Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масл

    Аз ползвах жокер от приятел...Предишното ми беше Кастрол 10W40,проблемът ми се появи на...около 1600 - 700 километра след смяната...Моят мотор е 150 коня,та с това масло се родих - нито повдигачи чукат,нито имама неравномерна работа на мотора...Абе - доволен съм......много!
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #17
      От: Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масл

      Първоначално публикуван от SSG_alfa Преглед на мнение
      Благодаря за конкретно посочената марка и вид на маслото, днес се разбрах за смяна за събота,още утре ще уточня и какво масло искам. Дано наистина се реши проблема с това. На празен ход по показание на уреда на малкото табло налягането е около 2, вдига се до около 3-3.5 над 4000 оборота. Интересното е,че примигването е еднократно, при първото по-здраво ускоряване, след това и при по рязко натискане на газта и при по-висока скорост няма индикация. Днес се наложи да се придвижвам само градско,не се появи такова примигване. Намерих си документа от смяната на маслото - IGAT 10W40 това са ми записали. 5w30 по-правилен избор ли е?
      ....опс, моя грешка е, под 1.5 атм ,а не 2.5 атм.......с това масло можеш да храниш някой тараляйсник от 70-те год,. на миналия век......сменете си маслото и тогава го пробвайте пак......

      Коментар


      • #18
        От: Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масл

        Уф благодаря за корекцията колега, притесних се от това 2.5 наистина. Приемам забележката за маслото. По съвета на колегата Bat_Pepo от вчера съм с Мотул 15W40 и филтърна Шампион, първи впечатления -няма светвания, даже и при 160км/ч. Разбира се трябва да понавъртя малко километри,но за сега е добре. Благодаря на всички за съветите! Обещавам да продължа да водя наблюдения и да докладвам
        Източеното масло се лееше като вода, не зная защо, на 3000 км. е, и тъй като имах още малко неизползвано, сравних като налях в една капачка, двете се различаваха като вода и олио нямам обяснение.
        Последен въпрос на колко хиляди километра следва да се сменя маслото? На фордчето на 10000 го сменях, на тази по принцип имах идеята да го сменя на 5000 още преди описания проблем.

        Коментар


        • #19
          От: Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масл

          Първоначално публикуван от DJ Tymbi Преглед на мнение
          Смени си маслото с 5В30 на Мотул примерно ,заедно с масления филтър, ако продължи да го прави, ще се наложи да се замери налягането на маслото от м. помпа чрез манометър,който се монтира на мястото на въпросния датчик за налягане на масло......ако е под 2.5 атм, при загрял мотор и на пр. ход, тогава имате проблеми някакви....няма да обяснявам какво, що и т.н. защото няма ми стигне цял ден.....когато го направите това и пак има проблем -тогава..........
          Точно такова пратих наскоро на един колега от Форума. Аз самия също карам само с MOTUL, само че аз съм дизелджия и наливам 5W40. Мойто е Паджеро 2,8 TDI.
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • #20
            От: Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масл

            Обещах да пиша как се държи след смяната на маслото, вече 1500км без присветване на лампичката. още веднъж благодаря на всички колеги за полезния съвет!

            Коментар


            • #21
              От: Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масл

              Бързо каране 1000 км за 2 дни (поддържана скорост на места 140 м.ч. с отскоци на стрелката до 160-180 при изпреварване и пак почна светкането на все същата червена лампичка. Колеги въпросите са 2: 1) имали шанс това да е от датчик, ако да кой и къде се намира, {схема или снимка ще са от голяма помощ}; 2)Ако проблема е маслото, какво да правя, оказа се, че с това, 15V40 изкарах по-малко отколкото със старото?
              Моля помогнете.

              Коментар


              • #22
                От: Паджеро Спорт 2000г. V6 3000, 177к.с. бензин,ръчни скорости, светва лампа за масл

                Не остана много време да пиша. Та проблема явно е именно във високата скорост, на първо място установих, че при смяната на маслото в тубата е останало повече от литър , тъй че налях около 800млл. и от тогава карам вече 3 месеца, повече градско кормуване и няма къде да натискам газ до ламарината, съответно няма проблем, което ме навежда на мисълта, че колата при високи скорости 160-180км/ч. си подхарчва масло, но не дава такъв проблем при скорост до 120 км/ч. Дано да съм полезен на някой колега с подобен проблем.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X