Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Имам същата даже малко по професионалана лампа.Одеве работих с нея,само че не го правех както си ми обяснил.Много добре си го обяснил и мисля че е съвсем разбираемо,никак не е сложно,за което ти благодаря!Мисля че ще се справя по начина по който си го обяснил!Крушките проверих,т.е свалих и сложих други здрави и нищо не можах да докарам,но утре,или в други ден ще пробвам по светло че одеве се стъмни и заебах!Къс деня,мамка му.Благодаря и на дедо Гошо за усилията и на Наско,макар че по неговият метод не можах да ги докарам мигачите,но може би нещо не съм направил както трябва.
    И както казах по нагоре в един пост,е такова едно нещо може да ми скъса нервите и да ме побърка!Що време похабяваш и жизнени сили,да бех сменил поне единия амортисьор отпред на това хубаво време.А колко лесно щеше да е да отида утре до Перник и да го купя този модул,ама като не е монтирано фабрично,а е допълнително устройство не знам къде,и дали ще намеря въобще такова нещо!!!Ще търся по моргите Кии с теглич от Германия,пък може и да извадя късмет,ако няма ще го побългарявам и край.

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      Първо докарай мигачите без това нещо. Да си сигурен, че работят. После провери от къде тръгва тоя червен захранващ кабел, има ли въобще предпазител, ако има колко ампера е и да не би някъде да имаш протрити кабели към теглича. Търси там, където излизат от купето и където се трият.

      Такова нещо "afc modul 52400006 12v" гледам, че се продава в И-бей. Производство, както на Jaeger (чете се Йегер), така и на други марки. Явно е някакъв униврсален модул за мигачи за ремаркета и каравани. Та не търси само в морги и само от Кия, а във всякакви автомобили. Може и да се продава и в разни магазини за автоаксесоари, ремаркета и т.н. Само гледай означенията на буксата да са същите като твоите.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Още един път благодарности Павлине и за последният ти пост,отново е с ценна информация.При това положение направо ще си поръчам вместо да се лутам по морги!Дано му е поносима цената!А аз,нали сърце мъжко не трае,та сложих една челенка на главата и при джипа.Първо установих че одеве с тия мостчета съм пр--бал един бушон 15А,смених го.Закачих на болт както ми казаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (7).jpg
Прегледи:1
Размер:31.3 КБ
ID:5736980и започнах първо на червения кабел и на кафявияНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50.jpg
Прегледи:1
Размер:62.8 КБ
ID:5736981обозначени с късите стрелки,но никъде не ми светна лампата.След това дадох мигачи и на по дългите стрелки,вторите букси 3 и 4,на 4 ми светна левия мигач а на 3 десния.Само че кабелите видно от снимките се завират Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (3).jpg
Прегледи:1
Размер:26.8 КБ
ID:5736982някъде навътре.Даже свалих и пластмасовата лайснаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:43.0 КБ
ID:5736983за да видя къде вървят кабелите.Не знам защо не ми светна лампата на червения или кафявия кабел,нали така трябваше?!

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Сигурно ви писнах тази вечер да се занимавате с мен и мойте мигачи,ама се надявам форума да е за това а и съм много благодарен на всички за помоща!

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Сложи мостчетата между клемите с дългите стрелки и тези клеми дето са през една от тях и трябва да ти дойдат задните мигачи.
            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
            SSang Yong Kyron 2.0xdi
            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Насе,слагах мостчета на местата на които казваш,ама задните мигачи ги няма,не идват!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (3).jpg
Прегледи:2
Размер:27.0 КБ
ID:5736992Дяволска работа!

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Червения кабел беше само за проба, дали работи пробната лампа. Може най-накрая да е изгорял предпазителя на червения и за това да не свети.
                Но щом си намерил входа на мигачите - добре.
                По това което пишеш, мигачите излизат на жълто-белия и жълто-зеления .... Трябва да видиш къде отиват те и съответно, къде са прекъснати оригиналните кабели.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Здравейте с днешна дата,днес бях по Перник и в няколко морги нищо не намерихме,а пък в една направо ме отрязаха,не пожелаха да търсят по колите и джипове с тегличи!В един магазин за нови авто-части(най оборотния в Перник)момчето започна да рови по компа и след 5мин.ми каза че могат да го доставят с цена м/ду 140 и 150лв., при което моментално реших че ще го побългарявам.Намерих същия модул в мегапартс на цена 25лв.но утре ще им звъня да видя дали съвпадат всички цифри от номера,че го дават от мерцедес,не си спомня вече за какво!
                  Утре пак ще ровя по предпазителите да видя дали наистина няма още някой изгорял.
                  Да Павлине,на жълто-белия и жълто-зеления,но завиват зад страничната кора и ще се наложи утре да я откачам и нея за да проследя къде е връзката.Но друго ми е чудно,защо не се получава с мостчетата както казва Насо,а е логично при това положение да светнат.Не знам,утре ще е много студено тука,ама ще ровя по светло,с промеждутъци на чаша вино покрай печката,трябва да ги докарам и да си видя ферозата защо пак почна да пали след 5сек.въртене.

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Ето го модула в мегапартс и радостното е че е същият като моя и всичко съвпада едно към едноА ето го и мояНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (4).jpg
Прегледи:2
Размер:28.2 КБ
ID:5737025Така че утре ще го поръчам,цена от 25лв.е поносима!

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Ето го модула в мегапартс и радостното е че е същият като моя и всичко съвпада едно към едноА ето го и мояНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (4).jpg
Прегледи:2
Размер:28.2 КБ
ID:5737025Така че утре ще го поръчам,цена от 25лв.е поносима!

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Радвам се, че си успял да го намериш. Защити го от влага подобаващо тоя път.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Непременно,че четох и за други случай за този модул монтиран в задния ляв стоп,да е оставян да пада ниско и след като влезе вода пре стъклото на стопа ,да го намокри и да изгори!Мисля че и при мен това е било ПРИЧИНАТА!

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                            Непременно,че четох и за други случай за този модул монтиран в задния ляв стоп,да е оставян да пада ниско и след като влезе вода пре стъклото на стопа ,да го намокри и да изгори!Мисля че и при мен това е било ПРИЧИНАТА!
                            Може и,да не е това причината!Успех,и пиши какво става.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Дано да е това причината че на този студ(цял ден беше -5-6гр.) не ми се лежи отдолу да проверявам кабели и да търся причина.Днес го поръчах модула,утре сутрин отивам да го взема!Разбира се преди да го монтирам,на ,мегдана в селото имаме канал,ще мина през него да огледам куплунга за ремаркето и откъдето са изкарали кабелите да няма протрито,макар че се съмнявам.Немеца си е свършил работата перфектно при монтажа,навсякъде където минават кабелите през ламарина,са сложили гумени уплътнители които не позволяват кабел да опре до режещ ръб на ламарина!
                              Утре ще се знае какво става.Поздрави на всички които четат и помагат в този форум!

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Първият ми пост тук беше като купих КИА-та и тогава Павлин ме съсече,че сън не ме хващало да се похваля!Е сега дано да е по снизходителен,защото пак ще се хваля!!!Току що се прибирам от Пк. със сменен модул и със всички мигачи!Срещу 25лв.модулчето и 10лв.доставката(фирмена кола на Мегапартс)до паркинга на Кауфланд,и всички ядове и проблеми с мигачите за сега остават назад!И така ще е докато не изникне нещо друго.Но даже и да изникне,предпочитам да е стандартен проблем който мога да реше по лесно,а не като това което ми се случи сега,и пак извадих късмет че го намерих в тази фирма,благодарение на това че доста се ровичкам в нета вечер(имам тази възможност)иначе в Пк както писах по горе в 3-4 морги ударих на камък.И какво щях да правя,като за ново искат 150лв.
                                Край на монолога!Благодаря ви колеги и приятели че се отзовахте и бяхте с мен в неволята ми и се опитахте по всякакъв начин да ми помогнете!Който има път насам,да заповяда,ще почерпя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X