Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новия полски танк може и да го бъде

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новия полски танк може и да го бъде

    Първият прототип се чака тази година https://www.yahoo.com/news/m/fd5cf14...3A-poland.html
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

  • #2
    От: Новия полски танк може и да го бъде

    Много футуристичен изглежда.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • #3
      От: Новия полски танк може и да го бъде

      Може и да го бъде

      ... should the project be finalized and approved following evaluation ...
      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
      Много футуристичен изглежда.
      Интересно ми е какво ще остане от футуристичното след като се подрънка качествено по полигоните. А амуджата с РПГ-то дали ще знае, че танкът се брои за "невидим"?
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Новия полски танк може и да го бъде

        Имаше го някъде и по другите теми . С тези голи отпред вериги лесно ще се обездвижва .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Новия полски танк може и да го бъде

          А полския все още е прототип който не е ясно дали ще го бъде . В полския поне на снимката няма нищо ново като концепция само малко по разчупена форма . Поляците имат доста сериозно тежко машиностроене и явно са си направили сметката че им е по изгодно сами да си произведат танк от колкото да го купуват . За сега освен руснаците никой друг не е извадил нещо ново и переспективно . Всички останали държави производители произвеждат машини на повече от 25 - 30 години . Вярно къде с повече къде с по малко модернизации но пак са си на толкова .
          Последно редактирано от derhunter; 22-08-16, 22:36.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Новия полски танк може и да го бъде

            Всъщност може би трябва да се обмисли възможността да нямат никакво намерение да го пращат при амуджите, а просто да искат да си държат снабдителната верига що се отнася до натовските им задължения и евентуални изисквания да имат танкове. Самото наблягане на стелт свойства е показател че го обсъждат в контекст на "класически" конфликт...

            За сметка на това и аз съм любопитен колко от тези красоти могат да стигнат до производство и чисто практически всички тия кори и капаци както и кожуха по оръдието дали могат да оцелеят в практиката.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Новия полски танк може и да го бъде

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              За сметка на това и аз съм любопитен колко от тези красоти могат да стигнат до производство и чисто практически всички тия кори и капаци както и кожуха по оръдието дали могат да оцелеят в практиката.
              От малко до николко . В производство обикновено се пуска машина без нищо излишно . Подкараш ли го като хората много от излишното само изпада Това е снимка от другата тема . Учебен Т 72 на полигон Сливница . Виж колко неща вече са изпаднали а машината общо взето е от много добре изглеждащите учебни . Имаше къде къде по пострадали Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:2
Размер:80.1 КБ
ID:5723661
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Новия полски танк може и да го бъде

                Първоначално публикуван от disko04
                Много добре Ви разбирам, не си пишем тук от вчера, знам че ако не е Армата от това нищо не става, но това е прототип, ще се изчистват много проблеми те първа. Дайте шанс и на тия хора, може и да направят нещо, най малкото утре да продадат някакво ноу хао.

                Ало, другарю евроатлантически демократ, излез от партийното събрание! Каква Армата, какви 5 лева?!? И Путин едва ли се е скрил под леглото ти.

                Бил футуристичен, бил обтекаем, бил със СТЕЛТ форми. Ми чудесно, ама тези форми ще му осигурят ли адекватна защита срещу бая старите ПТ средства, които принудиха други страни от НАТО да прибегнат към повече или по-малко импровизирани допълнителни защити, от които в някои случаи в първия момент човек може да се затрудни да разпознае оригиналния дизайн на машината?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tank4.jpg
Прегледи:1
Размер:80.0 КБ
ID:5723655

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CVRT-Scimitar-2-in-Afghanistan.jpg
Прегледи:1
Размер:85.4 КБ
ID:5723656

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20120508222052_1.jpg
Прегледи:1
Размер:41.3 КБ
ID:5723657

                Плочките от бронята му щели да се адаптират към температурата на околната среда. Чудесно! Това ще важи ли в случаите, когато същите са оплескани с кал или деформирани от срещи с твърди предмети?

                Тези "поли", които закриват отстрани почти до земята дали няма да се отразят на проходимостта на машината и какво става, като зад тях се набият кал, камъни, парчета бетон, тухли?

                А иначе за поляците моите уважения. Запазили са си потенциала на ВПК, изкарват си пари и могат да си позволят да ги харчат за екзотични проекти. Явно техните демократи са били по-малко ликвидатори и ибрикчии от нашенските ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Новия полски танк може и да го бъде

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  С тези голи отпред вериги лесно ще се обездвижва .
                  То пък като има отпред два капака от ламарина 2 мм ще осигурят веригата против обездвижване. То са си просто калници, и няма особена нужда от тях.

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  и чисто практически всички тия кори и капаци както и кожуха по оръдието дали могат да оцелеят в практиката.
                  Оръдието на 72-та е облечено в ламаринени кожуси, с вата отдолу, или нещо друго-изолиращо. Това с цел да не се измята цевта ако е нагрята от стрелба, и валеж отгоре.
                  И си оцеляваха. Е, някои бяха поогънати от близки срещи с дървета и храсти, но нищо страшно. Тези са с по-особена форма, и ще се огъват по-зловещо, но в реалната машина(ако се стигне до производство-най-вероятно ще са плътно по оръдието.
                  Все пак танка е машина от която се очаква да върши работа, а не гъзарска алфа на която най-важното нещо е как изглежда.

                  Станьо ме изпреварил, ама ако се разтърся-сигурно ще намеря снимки и от моята казарма. На тях танковете са си с все кожусите.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Новия полски танк може и да го бъде

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Всъщност може би трябва да се обмисли възможността да нямат никакво намерение да го пращат при амуджите, а просто да искат да си държат снабдителната верига що се отнася до натовските им задължения и евентуални изисквания да имат танкове. Самото наблягане на стелт свойства е показател че го обсъждат в контекст на "класически" конфликт...
                    Всъщност, най-важното (както е казал и Чавдар) е факта че поляците имат парите, научно-техническия и индустриалния капацитет да мислят за производството на собствен танк. Вече какъв ще излезе накрая (ако въобще) - видим, невидим, летящ, подскачащ, е една съвсем друга бира. И да футуристичните плочки не го правят по-малко невидим за обикновения амуджа в окопа с обикновеното ПГ-7В, дето ми е набор. Освен ако амуджата не е нещо кривоглед и не страда от кокоша слепота. Е, и...? Нито Абрамса, нито Меркавата, нито Льоклерка, нито Арматата са по-малко невидими за същия амуджа, което не пречи да си ги бълват съответните държави.

                    Ние в България читави фенерчета и кубинки за контингентите ни в Ирак и Афганистан не можем да произведем - тръгнахме да намираме ма'ана на полския танк.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Новия полски танк може и да го бъде

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      За сметка на това и аз съм любопитен колко от тези красоти могат да стигнат до производство и чисто практически всички тия кори и капаци както и кожуха по оръдието дали могат да оцелеят в практиката.
                      За кожусите на оръдието: нямаха изолиращ материал .Изполваха въздуха за изолация ,които "затваряха".Служеха по спомен от АВ-то на батальона за термоизолация на оръдието във връзка с точността на стрелбата.Слагаха се само при щатни стрлби .Затова на показаната на снимата 72-ка няма ,защото стрелят с т.н. вкладна цев/23мм снарядчета/.Металният пръстен сложен в края на оръдието служи за баланс ,след свалянето на затвора.
                      П.С.Снимката е на моята машина/1122/ ,само че една година по-късно след уволнението ми
                      Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                      Пламен Златарев 0888 66 03 18

                      Коментар


                      • #12
                        От: Новия полски танк може и да го бъде

                        Освен плюенето и мнения тип "Такова животно не може да има", някой да забеляза кой е партньор в разработка? Някой да се сети, че и други страни могат да направят алтернатива на Щора?
                        Последно редактирано от NovemberCharlie; 22-08-16, 23:44.
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Новия полски танк може и да го бъде

                          Аз само едно се чудя - в рамките на обсъжданото някак си излиза че на тоя танк обори ли му се "невидимостта" - вече и чеп за зеле не става от него, щото става "видим" танк. Предвижда ли се вариант за обсъждане на идеята че веднъж като бъде "разневиден" - си остава "просто танк", и да се види потенциално читав ли е този "просто танк" ?
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            От: Новия полски танк може и да го бъде

                            Аз мисля че с танка е горе долу като със самолета, ако е стелт сигурно се е по добре от колкото да не е.
                            Последно редактирано от disko04; 22-08-16, 21:03.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Новия полски танк може и да го бъде

                              Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                              Някой да се сети, че и други страни могат да направят алтернатива на Щора?
                              До тук само евреите .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X