Страница 1 от 18 1234511 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 343

Тема: 2-рата джипка от днес ми е КИА

Място
    Перник,изнесе се да живее в с.Елов дол
    Публикации
    491
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране 2-рата джипка от днес ми е КИА

Днес станах собственик и на КИА-бензинова,2002год.Още е в Германия но съм я платил и чака да я натоварят за да ми я докарат.Мой приятели ходиха да я видят и спазарят и казаха че е добра като ходова час,трансмисия и купе,здраво шаси и под.Е имало ръждичка от долу но без изгнило,само за ръждопреобразовател и някакво покритие.Двигателя е 118кон.сили и ми се вижда малко слаб за това купе(купето е вагон)ама ще видим!Вече мисля каква газова уредба да и слагам,инжекцион или обикновена и разчитам на вашите мнения,защото съм установил че тук имам много компетентни колеги.Също ще трябва да се оглеждам и за гуми защото ми казаха че гумите не са и много добри а и не знама с какви размери са ,а аз до скоро ви занимавах с гумите на ферозата защото имам 200 метра малко кофти терен,даже качвах и снимки!На 160000хил.км е,това много ли е,малко ли е за този мотор нямам представа?!Колеги очаквам отзиви!

bullet_pk е офлайн
    Павлин Кръстев
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    Пловдив
    Публикации
    1,987
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

Честито! Май сън не те хваща да се похвалиш

За газовата - в кой век живеем, естествено, че ГИ е по-добре, а и вече не са толкова скъпи. Двигателя дали е слаб - не знам. Аз съм със 128 коня и ми стигат. Моята жена преди седмица, като я напъна по магистралата към морето - 130 си ги държеше продължително време без грижи, на изпреварванията подмина 140. Аз си я карам спокойно 110-120. Вагонът тежи 1500 кила, което не е много. За гумите - стандартните са 205/70R15 и са нисички. Без лифт (ако не са уморени пружините), побира 235/75 R15 или 215/80R15. С лифт - влизат до към 31-ци. Даже имаме една във форума и с 33-ки, но вече трансмисията идва бърза. Прочети темите за лифт и гуми за Спортидж. Задните пружини по подразбиране са кенеф. Не съм чул за Кия, дето да не са и омекнали.

Отзиви очакваме от теб, а и снимки задължително!
    Nissan Terrano 2,7 TDI

Място
    Дупница
    Публикации
    5,621
    Точки (при гласуване)
    19

По подразбиране От: От днес съм собственик и на KIA

Честито!
    Да ти е безаварийна и да се слушате много.
    Нямам опит с бензиновите Кии. Моята е дизел.
    Като каза за повърхностни ръждички, особено по рамата, убеди се че номера на шасито се чете добре,за да нямаш проблеми при регистрацията.
    Поискай снимка отблизо.
    Че е набит с едни фини точици, като ситопечат.
    Да не я пускаш на части после.
    Аз на коли от Австрия , Германия и Швейцария, нямам доверие откъм ръжди.
    Your conscience is all you can take to your grave.

Място
    Публикации
    491
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране От: От днес съм собственик и на KIA

Благодаря Саше,проверили са я на място за номера на шасито,чете се!

Място
    Публикации
    491
    Точки (при гласуване)
    6

Благодаря,за съня не ме хваща,ама не от покупката ,а от ЕГН-то!Благодаря за информацията,ще ми е от полза,а като започна основния преглед и ако се налагат смени на туй,онуй ще има и снимки разбира се!

Място
    Ямбол
    Публикации
    4,378
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на буклас Преглед на публикациите
    Днес станах собственик и на КИА-бензинова,2002год.Още е в Германия но съм я платил и чака да я натоварят за да ми я докарат.Мой приятели ходиха да я видят и спазарят и казаха че е добра като ходова час,трансмисия и купе,здраво шаси и под.Е имало ръждичка от долу но без изгнило,само за ръждопреобразовател и някакво покритие.Двигателя е 118кон.сили и ми се вижда малко слаб за това купе(купето е вагон)ама ще видим!Вече мисля каква газова уредба да и слагам,инжекцион или обикновена и разчитам на вашите мнения,защото съм установил че тук имам много компетентни колеги.Също ще трябва да се оглеждам и за гуми защото ми казаха че гумите не са и много добри а и не знама с какви размери са ,а аз до скоро ви занимавах с гумите на ферозата защото имам 200 метра малко кофти терен,даже качвах и снимки!На 160000хил.км е,това много ли е,малко ли е за този мотор нямам представа?!Колеги очаквам отзиви!
    Мотора 2.0 16v не е слаб!!!С щатните гуми за норматив на 3-та предавка си стига 145км/ч.,та по-скоро джипката,като вървеж и предавки на асфалта се приближава до вървежа на лек автомобил.
    Започва да се мори,като се сложат гуми с 12-14см. по-голям диаметър,спрямо щатния,какъвто е и моя случай.
    Но ти ще си я усетиш най-добре.......-по-важното е да я обслужиш качествено и да обърнеш най-вече СЕРИОЗНО внимание на охл. уредба,че на тия години,при тия мотори се случват едни неща.....-бе иска си всичко там да е ОК и да няма компромиси.
    Безаварийно и дълги години да си я караш.
    П.П.Що се отнася до километрите за които питаш,160 000км. са нищо,ако колата е гледана,така че това да ти е последна грижа.
    Последно редактиран от Янко Желязков ; 23-08-16 в 01:30
    0888379793 / 0895443568-Янко Желязков

Място
    Публикации
    491
    Точки (при гласуване)
    6

Благодаря колега за отговора и за съветите,ще са ми от полза.

siem е офлайн
    1/2 Перничанин
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    678
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на bullet_pk Преглед на публикациите
    Честито! Май сън не те хваща да се похвалиш

Вагонът тежи 1500 кила, което не е много.
    Павлине, моята не е вагон и тежи 1600 кг. празна. Мерил съм я на два различни скрападжийски кантари. Вярно, дизел е ма чак такава разлика- множко ми се вижда.
    Системното обезкосмяване на мъжките крака, води до развитието и на други третични женски полови белези.
    Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.

bullet_pk е офлайн
    Павлин Кръстев
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    Пловдив
    Публикации
    1,987
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на siem Преглед на публикациите
    Павлине, моята не е вагон и тежи 1600 кг. празна...
    Моята на такъв кантар също удари точно 1600 кг, но с газова уредба, 20 л бензин, 30 л газ и голям куфар с инструменти. Те вагона и невагона имат 50-тина кила разлика по каталог.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

Място
    Публикации
    491
    Точки (при гласуване)
    6

Име:  50 (3).jpg
Прегледи: 1241
Размер:  49.8 КбИме:  50 (2).jpg
Прегледи: 1243
Размер:  48.0 КбИме:  50 (6).jpg
Прегледи: 1247
Размер:  49.8 КбИме:  50.jpg
Прегледи: 1244
Размер:  53.7 КбИме:  DSCI6041.jpg
Прегледи: 1264
Размер:  146.4 Кб

Място
    Дупница
    Публикации
    5,621
    Точки (при гласуване)
    19

А, честито!
    Your conscience is all you can take to your grave.

Място
    Публикации
    491
    Точки (при гласуване)
    6

Няколко бързи снимки днес при полуичавнето.Утре ще ви пиша за състоянието.А бе ..............започна се!

Място
    Публикации
    491
    Точки (при гласуване)
    6

Благодаря Сашо!

Място
    Публикации
    491
    Точки (при гласуване)
    6

Това намерих като Ангренажен с ролки,пълен комплект,малко ли е много ли е вие ще кажете!

Ангренажен ремък комплект:
    SKF - 167лв
    Japanparts - 148лв
    INA - 118лв
    Ashika - 110лв.

bullet_pk е офлайн
    Павлин Кръстев
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    Пловдив
    Публикации
    1,987
    Точки (при гласуване)
    14

Въпросът е, че и водната помпа се върти от ангренажния ремък и трябва да се смени. Тя дали влиза в някой от комплектите ?

Можеш да провериш за цени по отделно на двете ролки, ремъка и водната помпа в сайтовете на Колос и Базис-М.

Иначе лошото, което виждам е ръждата ...
    Nissan Terrano 2,7 TDI

Място
    Публикации
    491
    Точки (при гласуване)
    6

За водната помпа не знам,май не влиза в комплекта,а ръждата освен на левия преден калник където ако се разръчка със сигурност ще стане дупка,отдолу е повърхностна и подлежи на консервиране.На първо време установих че свири компресора на климатика като го пусна,нямам представа може ли да се отремонтира или трябва да се купува цял компресор,другото е че като я запаля причуква клапан и след това изчезва чукането.Гарнитурата на капака на главата леко е омаслила от една страна и при качването са ми откъртили задната тръба на ауспуха след гърнето.НАй щастлив съм обаче че е с ръчни хъбове!Че ще има работа то е ясно,ама дано са по лесно поправими нещата!В Базис-М се рових,в Колос не съм,но сега ще проверя какво имат.

Място
    Публикации
    491
    Точки (при гласуване)
    6

Най после днес я регистрирах и подкарах............ .ТА след малко каране установих че нещо задържа а и свети контролната лампа за спирачките на таблото.Прескочих веднага до едно майсторче(нямах никакъв инструмент в джипа) и с него установихме че на предна дясна гума се е спекло буталцето на спирачния цилиндър.Свалихме гумата,малко спрейове,течна грес вътре под маншончето на буталото,раздвижване със скоба и натискане на спирачка и го оправихме!Вика да се кача и да подкарам а той гледа лявата гума и вика че е наред,движела се по инерция.Тръгнах си,но пак задържа нещо и като слезнах установих че и лявата се спича по същия начин като дясната.Сипах вода ,взе да съска и да се вдига пара.Ама вече бях извън Перник и така със 3-4 почивки и поливане та до село.Дано не съм прее...л шенкела(че са нови,сменявани са)и лагера на главината.Обадих се на майстора да му се отпсувам за мързела и утре ще свалям гумата и ще правя упражнението като при дясната!Първите впечатления иначе са ми добри,добре вози,чукането на клапана изчезна, а и с майсторчето като поговорихме каза да си сменя маслото и щяло да се оправи,ама то се оправи преди да го сменя!Иначе установих че не ми работи стрелката за бензина,утре ще установявам от бушон ли е,или от поплавъка,или от окабеляването.Тука чета че говорите за автоматични антени,моята се е спекла и стои на едно място,даже и на ръка движа само горните два сектора,ама това са бели ядове...Като най голям проблем ще е да спра ръждата до колкото мога и да я консервирам,иначе всичко друго за сега е добре.

Публикации
    3,217
    Точки (при гласуване)
    12

За бензина най-вероятно е от поплавъка. Тои е каъо потенциометър. Има едни пистички, дето с времето се изтриват и почва да прави мизерии. Иначе като цяло свалянето на бензиновата помпа с поплавъка и набутването му обратно си е...
    От сега да ти кажа, че такова нещо от БГ не може да се намери(ново)...

Място
    Благоевград
    Публикации
    518
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на буклас Преглед на публикациите
    Тръгнах си,но пак задържа нещо и като слезнах установих че и лявата се спича по същия начин като дясната.Сипах вода ,взе да съска и да се вдига пара.Ама вече бях извън Перник и така със 3-4 почивки и поливане та до село.Дано не съм прее...л шенкела(че са нови,сменявани са)и лагера на главината.
    Първо - да ти е честита!
    Второ - дано не си си закалил дисковете с това пръскане на вода. За мен това, което си направил е голяма глупост! По-добре спри и изчакай повече време без да пръскаш по загрялото колело.

П.п. Казвам го защото на леката кола брах големи ядове именно заради закалени дискове, а я взех точно със задържащо предно ляво колело и леко претрисаше при спиране. Единстеното решение се оказа смяна на дискове и накладки, въпреки че тези които бяха на колата нямаха ни най-малък ръб (според мен не бяха на повече от 20 хиляди км). Междувременно смених спирачните маркучи, водачите, предпазните ламаринки и шлайвах дисковете, но нищо не помогна.
    Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
    Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

Място
    София
    Публикации
    1,743
    Точки (при гласуване)
    11

Честито!

Страница 1 от 18 1234511 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Днес е Цветница. Честит имен ден на всички, които го празнуват днес!
    От коко келеша във форум Поздравления и честитки
    Отговори: 15
    Последно мнение: 06-04-15, 00:40
  2. Ето ме с новата джипка
    От dusyy във форум TOYOTA
    Отговори: 11
    Последно мнение: 13-07-14, 10:22
  3. И аз продавам Джипка :D
    От nyvatest във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 28
    Последно мнение: 11-03-09, 15:28
  4. Джипка до 15 000 лв.
    От Huku във форум Сравнения и тестове между марки, модели и функционалност
    Отговори: 54
    Последно мнение: 31-12-07, 13:09

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •