Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Орех(че)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Орех(че)

    Странно,човека пише "БоднАх в саксия един орех" вие му казвате че не е орех!?!Иначе по темата:сади го вън и какво излезе. П.П най-добре си купи орех от разсадник,плододаването и бед това е късно,а при тоя дето си го боднал ще е още по-късно.

    Коментар


    • #17
      От: Орех(че)

      То е ясно.Ма и аз на места боднах нещо ма излезе друго.Сега в саксииката сигурно няма грешка.Може сорта да е такъв.И що да взима от разсадник ,като знае какъв орех е сложил....И моя единия е от разсадник.Но след него засях нискостеблен,който давал повече плод от по големите дървета.

      Коментар


      • #18
        От: Орех(че)

        Не забравяйте, че това е съвсем младо растение, и може да се различава доста от възрастните индивиди. На младото листа, клонки, корени, биохимия, и всичко друго може да е коренно различно от това на старо растение.
        Също като при бозайниците-организма на бебе е устроен да преработва мляко и да извлича от него всичко което е необходимо за да расте младия организъ,м.
        После с порастването-млякото е излишно, и организма се пренастройва да не го приема като единствена храна, и във връзка с това се променя в голяма степен.

        Та това в саксията е орех бебе, което силно се различава от големите орехи, та не се учудвайте на формата на листата му.
        То като си помисли човек-орех в саксия си е неправилно съчетаване на думи в едно изречение, ама на...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Орех(че)

          Абре орех е бре!!!!От село Рашково-Ботевградско!!!Даже ся,преди малко го снимАх ама форумЪт ми не дава да плясна снимката!!!ЩО-не знам!!!един път става,един път не!!!
          Иначе-полудел е!!!Расте,пуска клончета,листаци басси!
          "upload of fail failed"-е те тва ми говори форумЪт!Ама един път ми го казва , един път не!Днеска ми говори само на въпреки!!!
          Последно редактирано от traun; 14-09-16, 19:31.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
          0888854582
          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

          Коментар


          • #20
            От: Орех(че)

            Тъй като случайно минах през такъв вариянт - орех в саксия искам да ти кажа, че по добре е да го садиш сега на постоянно място.
            Защо ? Защото ореха е странно дърво - първо има 2-3 листа, но работи в кореновата система и тя става голяма за малката саксийка в която си го сложил. Аз го бях сложил в джомба от боя 25л.
            Пролетта като го извадих, цялата джомба се беше изпълнила от корените.
            Не го мисли, ореха е кораво дърво и можеш да бъдеш сигурен, че ще му е по добре навън отколкото в хола.
            Засади го както колегите казват заедно с пръста от саксията. Засушаваш, вадиш от саксията и садиш.

            Коментар


            • #21
              От: Орех(че)

              Благодаря!
              А с твойто хайванче кво станА!?!
              Няма да седи в хола!Решил съм на стълбището /до прозореца/ да седи!Няма парно на стълбището.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
              0888854582
              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

              Коментар


              • #22
                От: Орех(че)

                Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                Благодаря!
                А с твойто хайванче кво станА!?!
                Няма да седи в хола!Решил съм на стълбището /до прозореца/ да седи!Няма парно на стълбището.
                Не го тормози, сади го на място.
                Моето през пролетта го извадиха и насадиха на неизвестно за мен място, като резултат, след като ги кълнях като бабичка си купих други от пловдивския институт.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X