Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Сега времето е идеално за проверка, не само дали имаш, а и дали работи, ако имаш LSD. Слагаш малкия лост само на задно, стъпваш с едната задна гума на лед, а другата на асфалт. Ако, колата тръгне, значи имаш работещо LSD. Ама, гумата, която е на леда, трябва да е на чист, излъскан лед без пясък и грапавини. Ако, LSD- то е поизносено, може да не тръгне веднага, а като побуксува гумата на леда и загрее малко маслото в дифа. Тогава по добре стягат пластините и прехвърля към стъпилото на здрав грунд колело. Ако, няма лед, става и като окантариш задницата.
    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
    SSang Yong Kyron 2.0xdi
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Имаше някаква програма за проверка по ВИН номер. Един колега, но не помня кой, ми вкара кода на моята и излезе, че има ЛСД. Но иначе, да.
      Това са начините на проверка. Или вдигаш цялата задница във въздуха и въртиш едното колело. Другото трябва да тръгне в същата посока ако има (работещо) ЛСД.
      На моята рабботи и то много добре. Дори със стари АТ гуми, катери на лед и сняг повече от Ферозата с типично зимни Медведи. И свличането странично го има, да.
      На сухо на завоя пред вилата вътрешното колело винаги рови.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Саше,а като въртиш гумата при вдигната задница,ако някой хване да задържи другата гума,трябва ли да спрат да се въртят и двете?

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Благодаря колеги за отзивите,на Киата тепърва ще го проверя това,все още има лед тук там по пътищата!А повод да задам тук въпроса е че на Ферозата която продадох на скоро съм имал ЛСД без да знам за това,за това ви казах че ще ви кажа после,за да не ми се смеете предварително!Днес ми се обади сегашният и собственик за да ми каже и ме завари неподготвен!!!Е,видите ли колко съм автомобилист,т.е.по скоро колко съм немукаетлия!

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Първоначално публикуван от zemooo99 Преглед на мнение
            А може просто да размениш дръжките от лявата на дясната врата.Повярвай ми огледални са.Правил съм го.Само се избива оста с пружинката и се обръща обратно.Така от счупената лява дръжка става здрава дясна,и обратно.
            Колега,мамка му,ама за този вариант не се бях сетил,,а дръжката отново е навън след като изкара само 4-5 дена по начина по който е бях направил!Сега съм я залял с епоксидна смола,но ако ми кажеш как я нитиш след това че шарнира който я държи е много шибано занитен някак си с вдлъбнатина навътре!
            Даже вече изпратих питания на 7-8 Кии на части имат ли задна лява дръжка и на какви пари са!Имам един отговор за 25 кинта,но по начина който казваш,може и да ги спестя,само ако се справя с нитенето.
            Абе винаги съм казвал че трябва малко да имаш,ама на време да ти идва,а мен вече ме пропуска!
            Благодаря ти колега.

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
              Вчера ми се счупи външната лява дръжка на вратата, при разглобяването разбрах че движещата част е еднаква с дясната и могат да се заменят. Дългият щифт който държи двете части на дръжката в единия край е приплеснат, внимателно с клещи може да се изправи, другото е лесно.
              [ATTACH=CONFIG]869404[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]869403[/ATTACH]
              Това упражнение го правих май месец
              Bertone freeclimber 1.8 115hp

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                Колега,мамка му,ама за този вариант не се бях сетил,,а дръжката отново е навън след като изкара само 4-5 дена по начина по който е бях направил!Сега съм я залял с епоксидна смола,но ако ми кажеш как я нитиш след това че шарнира който я държи е много шибано занитен някак си с вдлъбнатина навътре!
                Даже вече изпратих питания на 7-8 Кии на части имат ли задна лява дръжка и на какви пари са!Имам един отговор за 25 кинта,но по начина който казваш,може и да ги спестя,само ако се справя с нитенето.
                Абе винаги съм казвал че трябва малко да имаш,ама на време да ти идва,а мен вече ме пропуска!
                Благодаря ти колега.
                Ако е здрава, купувай я-нова е 75 кинта. Не става с лепене, нитене и снаждане, вервай ми-аз го разбрах по трудния начин...моята беше лепена с нещо като гипс от предния собственик. Успех!
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                  Саше,а като въртиш гумата при вдигната задница,ако някой хване да задържи другата гума,трябва ли да спрат да се въртят и двете?

                  Спират, да. Реално, ако вдигнеш само едната задна гума и оставиш на свободна, би трябвало като се опиташ да я завъртиш и да създава съпротивление и да е трудно или цялата кола да се опитва да тръгне. Малко опасен метод, но показателен и ако се пробва е добре да се подпрат стабилно предните гуми и в двете посоки и да е на абсолютно равно място! И да не се напъва душманската, че може да я катурнеш от крика.
                  Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                  Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                    Колега,мамка му,ама за този вариант не се бях сетил,,а дръжката отново е навън след като изкара само 4-5 дена по начина по който е бях направил!Сега съм я залял с епоксидна смола,но ако ми кажеш как я нитиш след това че шарнира който я държи е много шибано занитен някак си с вдлъбнатина навътре!
                    Даже вече изпратих питания на 7-8 Кии на части имат ли задна лява дръжка и на какви пари са!Имам един отговор за 25 кинта,но по начина който казваш,може и да ги спестя,само ако се справя с нитенето.
                    Абе винаги съм казвал че трябва малко да имаш,ама на време да ти идва,а мен вече ме пропуска!
                    Благодаря ти колега.
                    Занитеното го стискаш с клещите от няколко страни да се свие за да можеш да извадиш оста,и след като го вкараш обратно го начукваш с пробой, или нещо подобно с подходящ връх за да се разшири.А иначе по моргите рядко,но понякога излизат и метални дръжки.Ако намериш такива взимай и си решаваш проблема завинаги,щото пластмасовите са кекави,и пак ще се счупят.Успех.
                    0884 987 137
                    В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Първоначално публикуван от zemooo99 Преглед на мнение
                      Занитеното го стискаш с клещите от няколко страни да се свие за да можеш да извадиш оста,и след като го вкараш обратно го начукваш с пробой, или нещо подобно с подходящ връх за да се разшири.А иначе по моргите рядко,но понякога излизат и метални дръжки.Ако намериш такива взимай и си решаваш проблема завинаги,щото пластмасовите са кекави,и пак ще се счупят.Успех.
                      Ясно,разбрах каква е процедурата,занитването ми е ясно как да стане!Не знам дали си заслужава,днес получих още едно предложение за дръжка,момчето хем е от Перник и ми я дава за 15лв.т.е хем ще я видя,хем спестявам от куриер,та ще я взема да си спестя тези главоболия!

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                        Спират, да. Реално, ако вдигнеш само едната задна гума и оставиш на свободна, би трябвало като се опиташ да я завъртиш и да създава съпротивление и да е трудно или цялата кола да се опитва да тръгне. Малко опасен метод, но показателен и ако се пробва е добре да се подпрат стабилно предните гуми и в двете посоки и да е на абсолютно равно място! И да не се напъва душманската, че може да я катурнеш от крика.
                        Нико,благодаря,ще го пробвам при първа възможност!

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                          Ако е здрава, купувай я-нова е 75 кинта. Не става с лепене, нитене и снаждане, вервай ми-аз го разбрах по трудния начин...моята беше лепена с нещо като гипс от предния собственик. Успех!
                          Здравко,послушахте те и днес си купих дръжка,за мой късмет са метални,никелирани,а бе здрави дръжки!!!Даже в цялата сакънтия му поръчах на момчето да ми свали и другите,та повече да нямам проблеми с това!

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Един въпрос който на повечето от вас ще прозвучи лаишки,но бензиновите КИИ имат ли филтър за твърди частици?!Питам защото купих масло за двигателя и на него прочетох че не е подходящо за коли с филтри за твърди частици!!!А ето го и маслото,Холандско е.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (5).jpg
Прегледи:1
Размер:39.1 КБ
ID:5744930Ако имам такъв филтър,то да взема утре да го сменя с друго!Дайте съвети колеги!!!

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Филтри за твърди частици имат само дизелите и то само тези от новото поколение. По-старите имат катализатор.
                              Не съм чувал за такъв филтър на бензинова кола.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                                Филтри за твърди частици имат само дизелите и то само тези от новото поколение. По-старите имат катализатор.
                                Не съм чувал за такъв филтър на бензинова кола.
                                Благодаря Сашо,и аз не видях на моята да има такъв,но реших че е по добре да питам тук!Утре наливам масълцето в такъв случай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X