Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масло

    Здравейте колеги, след 6 годишна любов с Форд Маверик 2.4 се разделихме поради безумно количество ръжда в т.ч. по шасито. Преди 3 месеца се сдобих с Мицубиши Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости.Веднага смених всички масла, тръбички на спирачки и спирачна течност. Преди около 10 дни в градско каране около 60 км/ч. светна червената лампа на маслото,веднага намалих, лампата угасна и след това нямаше никакви други реакции. Тъй като при смяната на маслото ми сипаха само 4л. и ми дадоха още един литър в шише, долях още около 200 -250 мл.л. като нивото на маслото е на около 5-8мм. от горния белег на пръчката. Днес след изминати над 1000км. при скорост от 160км/ч. ми светна отново датчика, намалих до около 120, угасна, след това ускорих отново,но лампата не се включи. Вечерта повторих упражнението от любопитство,отново при 160 км./ч. светване, и след намаляване на скоростта угасване на червената лампичка, отново ускорявам но лампата не светва. Датчика за налягане на малкото табло през цялото това време отчита между 2 и 3. Минаха ми доста щуротии през главата, потърсих тук,но освен темата на колегата http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=210680 не намерих друго. Моля ако някой има представа какво става да даде съвет.

  • #2
    От: Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масл

    Датчиците за масло също дефектират понякога! Щом на другия уред не пада налягането значи е пробил датчика - виж дали не е омаслен.
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #3
      От: Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масл

      Виж да не светва тази за НИВО на маслото.

      Коментар


      • #4
        От: Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масл

        ами червена лампичка с форма на лейчица (масльонка), поне това се вижда за тези 5-15 секунди в които светва.

        Коментар


        • #5
          От: Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масл

          опс, къде точно е този датчик, чете ли се от уреда за диагностика?

          Коментар


          • #6
            От: Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масл

            Единия датчик,този за нивото, ти е на картера , а другия за налягането е на масления филтър.

            Коментар


            • #7
              От: Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масл

              Благодаря! В крайна сметка кой от тях задейства червената лампичка и по-важното през буксата за диагностика ще си признае ли,че се е повредил? Питам за да се ориентирам при кой(какъв) майстор да отида, дали първо при спеца по диагностиките или направо където ми смениха маслата?

              Коментар


              • #8
                От: Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масл

                Може да погледнеш буксата на този за ниво на маслото, който е на картера .... много вероятно е да има слаба връзка и от там да ти идва проблема, а не самия датчик. Поздрави

                Коментар


                • #9
                  От: Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масл

                  Обаче лампата за нивото е оранжева, с вълнички отдолу под лейката, а тази за налягането е червена само с лейка.
                  Пак е възможно да е лоша връзка или по-скоро протрито кабелче, даващо на маса, защото тогава светва лампата.
                  Добър жичкаджия + схема са достатъчни.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масл

                    Аз имах абсолютно същия проблем.Оказа се менте масло.Смених го и всичко си дойде на място...
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масл

                      Ясно, днес ще се разпитва за добър жичкаджия. Bat_Pepo какво точно значи менте масло??? Щото и на мен ми мина такава мисъл, като сменяхме маслата всички други бяха в малки (литрови) опаковки, само двигателното беше от варел,ама ме увериха, че е качествено (IGAT) ако не ме лъже спомена, до сега съм му минал 3000 км., ако е това най-лесно ще го решим .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масл

                        Първоначално публикуван от SSG_alfa Преглед на мнение
                        Ясно, днес ще се разпитва за добър жичкаджия. Bat_Pepo какво точно значи менте масло??? Щото и на мен ми мина такава мисъл, като сменяхме маслата всички други бяха в малки (литрови) опаковки, само двигателното беше от варел,ама ме увериха, че е качествено (IGAT) ако не ме лъже спомена, до сега съм му минал 3000 км., ако е това най-лесно ще го решим .
                        Смени си маслото с 5В30 на Мотул примерно ,заедно с масления филтър, ако продължи да го прави, ще се наложи да се замери налягането на маслото от м. помпа чрез манометър,който се монтира на мястото на въпросния датчик за налягане на масло......ако е под 2.5 атм, при загрял мотор и на пр. ход, тогава имате проблеми някакви....няма да обяснявам какво, що и т.н. защото няма ми стигне цял ден.....когато го направите това и пак има проблем -тогава..........

                        Коментар


                        • #13
                          От: Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масл

                          Благодаря за конкретно посочената марка и вид на маслото, днес се разбрах за смяна за събота,още утре ще уточня и какво масло искам. Дано наистина се реши проблема с това. На празен ход по показание на уреда на малкото табло налягането е около 2, вдига се до около 3-3.5 над 4000 оборота. Интересното е,че примигването е еднократно, при първото по-здраво ускоряване, след това и при по рязко натискане на газта и при по-висока скорост няма индикация. Днес се наложи да се придвижвам само градско,не се появи такова примигване. Намерих си документа от смяната на маслото - IGAT 10W40 това са ми записали. 5w30 по-правилен избор ли е?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масл

                            Абсолютно идентично! Всеедно си карал моята кола?! Аз обаче и сипах Мотул 15-50...
                            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                            Най-добрият ром е студеният ром!
                            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масл

                              Златни ти уста от това да е проблема. Защо обаче точно 15-50? досега четох ръководството за експлоатация (огромно благодаря на колегите особено за руските версии) та там на 246 стр. (обозначение 9-3) е публикувана скала за масла според температурата на околната среда, 5W40 като, че покрива целия температурен диапазон. а в т.(1) са изрично посочени 0W-30, 5W-30 и 5W-40, моля посочи какво те е накарало да избереш 15-50? Нямам никаква представа на колко х.км. е двигателя ми. (естествено беше превъртян на абсурдните 139х.км., съдейки по забравените стари етикети от прегледи в Германия до 2007г. и екстраполирайки при евентуално запазена тенденция на експлоатацията след известното до тогава би могло да се предположи, че е на окол 220-250 х.км) това отразява ли се при избора на маслото? И тъй като явно ще стана досаден с подробностите да попитам масло MOTUL SPECIFIC CNG/LPG 5W-40 1L добър избор ли е? (Колата е с газова уредба с допълнително смазване монтирана в Германя през 2012г.)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X