Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Орех(че)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Орех(че)

    Здрасти!
    БоднАх в саксия един орех и стана това:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160822_154021.jpg
Прегледи:1
Размер:47.4 КБ
ID:6119007

    Та на въпроса!?!Спорим с жената дали сега да го носим на село и да го бодваме на двора или на пролет!?!?!Аз мисля на пролет,тя сега.Моите доводи са че ако го боднем сега има опасност от измръзване.Щот много малко бре!!!Тя ми обЕснява как било дърво и нямало проблем!
    ОБАче:язе съм се заглеждАл по село и съм виждАл че мъненките орехчета растат под сянката на големия.Демек един вид пази ги тате!И лято и зиме!А моя двор е само на трева.Кат падне сняг,може да го затрупа цялото!!!Сега седи на балкона на сянка.Направих грешката в големите жеги да го попече 30 мин слънцето и му изсъхнаха листата.Бях го се отписал че му орязах изсъхналите листа със се клонките.Па и отпуска бехме 2 недели и кат се прибрахме на майтап му сипАх една кана вода и сега е те така-на снимката!!!А беше останало само стъбълцето!!!То са кат се замисля....май ще трябва по да порастне!И на пролет май ще му е рано А!
    Та очаквам съвети че многу му се кефя!!!!
    Поздрави!!!
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

  • #2
    От: Орех(че)

    За нормален ядлив орех ли става дума, защото се учудвам, че на ореха листата не са назъбени, а овални. О на твоето мъниче сякаш са малко по-различни от тези на орехите...

    Коментар


    • #3
      От: Орех(че)

      Хубав ядлив не от най големите,но и не от тези малките,гадните,дето не мож да им извадиш ядката, с тънка черупка и много вкусен!!!
      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
      0888854582
      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

      Коментар


      • #4
        От: Орех(че)

        Прилича ми на домат,на пролет естествено.Завъдих си поредната пауловния,в саксия като твоята,пролетта я боднах и чудо,сега е към 6 метра.

        Това е май месец някъде

        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Орех(че)

          На пролет, че може даже и другата. Ако има много трева и бурени може да го задушат ако е ниско. Аз ги засаждам като копая дупка колкото саксията и прехвърлям дръвчето с цялата пръст (понякога директно чупя саксията над дупката)
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Орех(че)

            Точно така правя и аз,не го вадя от пръста,даже го садя в същата посока както е било в саксията.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Орех(че)

              Хайде аз да напиша нещо по-различно. Тъй като е в саксия няма проблем да се засади сега. Причината да изгорят листата му, когато е било на слънце не е, защото младите орехи не "обичат" на слънце, а защото е стояло на сянка и листата му така да се каже са изнежени. Трябвало е първо да се остави на шарена сянка за няколко дни и чак след това да се премести на пълно слънце. Ореховите семеначета на слънце често израстват над 1,5 м през първата си година. Това няма как да стане на сянка.

              Каква е ползата да се засади на постоянното му място сега? Единствено, че евентуално корените ще продължат да растат и ще се вкоренят в новата почва. Това ще му даде по-добър старт напролет. Нещата обаче са малко на кантар, защото сме близо до есента и не се знае дали времето ще е подходящо за активна вегетация, за да има значим растеж на корените. Ако го засадите сега наистина гледайте да няма трева в радиус от поне 30-40 см. около него. Ако пък го оставите в саксията до пролетта поне махнете тавичката, за да не стоят корените все в подгизнала почва през зимата.

              Не е невъзможно да измръзне през зимата, но то е толкова малко, че не е никакъв проблем да се защити с педя мулч.

              Предполагам сте наясно, че вероятността да роди орехи идентични на тези от майчиното дърво не е много голяма.

              Коментар


              • #8
                От: Орех(че)

                Посадете ореха на двора есента, като му опадат листата. Изкопайте достатъчно голяма дупка и го преместете заедно с пръстта от саксията. После допълнете дупката и леко я оплътнете с ръце. Накрая по полейте.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  От: Орех(че)

                  Абе то хубу ще го засадим на есен амааа....шашкам се от идеята снега да го покрие цялото и тогава ко става?Високо е около 25-30 сантиметра.Нямам дървета на двора.И не ми е за ядките ами да си имам едно дръвче дето от нищо е порастнало.А и както ходим на две три седмици един уикенд.......
                  Даже мислех зимата да седи в хола...
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                  0888854582
                  Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                  Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Орех(че)

                    шашкам се от идеята снега да го покрие цялото и тогава ко става?
                    още по добре, ще го топли

                    Коментар


                    • #11
                      От: Орех(че)

                      След като е само за сянката това го оставете в саксията за бонсай. Съберете сега орехи от майчиното дърво и ги заровете там където искате да имате дръвчета. Сложете по няколко в дупка за по-сигурно. Налято оставяте по едно, другите ги изкоренявате. Тези дръвчета ще развият по-добър корен и ще задминат това от саксията много бързо. Орехите имат голям и силен централен корен, който на това орехче в саксията... да кажем, че вече на нищо не прилича.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Орех(че)

                        Ми то беше в по малка саксийка!Като го премествахме в тази,коренчетата му бяха...как да го обясня най точно,нещо като сферична форма.Нямаше някакъв централен корен дето да върви надолу.
                        Иначе благодаря за всички съвети!!!
                        Наздраве!!!
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                        0888854582
                        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Орех(че)

                          Сега забелязах този ред:
                          Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                          Даже мислех зимата да седи в хола...
                          Това би било грешка. Ако ще презимува в саксията, то трябва да е на остъклена тераса или най-малкото в не отоплявана стая. Повечето многогодишни растения от умерения климат се нуждаят от зимен покой с температури под 5-10 градуса. Ако този покой липсва растенията са с отслабен растеж и слаб или никакъв цъфтеж. Това е причината овощните растения от нашия климат да не се отглеждат и в тропиците - липсата на продължителен период с ниски температури. В интерес на истината има сортове, които стават и в тропиците. Например от ябълките се сещам за 3-4 сорта, които могат да растат, цъфтят и раждат плодове с добро качество.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Орех(че)

                            Хич не прилича на орех.Да не е декоративен сорт.Аз съм засял 4.Листата нямат нищо общо.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Орех(че)

                              И на мен не ми прилича на орех.Листата са много странни.
                              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X