Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А380 в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: А380 в София

    Първоначално публикуван от DinoZavrov Преглед на мнение
    Хайде да помогнем на четящите темата, ....да добият визуална представа за какво иде реч.
    Ето една снимка на А380 от преди два дни.

    Който има снимки, нека покаже за да изплакнем очите.
    Има достатъчно снимки и клипове в нета:

    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #17
      От: А380 в София

      Всъщност трябва добре подбрана снимка за да се види мащаба на чудовището:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:A380-800_and_A320-200_Size_Comparison.jpg
Прегледи:1
Размер:150.9 КБ
ID:5726822

      Малкото нещо се твърди, че е А320, ама по-скоро мяза на А319.

      Коментар


      • #18
        От: А380 в София

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Има достатъчно снимки и клипове в нета:

        Да, има.
        Въпросът е да покажем нещо, което сме "отщтракали" сами.

        Коментар


        • #19
          От: А380 в София

          А380 vs A318



          A380 vs Boeing 737-800



          Тия не ги знам....

          Последно редактирано от DaGa; 06-09-16, 21:33.

          Коментар


          • #20
            От: А380 в София

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            .. че ме кефеше да гледам странната работа на разделните елерони .
            Успя ли да видиш някаква логика в размятането им? Според мен на моменти работят и като флаперони, и като спирачки в помощ на вертикалните кормила.

            Коментар


            • #21
              От: А380 в София

              Хм, тия на два етажа, не ги ли използваха като градски транспорт в Англия?
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #22
                От: А380 в София

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Успя ли да видиш някаква логика в размятането им? Според мен на моменти работят и като флаперони, и като спирачки в помощ на вертикалните кормила.
                И според мен работят като флаперони и airbrakes - видимо е отклонението им надолу при спускане на задкрилки, и отклонението нагоре при отварянето на панелите на въздушните спирачки...
                Но ми бе по-интересно различното движение на секциите на самия елерон...
                Според мен едната секция е що годе директна на пилотската команда, докато другите две са демпфери с различни параметри...
                Затова когато пилота реши да смъкне лявото крило, веднага в противовес демпферите с различно времезакъснение и интегриране на сигнала решават да го повдигнат в първия момент в противовес на пилотската команда, и чак след това плавно разрешават спускането му...
                Айде едно мое клипче с илюстрация от кацане с А380 (активната игра с елероните започва около 7:00):
                Последно редактирано от slowtraveler; 07-09-16, 11:55.
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #23
                  От: А380 в София

                  Тези пъргави движения на секциите ми говорят и за компенсиране на огъването на дългото и гъвкаво крило, ако нямаш и ти това предвид с "демпфери".
                  Изобщо, и кормилата на опашката са секционирани и действат хаотично на пръв поглед, но мисля, че следят и огъването на огромния корпус. А той е предвидено да става и по-дълъг с добавяне на секции преди и след крилото, ако концепцията за такива големи самолети излезе успешна.

                  Коментар


                  • #24
                    От: А380 в София

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    ...
                    Имах предвид, че самолета има доста демпферни механизми (например yaw damper), целящи да успокоят 'вградените' колебателни движения при полет - Dutch roll и т.н... Крилото видимо не се гънеше никак при посочените въздействия (да, при излитане отчиташ плавното му огъване при поемане натоварването на самолета)
                    И особено при Airbus доста от командите преминават през доста изчисления преди да се подадат на изпълнителните механизми..
                    При опашката нещата са по-ясни- управляващият панел, който е по-близко до 'корена' на опашката е с по-голям лимит - може да се отклонява до по-голям ъгъл, отколкото перифернния панел - явно за да намали въртящия момент и/или огъването/вероятността за счупване на опашното оперение.. Ама се движат в една и съща посока
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #25
                      От: А380 в София

                      Един А380 на "Луфтханза" на летището на Сан Франциско. Опашката изглежда странно, защото горната подвижна секция е към нас, а долната в обратна посока. Снимал съм го от БАРТ-а (едното от метрата на града и района) докато пътувах към летището.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1549A.jpg
Прегледи:1
Размер:51.6 КБ
ID:5726897
                      За мащаб - около самолета се виждат разни машини.

                      И още един - този път на летище "Кенеди":
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_2656.JPG
Прегледи:1
Размер:86.1 КБ
ID:5726898
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_2658.JPG
Прегледи:1
Размер:80.4 КБ
ID:5726899
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_2659.JPG
Прегледи:1
Размер:70.8 КБ
ID:5726900
                      Обърнете внимание, че и тук двете подвижни секции на опашката са в различни посоки, при това горната е пак към десен борд.

                      Коментар


                      • #26
                        От: А380 в София

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic
                        ..Рано или късно поне един ще падне..
                        Самолетите не падат, хората ги свалят. И Титаник щеше още да плува, ако човек не го бе блъснал в айсберг.
                        ВЕрно, че този Ербъс е грозен, но недостатъчно та да падне сам. Джъмбото е старец на 40 години, но е по-красив.
                        Този има хиляди кормила и подвижни плоскости, а само един стик и два педала. И тук пакистански програмист решава всичко явно

                        Коментар


                        • #27
                          От: А380 в София

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Самолетите не падат, хората ги свалят. И Титаник щеше още да плува, ако човек не го бе блъснал в айсберг.
                          ВЕрно, че този Ербъс е грозен, но недостатъчно та да падне сам. Джъмбото е старец на 40 години, но е по-красив.
                          Този има хиляди кормила и подвижни плоскости, а само един стик и два педала. И тук пакистански програмист решава всичко явно
                          Това не е мое мнение, "ни ми слагъй думи в устъта, веееее"?!
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #28
                            От: А380 в София

                            Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                            Един А380 на "Луфтханза" на летището на Сан Франциско. Опашката изглежда странно, защото горната подвижна секция е към нас, а долната в обратна посока.
                            Това не е нормалното състояние, а при отпаднала хидравлика...
                            При нормална операция горната част се отклонява в същата посока както долната (и то след като долната се отклони на достатъчен ъгъл)...
                            Само дето долната част може да се отклони на по-голям ъгъл от горната (хода на горната е лимитирана навярно заради якостта на опашката, а и по-големият въртящ момент, който създава горната част)... Лимита на хода им се променя и според скоростта - при по-висока скорост преминават на по-малки отклонения, за да не се превишават пределните натоварвания на конструкцията..
                            Ето илюстрация на работата (този път видеото не е мое):
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #29
                              От: А380 в София

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              ... Джъмбото е старец на 40 години, но е по-красив.
                              Всъщност гони 50-ака.

                              Този има хиляди кормила и подвижни плоскости, а само един стик и два педала. И тук пакистански програмист решава всичко явно
                              Системата е въведана масово първо в А320 и мисля, добре се е доказала.

                              Коментар


                              • #30
                                От: А380 в София

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                Джъмбото е старец на 40 години, но е по-красив.
                                Джъмбото, с тия гърбици, някакси му крещи размера - "пращи". Този е невероятно съразмерен - като Дискобол от Мирон.
                                Ма на вкус и цвят (както знаем)...
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X