна в полза на ителианските коли, независимо от региона. Ако е от централна или южна, ръжда почти равна на нула.
                              В Италия, особено след като им помине мерака, са немърливи към ламарините. В смисъл драскотини, тук там чукнато, но то трябва да караш там, за да разбереш. Там не се вика полиция и застрахователи за всяка драскотина, освен ако не е последен модел Мерцедес или много скъпо возило. За италианското паркиране няма да споменавам. Напред докато не опре и помести предната за да си направи нясто, назад също. Колите се поддържат смея да кажа добре, с разликата че не им се робува както тук. Каквото има нужда се прави и точка. И яко ежедневно каране.

                              ПП: Виждал съм една кола да бута друга, за да запали.Броня в броня и газ. И то нерядко. Тук би било кощунство.
                              Аз самият съм го правил с мойта. Беше ми омръзнало съквартиранта ми да ме буди сутрин в 6 да го бутам и му викам, баце, не си познал да тичам аз в 6 сутринта.
                              Последно редактирано от TigerHunter; 16-05-17, 19:36.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Сашо напълно съм съгласен с тебе.Ферозата ми беше италиянкаи макар да беше 10год.по възрастна от Кичка,беше в идеално състояние от долу и по калниците,като тук,за 4год.каране и изпуснах единия праг!А преди 10год.бях на гости в Италия при приятели и купих 8-9коли на възраст от 5 до 10годишни и нито една от тях нямаше грам ръжда по шаси,калници и ходова част!!!Това за Канпоспиноза,под Милано на 50км.!От Германия и Австрия,тази ми е 6-7 кола и всичките(понеже са 8-12год.),са пълни ръждилки!!!
                                По отношение на резервоара,този от дизеловата Киа е палстмасов,с 5см.(моя е 117 а този е 122см.)по дълъг от моя и отвора за сондата е по малък и трябва да се изпили планката на моята сонда с 3-4мил.!За тази цел,колонките на които се захваща,сегашният резервоар от пред трябва да се отрежат и този от дизеловата се качва на тръбата която държи успоредно шасито(предната огъната тръба,че иам и една отзад такава) и захващането на резервоара към купето е с шини с гумени уплътнения като тези които държат газовите бутилки!Това е разликата!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X