Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

    Ето това с ами следващите АТ-та: http://www.bodenfreiheit.com/2011/02...en-generation/

    Коментар


    • #32
      От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

      Има ли информация коя от двете гуми на грабер АТ е по-добра, по-старата или тази?
      SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

      Коментар


      • #33
        От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

        Според мен, зависи от терена, аз ще карам малко на кал и камъни, повече асфалт и пясък, затова смятам че този модел ще ми допада повече, ще имам база за сравнение след зимата

        Коментар


        • #34
          От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

          Аз предпочитам АТ2. В момента карам с АТ - не е лоша гума, особено ако има мотор да я върти се справя прилично добре.
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • #35
            От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

            Такаа, днес след около месечно пребиваване при тенекеджията си взех витарката. Явно нещо не съм догледал, размера на гумите е 235/60/16, съвсем явно си личи, че са малко прекалени в джантите, но не са чак като пернишки тунинг. Сега започвам с дилемите, тия гуми ще изкарат до първия сняг, някакъв бриджстоун са имат грайфер ама само за мокро и то не много. Гледам едни ценови листи и с тоя размер да са 4-5 модела както зимни така и лятно-всесезонни, а цените им са доста по-високи. Какво ще кажете, дали да остана на този размер или да си бръмча с оригиналдъ?
            Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

            Коментар


            • #36
              От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

              Че ти си с оригиналния размер.
              СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
              ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

              Коментар


              • #37
                От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                Първоначално публикуван от Plamen0401 Преглед на мнение
                Че ти си с оригиналния размер.
                Това че е с оригиналният размер гуми е ясно. Ама дали е с оригинални джанти. На къса и дълга база са с различни параметри джантите.

                Коментар


                • #38
                  От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                  Ти да видиш, верно е е оригинален, явно сайта от който черпя инфо са дали само малкия размер, вътре във Витарата намерих ръководството за употреба и там размера на V6 е този. Това малко кофти, защото избора наистина е доста ограничен.
                  Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                    Ако става въпрос за чисто зимни гуми, има доста марки и модели с този размер, цените са отделен въпрос.
                    Но общо взето започват от 100-тина лева за бройка до към 300лв. не е чак толкова страшна картинката.

                    http://www.avtogumi.bg/oscommerce/ad...sort/4a/page/1

                    Aз ще се мъча да избутам тая зима със старото Кумхо, пък рано на пролет ще купувам някакво АТ за сега съм харесал Тойо Open Country и Ханкук Динапро, отказах се от Грабера и Гудрича.
                    Последно редактирано от forski; 14-09-16, 16:11.
                    SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                    Коментар


                    • #40
                      От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                      Аз нещо към тия дръпнатите нямам вяра по отношение на гуми, поне за шосейни, за джипове тепърва нагазвам и може да приключа с предразсъдъците. То нищо не е това което беше вече.
                      Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                        Първоначално публикуван от alexdevil Преглед на мнение
                        Аз нещо към тия дръпнатите нямам вяра по отношение на гуми, поне за шосейни, за джипове тепърва нагазвам и може да приключа с предразсъдъците. То нищо не е това което беше вече.
                        Явно не сте на ясно с производителите на гуми в световен мащаб, точно дръпнатите са в топ 10 и то половината от него.
                        http://www.tyrepress.com/wp-content/...anies-2015.pdf
                        http://brandirectory.com/league_tables/table/tyres-2015

                        И най-вече на първо място

                        Коментар


                        • #42
                          От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                          То и фолЦваген е голяма компания ама това не значи, че прави най-добрите автомобили, ако ти кажа, че най-хубавите гуми за дъжд дето съм карал са AVON, а тях ги няма никъде не значи че са лоши нали?
                          По тоя въпрос колкото човека толкова мнения. Сегашните гуми са толкова зле, че ще ги махна още утре, намерих едни Кумхо изцяло летни втора употреба, колкото да избутам 2 месеца до зимните, на пролет ще му мисля, за тоя размер Grabber AT2 и без това няма.
                          Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                            За марката AVON нищо не мога да кажа, особенно за гумите. Има АТ-та на вашият размер и повечето са от дръпнатите, явно ще карате на сезонни гуми, което не е лошо, но за мен лично е непрактично при автомобил 4х4. Успех.
                            Народната кола не я карам от години, след голф2 тази фирма приключи, като инеженерна мисъл и изпълнение. Имах Поло 2000г., за два месеца и го разкарах, няма такова недоразумение за малък автомобил.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                              Направих сефтето с джипката и съм приятно изненадан, 4 човека с багаж и ремаркето 1 тон си тегли и се държи повече от добре. Сега обаче директно на въпроса, зимните гуми са ясни, но за летни пак седи въпроса, трябват ми гуми, които да държат здраво на мокро, тия дни се видях с един колега който кара Диско 2 с BFG A/T, според него гумите се държат перфектно, но на мокро са отчайващо зле, а на мен това ми е изключително важно, все пак предимно ще си дърпам машините и трябва са съм подготвен. Има ли такова животно хем да може да се държи прилично на черен път с не много кал и да държи на мокро по асфалтов път? За мен е най-важно все пак да се държи добре на мокър асфалт.
                              Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Отново въпрос за гуми Гранд Витара 2000 г.

                                Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                                http://generaltire.com/tires/light-t...uv/grabber-at2

                                Гледаш подходящ размер и дали е маркиран за сняг, snowflake. BF Goodrich дори гумаджиите не ги препоръчват, защо ли, май съседите отгоре ги правят. Hankook са излишно хвалени, аз карам само генерал, и на джипа и на колата, даже ще си купувам зимни з колата пак генерал тайър. Успех.
                                Аз съм с Hankook от година вече,но не съм впечатлен особенно.
                                Следващите ще са Grabber AT2 и вярвам да са по добри.Този Трифон (trent) повярвайте ми има мн големи разбирания не само по въпроса гуми,а изцяло Витара. Колкото пъти съм говорил и съветвал с него...не съм сбъркал!
                                jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X