Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

    Благодаря за хубавия пътепис! Някой има ли представа, в кой период на лятото е най - добре да се премине прохода?

    Коментар


    • #17
      От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

      Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
      Благодаря за хубавия пътепис! Някой има ли представа, в кой период на лятото е най - добре да се премине прохода?
      Принципно прохода го отварят в края на м. Юни/говорим за Трансфагараш/, а по-запознати твърдят, че е най-удачно да се направи подобно пътуване в средата или края на м.Юли, защото през Август става супер пренаселено....
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #18
        От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

        Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
        прочетох всичко с интерес,въпреки че съм го минавал тоя маршрут. снимките ги гледах повече време и отново мога да кажа благодаря! радвам се когато някой пази в себе си тоя устрем за пътуването и споделянето от преживяването. това е то -ценното...нещото...което те кара да караш и да гледаш и да снимаш... и когато се върнеш,все още не можеш да повярваш че си бил там. и искаш пак и пак и други места и т.н. дано съм бил полезен в споделянето на опит, преди тръгването ви. и дано догодина да има финанси да направим нещо подобно пак. успех в дългите пътувания, приятелю!
        Радвам се, че ти е харесало, и искрени благодарности както за предварителната помощ, така и за пожеланията!
        Нищо не се знае...може и заедно да направим някоя забежка...щом има желание....ще стане!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #19
          От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

          Първоначално публикуван от bgrali Преглед на мнение
          Любо, благодаря много за споделеното и хубавите снимки. Спомних си красотите, на които се наслаждавахме миналата година.
          Жалко, че на Трансфъгъраш е било лошо времето. Карпатите в тази част са по-стръмни и алпийски. А и върховете около прохода са по-високи. Езерото Бъля е едно малко бижу, за съжаление доста увредено от множеството хотели около него. С две думи - на мене ми хареса много повече от Трансалпина.
          За мечките - разминали сте се на косъм! Защото не само че карпатските баби меци са наистина много, но и за разлика от нашенските са си хищници и редовно си похапват месце.
          Така е...за съжаление видях красотата през дъжд , мъгла и опитвайки се да не се утрепя на някой завой от заблейване/с мотор е по-сложно блеенето на страни от пътя, еле пък в тия условия в които го минахме ние.../
          Ще се ходи пак...това е задължително...Ако трябва само Трансфагараш-а...ама ще се ходи....
          П.П.Мечките бяха за цвят и емоция...Наистина не ми се мисли какво щеше да стане, ако майката на вече порасналите мечета беше наоколо и си беше наумила, че сме заплаха за тях и нея...С тия мотори и на палатка, нямаш просто никакъв шанс да се скриеш някъде...
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #20
            От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

            Страхотен пътепис ! Благодаря за споделеното.
            KAWASAKI KLR 250-->HONDA XR 250-->KTM EXC 250 2T-->KAWASAKI KDX 200R
            НЯМА ЛОШИ МАРКИ, ИМА ЛОШИ СТОПАНИ!!!

            Коментар


            • #21
              От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

              Любааак - ,,завиждам'' ти!!!

              Коментар


              • #22
                От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

                Браво! Мога само да съжалявам че не се присъидених.
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • #23
                  От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

                  Благодаря и аз на всички за вниманието.Радвам се, че успях да направя една моя мечта реалност.Радвам се, че всичко мина супер готино и емоционално и най-вече, че всичко мина безпроблемно.Километрите не са малко, но не са и чак токова много, но все пак...
                  Като казвам , че всичко мина безпроблемно, се сетих, че всъщност за тези 1400км. аз лично имах само една инфарктна ситуация.Не съм я описал в пътеписа, защото ...той е по-скоро под наслов за мечтите и за това, че трябва да ги преследваме, за да се сбъднат, но ето все пак с две думи...
                  Карам вече от южна страна на Трансалпина долу в равнината.Пътя с две ленти, но широк, сух и асфалта перфектен.Пред мен кара Ауди А4 комби румънско, но явно с някакъв нещастник зад волана.На няколко пъти на прави участъци се опитвам да го изпреваря, но той не само, че дава гас , а дори и нарочно минава на по-ниска предавка и демонстративно не ми позволява да го изпреваря.Разбира се...по-умния отстъпва и аз спрях да се напъвам/още повече, че той караше почти с моята скорост/.
                  Да обаче...тариката настигна едно бусче и поради завои и трафик се кротна зад него без възможност да го изпревари.Аз отзад дори умишлено изостанах на 50-тина метра и си карах така...без да се навирам в тях и да им дишам пушилката .
                  Така карахме няколко километра, докато стигнахме един завой.Тия пред мен влезнаха в завоя и ги изгубих от поглед, но в същото време ми направи впечатление, че в насрещното имаше някак много странно спрял автомобил на самото платно/виждах му само предницата/.Нещо ме усъмни и върнах газта тъкмо когато лягах вече в завоя.В този момент съзрях през дърветата, че сякаш някой набива спирачки и се виждат стоп-светлини и в този момент вече в завоя и легнал установявам, че на пътя има катастрофа и макар и да могат да минат, тия двамата пред мен направо взеха та спряха по средата на платното.Дори и с мотора не можех да ги заобиколя нито от ляво нито от дясно.Бях в критична позиция, но нямах никакъв друг избор.Стиснах спирачките и едновременно с изправянето на мотора направо не знам как изредих всички скорости от 5-та до 2-ра.На 3-та и 2-ра задната ми гума направо изсвирваше, а аз вече си помислих, че се удрям в спрелите коли...Като по чудо мотоциклета успя да спре на метър зад Аудито...Направо изкарах поне кило вода на пот...
                  Та така...трябва да се внимава и да се има винаги едно на ум.
                  Поздрави и много и безпроблемни километри на всички!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

                    Щом не си сурнал предната гума и да се хлъзнеш по асфалта - пак добре. Тъпанари има навсякъде, гледай да се пазиш от тях, колкото можеш.

                    За мечката - какво толкова, правиш онова, дето стария ловец учил, какво да прави младия, ако му засече пушката пред мечката ...


                    Иначе да пореден път: Благодаря!!!
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #25
                      От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

                      Прекрасен преход и уникална природа!Радвам се че си сбъднал една мечта!
                      HONDA DOMINATOR 650
                      ОРЕЛ ASTRA
                      РСПБЗН-Приморско

                      Коментар


                      • #26
                        От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

                        Благодаря Любо.
                        Много готино преживяване, и благодаря за споделянето.

                        Абе и аз съм се замислял за една африка, ама все не мога да се реша да започна да действам целенасочено.
                        Ама ти май почти ме нави.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Благодаря Любо.
                          Много готино преживяване, и благодаря за споделянето.

                          Абе и аз съм се замислял за една африка, ама все не мога да се реша да започна да действам целенасочено.
                          Ама ти май почти ме нави.
                          Коле, брат...не чакай изобщо.Това ако ти е на сърце, направо се задействай.Живота минава и в един щастлив ден се събуждаш и установяваш, че вече времето в което е можело да се мяташ на мотор е безвъзвратно отминало.И не само относно мотора е така..., а и за много неща идва време в което вече и да искаш по една или друга причина НЕ МОЖЕШ...
                          Затова, не чакай...
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

                            Аз не съм моторджия , но благородно ви завидях за лекотата с която сте организирали пътешествието и прекрасните моменти които сте преживели. Дай Боже всекиму.
                            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

                              Благодаря ви момчета и се радвам, че ви хареса нашето скромно пътешествие.
                              Пожелавам на всички повече такива положителни емоции и реализирани мечти!
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Да преследваш мечтите си...мото-експедиция Карпати 2016г.

                                Любо, чак сега видях поредния ти уникален пътепис, снимките са прекрасни и магични, ти си напълно прав че мечтите трябва да се сбъдват доде сме млади, както се казва в една приказка - Ако младите знаеха, ако старите можеха.... Така че Любо, пожелавам ти да обиколиш поне всичките известни дестинации и да те зареждат така добре, както и нас като споделяш преживяванията си

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X