Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

    Спрял съм се на това GENERAL SNOW GRABBER 98H FR 215/65 R16

    дано да ги има утре, това тойо няма да го бавя хич.
    Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

    Коментар


    • #92
      От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

      Първоначално публикуван от alexdevil Преглед на мнение
      Спрял съм се на това GENERAL SNOW GRABBER 98H FR 215/65 R16

      дано да ги има утре, това тойо няма да го бавя хич.
      Ако не си намериш обади ми се утре. Има много добри зимни гуми, нови и на добра цена. Днес обух една Гранд Витара с 235/60/16. Има и други размери.
      0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

      Коментар


      • #93
        От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

        Така, днес с 300 зора се обух със зимни гуми, а именно Fulda Kristall Control HP2, General Snowgrabber така и не можах да си взема. Българските големи вностители на гуми изобщо няма да ги коментирам, от идиот нагоре ..... но това е друга тема. Още в началото на темата си казах, че A/T и зимни гуми ще ми е комплекта .... днес по трудния начин се убедих, че така трябваше да направя още в началото. Дали тойото е кофти гума зимата или всички A/T са така не мога да кажа, опит нямам, но днес като сложих зимната гума до А/Т, все едно едната беше направена от чиста пластмаса. В момента който сложих фулдата (дето не е кой знае каква гума) потеглих по леда и снега разликата беше драстична, разлика има дори на сух и почистен асфалт. Пролетта ще ви докладвам как това тойо ще се държи на кал, зимния му тест беше пълен провал.
        Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

        Коментар


        • #94
          От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

          Нищо и няма на Фулдата, до колкото си спомням беше с мн.добра оценка при зимните гуми. Споко, не си се прекарал с Тойото, просто си объркал последователността при покупката
          SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

          Коментар


          • #95
            От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

            2001 г. имах Рено 19, тогава в аутоексперт ми сложиха Fulda Kristall по погрешка, същата зима беше много зла и точно се качихме на Боровец, когато заваля такъв сняг, че на сутринта не знаех коя кола на паркинга е моята, поразринах, намерих си колицата и без да си правя труда много много да откопавам бавно и весело се затъркалях към София. По пътя видях бая коли закъсали тук там по завоите, а ренцето си щъпуркаше без грижа и така 8 (осем) зимни сезона ........ Накрая просто реших, че е крайно време да ги сменя, че срамота 9 сезона все с едни зимни гуми и ги махнах. Та към фулда винаги съм имал сантименти, навсякъде ги пишат среден клас, но си мисля, че са доста повече от това. Дано сега не се разочаровам, макар, че както ги усещам няма да имам грижи.
            Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

            Коментар


            • #96
              От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

              10/100 извънградско гаС, магистрала и шосе натоварена с трима и багаж до тавана, скорост между 80-140, средно 110. Добря ли е? С бая железа по нея, част от които с любезното съдействие на Stojan_defender-a.
              Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

              Коментар


              • #97
                От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                Направо да ти докарам и моята така да настроиш :O
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #98
                  От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                  Колко му е, абе така и така си пишем, какво трябва да направя на тия хъбове, че пишете нещо за клеясала грес .... а моята е седяла бая време на място.
                  Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                    Обещах да давам отзиви за гумите с които карам ( Toyo Open Country +), та днес след като ги обух след зимните, абе бая са шумни, а да видим как ще се държат на черно и кално. По разни ревюта чета какво ли не, но едно нещо ми направи впечатление и на мен със сигурност и това е че си имат аквапланинг при силен дъжд, иначе на мокро са горе долу добре.
                    Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                    Коментар


                    • От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                      Аз от около месец карам с Michelin Latitude cross и като начални впечатления мога да кажа че гумите са много тихи и с много добро сцепление, и на сухо и на мокро.
                      При висока скорост около 120км/ч също се държат повече от добре, без да създават някакъв особен дискомфорт, или поне не усещам нищо по-различно от предишните чисто зимни гуми.
                      SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                      Коментар


                      • От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                        Тойото и за кал не става ама хич, общо взето го бива само на сух асфалт, но пък за сметка на това е шумно. Това ми е последния пост за тези гуми и понеже съм се минал здраво ще ги потъркалям това лято до късна есен, поне малко да им избия парите и следващата зима заминават някой друг да им се радва (и псува може би).
                        Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                        Коментар


                        • От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                          Колега, при мен след 50 мм лифт се получи това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:гв.jpg
Прегледи:2
Размер:177.5 КБ
ID:5798857 . На снимката е с 235/60/16. При пълен лав/десен до предния подкалник от ръба на гумата има само около 15 мм. При разлика в диаметъра с 225/75/16 - 56 мм и в радиуса са около 27мм. Няма как да се палучи без подстригване на пластмасите. Дай идея !

                          Коментар


                          • От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                            Лифта е да не опират в ръба на калника по дупките, а за 225/75/16 ( аз съм с такива ), има рязане не само отпред , ами и отзад
                            Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
                            Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

                            Коментар


                            • От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                              Не искам да режа, засега. Ще се качвам на 225 70 16. Там разликата е само 33 мм в диаметъра. Колкото - толкова. Благодаря ти !

                              Коментар


                              • От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                                аз съм с 225/70/16 АТ за лятото и с 235/70/16 за калта през есенно зимният сезон . мисля ,че бе рязане това мах . вече втори сезон. ако искаш снимки - в понеделник.
                                899180483

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X