Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    Любо, чак сега видях поредния ти уникален пътепис, снимките са прекрасни и магични, ти си напълно прав че мечтите трябва да се сбъдват доде сме млади, както се казва в една приказка - Ако младите знаеха, ако старите можеха.... Така че Любо, пожелавам ти да обиколиш поне всичките известни дестинации и да те зареждат така добре, както и нас като споделяш преживяванията си
    Благодаря Павка...да ти се връща тъпкано !
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #32
      От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

      За вторите 4 почивни дни за румънските проходи е късно. Ходил съм 4 пъти (единия с кола в края на септември) и долу беше слънчево , а горе облаци и ситен дъжд. Студа не се брои. За тая година вече е рисково да се ходи с мотор.

      Коментар


      • #33
        От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

        Поздрави и от мен Любо,нямам време да си събера мислите ,снимките са уникални тия дни ще къча и аз по нещо.Беше уникално преживяване Карпатцкия студ ще ни топли цяла зима.
        moto_star

        Коментар


        • #34
          От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

          Първоначално публикуван от monistar Преглед на мнение
          Поздрави и от мен Любо,нямам време да си събера мислите ,снимките са уникални тия дни ще къча и аз по нещо.Беше уникално преживяване Карпатцкия студ ще ни топли цяла зима.
          Ееее...появи се най-после.Хайде давай снимки на Трансфагараш-а при хубаво време, че още ме е яд...
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #35
            От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=212466
            moto_star

            Коментар


            • #36
              От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

              Темата я прочетох на един дъх...Благодаря Румене!
              За всички, които не бяха с нас , но пък прочетоха пътеписа.За да добиете реална представа четейки абзаца за това как мечката била зад палатката ми, си позволих да копирам една снимка от тези на Румен...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4127.jpg
Прегледи:2
Размер:199.7 КБ
ID:5727946

              ...та вижте последната зелена палатка е моята и...ясно се вижда къде се нахождат въпросните контейнери в които ровеха мечките...
              Баси...чак аз си го представях малко по-далече...
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #37
                От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

                Според мен са точно 20 мера
                moto_star

                Коментар


                • #38
                  От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

                  Ами вероятно да...
                  П.П.След случката горе на върха на Трансалпина си купих сувенир карпатска мечка/между другото изглеждаща доста истински като изработка/ за спомен...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

                    Отново и отново препро(итам пътеписа.
                    Благодаря за споделеното пътешествие.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

                      Без да ми се сърдиш -HDR снимките НЕ правят възприемането на пътеписа ти по-лесно!Аз се затруднявам да гледам "мацаницата" в снимката, а и да чета текста.Според мен, тая мода отмина преди няколко години.Виж през последните, как няма такива ефекти или ако има, какво е настроението на публиката, да речем във ФотоФорум?Негативно е!
                      Честен съм, а и разбирам от фотография, та да ти кажа в прав текст-престани с тая прекалена обработка!Прави я незабележима.
                      Не се засягай!
                      Поздрави.
                      Христо

                      Коментар


                      • #41
                        От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

                        Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                        Без да ми се сърдиш -HDR снимките НЕ правят възприемането на пътеписа ти по-лесно!Аз се затруднявам да гледам "мацаницата" в снимката, а и да чета текста.Според мен, тая мода отмина преди няколко години.Виж през последните, как няма такива ефекти или ако има, какво е настроението на публиката, да речем във ФотоФорум?Негативно е!
                        Честен съм, а и разбирам от фотография, та да ти кажа в прав текст-престани с тая прекалена обработка!Прави я незабележима.
                        Не се засягай!
                        Поздрави.
                        Христо
                        Здрасти и не...не се засягам, защото винаги ми е интересно и поучително всяко мнение.Така...първо думата HDR ми се струва, че не е много точна, защото аз не съм нито снимал нито обработвал някой кадър като...HDR.
                        На един -два кадъра/това са основно с моторите/ съм засилил умишлено Clarity-то...за да добият малко по-различен от естествен вид кадрите.
                        На другите няма такова нещо.Прегледах отново темата и ми се иска, след като започнахме този разговор, да ми посочиш едни кадър/предпочитам да е пейзажен/ от по-горните и да видя за коя точно обработка ми говориш нагледно...т.е. да разбера кое точно не ти харесва, което аз пък намирам за нормално.
                        П.П.Принципно...всеки харесва различни неща в кадъра.Един да е постен почти без цвят/щото така видиш ли било по-естествено..т.е. като в реалната сцена/, друг пък харесва по-наситени цветове и при обработката ги понадува малко/това си мисля, че трябва да се прави съблюдавайки доста внимателно границата, която вече разваля кадъра/, трети му харесва HDR, на четвърти пък не..., пети обича по вече изострените кадри, шестия пък му бодяли очите и така...
                        А знаеш ли според мен къде е истината/при положение, че кадър с реалните цветове примерно няма, просто защото всеки от нас има различно възприятие за цветовете...т.е. зеленото което виждаш примерно ти...аз го вижда по-различно, а кучето на съседа пък направо не го и вижда, защото зрението му е ...черно бяло/...Истината е всеки да прави кадъра на първо място такъв какъвто на него му харесва, защото все пак всичко човек го прави за хоби и собствено удоволствие, и след това евентуално да се хареса на хората.Това последното е трудно...просто няма угодия, защото както писах всеки има различни критерии...
                        Та така...такъв е моя стил и ми е интересно да разчепкаме някой кадър и да видим, кое точно му е ...HDR-ра.
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

                          Много хубав пътепис,стана ми доста интересно с тези мечки особенно като видях мястото на лагера ви,този маршрут го правих на 17-18 юни с мой приятел с Африките,на същото място спяхме и ние малко преди тунелите на язовир Вирдару само че преминахме от другата страна на реката и бяхме сами.Той намекна че по тези места е пълно с мечки,но аз не му повярвах )) нямахме проблеми,но сега като прочетох и видях лагера ви значи сме изкарали късмет ))


                          Sent from my iPad using Tapatalk

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X